Egzersiz

Yayın tarihi: 14.08.2006

Egzersiz

 

Aşırı miktarda yağ dokusu durumunda bir yandan enerji oluşumu (besin alımı) azaltılmaya çalışılmalı, diğer yandan da enerji tüketimi (egzersiz) artırılmalıdır.

 

Aldığımız besinler bize günlük yaşamda gereken enerjiyi sağlamaktadır. İhtiyaç fazlası enerji, yağ dokusunda depo edilmektedir. Belli bir süre gerekenden fazla yemek yenildiğinde ise, yağ dokusu gözle görülür bir şekilde artmakta ve bunun sonucunda obezite oluşmaktadır.

Uygun egzersiz ile zayıflamak son derece sağlıklı ve ucuz bir yöntemdir. Ancak egzersiz yapmadan önce bazı basit ama çok önemli kuralları bilmekte yarar vardır. Her türlü egzersiz kilo verdirmeyebilir. Amacımız özellikle yağ dokusunu hedef alan egzersizlerdir. Bunun için hangi egzersiz tipleri seçilmelidir? Bu egzersizler hangi sıklıkla ve ne kadar süreyle yapılmalıdır? Kendimizi ne kadar zorlamalıyız? İşte bu soruların cevaplarını bildiğimizde bu konuda ilk adımı atmış oluruz.

 

Egzersizin kilo kaybındaki ve kilonun korunmasındaki olumlu etkileri, vücut imajı ve kilodan memnun olma duygusunu kuvvetlendirmektedir.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler