Panik Atak Güncel

Yayın tarihi: 15.08.2006

Panik Atak  Güncel

 

Neden panik atak dostları derneği?

Pandost Panik Bozukluk tanısı almış olan hastalar arasında öncelikle Bilişsel - Davranışsal ve Psikolojik destek amacıyla kurulmuş bir dernektir. Amacı ülkemizde giderek artan sayıda ortaya çıkan Panik Bozukluğu hastasının ve yakınlarının hastalığı tanımasını sağlamak, hastalıkla ilgili deneyimleri paylaşmak ve başa çıkma konusunda bilimsel açıdan geçerli bilgi ve davranışları geliştirmektir. Dernek başkanı Bilal Aydemir 42 yaşında ..Aydemir derneğin amaçlarını anlatıyor...

“Üç yılık panik atak hastasıydım,  Dolu dolu üç yılımı çaldı ama sürekli okuyup araştırdık, konuştuk, sorduk öğrendik, yaşadık ve sonuçta çok şey değişti. Son bir yıldır yaşadıklarımla gelen panik atak krizlerini düşündükçe artık yendim diyorum, çünkü onun beni yıkması için birçok sebep vardı ama çaresiz değildim bu konuda bilgisiz değildim ve yaşadığım krizler beni eskisi gibi etkilemedi.

Sebeplerden biri de BEN YANLIZ DEĞİLDİM, ÇÜNKÜ PANDOST vardı. Nedir bu panik atak derneği ? Bizler panik ataklı kişiler olarak grup terapileri yapıyor, birbirimize yardım ediyor, sorunlarımızı paylaşıyor, çareler üretiyorduk. Kriz gecelerimizde birbirimizi uyandırıp yardım ediyorduk. Haftanın bir günü hayatımızın senelerine yön verecek gün oluyordu. Birbirimizin tatlı bir sözü o gün hepimizi etkiliyordu. Birbirimizin zekası veya bir tecrübesi hepimize yön veriyordu. Birbirimize yardım ediyorduk karşımızdakilere sunduğumuz öğütler kendi yaşadığımız şeylerdi ama zamanla birer söylemden çıkıp yaşam, eylem olmaya dönüştü ve gerçekten başarıyorduk. Buna bütün arkadaşlarımın katılacağını umarak bütün bunları sizlerle paylaşmak ve önümüzdeki yıllarda çocuklarımız bu hastalığa tutulduğunda panik atağın korkulacak bir hastalık olmadığını anlatmak istedik. Katkıları olan tüm arkadaşlarımın bu hastalığın ilk neferi olarak bu mucizelerde bir önder olmanın hazzına beraber yaşayacağız. Cesaretsiz, umutsuz, imkansız insanlara ulaşıp yardım etmek ilkelerimiz arasında en önemli unsur olacak”

 

internet siteleri

 

Genel tıp siteleri

www.sagliksitesi.net

www.populermedikal.com

www.my.webmd.com

 

Panik atak konusunda detaylı bilgi alabileceğiniz siteler

www.psikiyatrist.net

www.panicportal.com

www.e-psikolog.net

www.panikatak.oldum.com

www.panic-anxiety.com

www.panicdisorder.miningco.com

 

Sivil toplum örgütlerinin siteleri

www.psych.org

www.apa.org

www.psikiyatri.org.tr

www.ruhsagligi.org

 

Panik atak dostları derneğinin sitesi

www.pandost.com

 

Panik Atak » Konu Başlıkları

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler