Market alışverişini nereden yapıyorsunuz

Yayın tarihi: 23.08.2006
Market alışverişini nereden yapıyorsunuz

Market alışverişini nereden yapıyorsunuz?

 

Gerçek marketlerden satın alabileceğiniz herşeyi sanal marketlerden satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

 

1.www.gima.com.tr ana sayfasına girin ve gima sen-al market sekmesini tıklayın. Karşınıza çıkacak sayfadan siparişin teslim edileceği bölge kutusunda bulunduğunuz şehri seçin. Bu seçim sizi alt kategoride semt ve mağaza seçme işlemine yönlendirecektir. Size en yakın mağaza seçeneğini işaretleyin. Alışveriş sayfası açılınca karşınıza çıkacak reyonlar bölümünden Yemek malzemeleri seçeneğini tıklayın.Yemek malzemeleri seçenekleri üst başlığı altında çeşitli seçenekler sıralanacaktır.Buradan Konserveler başlığını, alt başlıklardan da Sebze ve Meyve Konserveleri sekmesini tıklayın.

 

2.Açılan penceredeki seçeneklerden satın almak istediklerinizi seçerek Sepete ekle butonuna tıklayın.Seçtiğiniz ürünler, sayfanın sağ tarafında görünen Alışveriş sepetiniz kutusunda miktar ve fiyat olarak listelenecektir. Yapmanız gereken sepetin altında yer alan Siparişi tamamla sekmesine tıklayarak alışverişi bitirmektir.

 

3.Açılan yeni pencerede sipariş listeniz son haliyle tekrar görünecektir. Son kontrolü gerçekleştirdikten sonra Siparişi bitir butonunu tıklayın. Bu aşamada, (daha önce üye olmadıysanız) üye olmanız istenecektir. Gerekli iletişim bilgilerini vererek üye olabilirsiniz.

 

4.Teslimat adresini kontrol ederek Teslimat aralığını işaretleyin.

 

5.Ardından Ödeme seçenekleri sayfası açılacaktır. Kredi kartı, peşin ödeme, kredi kartıyla taksitli ödeme, adreste nakit ödeme gibi seçeneklerden birini seçerek alışverişi tamamlayın. Artık siparişlerinizin kapıya gelmesini bekleyebilirsiniz.

 

KENDİ REYONUNUZU OLUŞTURUN!

 

Sen-al market'te kendi tercihleriniz doğrultusunda indirim reyonunuzu oluşturabilir, istediğiniz indirimli ürünleri görebileceğiniz e-postalar alabilirsiniz. Kişisel indirim reyonunuzu yaratmak için hakkında indirim bilgisi almak istediğiniz reyonları bir kez belirlemeniz yeterli olacaktır. Tercih ettiğiniz reyonları işaretledikten sonra kişiselleştirilmiş e-postalarınızda ilgilendiğiniz ürünlerden indirime girenlerden haberdar olacak, kendi indirim reyonunuzdan alışveriş yapabileceksiniz.

 

ÜYE OLMANIN AVANTAJLARI

 

1.İnternet üzerinden alışveriş yapmak için üye olmak zorunda değilsiniz. Fakat üye olmak birtakım avantajlar sağlar. Örneğin promosyonlardan, kampanyalardan haberdar olur size özel indirimlerden faydalanabilirsiniz.

 

2.Yeni üye olarak e-posta adresinizi ve istenen diğer bilgileri, ilgili kutulara yazın. Verdiğiniz bilgileri Onaylıyorum butonunu seçerek bir sonraki aşamaya geçin.

 

3.Gima, e-posta adresinize siteye üye olduğunuzu bildiren bir mesaj gönderecektir. Bir sonraki ziyaretlerinizde bu şifreyi kullanarak kullanıcı girişi yaptığınız taktirde; düzenlenen tüm kampanya, promosyon ve size özel avantajlardan faydalanabilecek, siparişin tamamlanması için sizden istenen iletişim bilgileri, teslimat adresi, fatura adresi gibi bilgileri yeniden yazmak zorunda kalmayacaksınız.

 

Favori listesi ne işe yarar?

 

Alışveriş sırasında yapacağınız online liste, size zaman kazandırır. Alışverişleriniz sırasında belirlediğiniz online liste, periyodik ihtiyaçlarınızı önceden görerek pratik ve hızlı alışveriş yapmanızı sağlar.

 

1Gima ana sayfasını açıp, gima sen-al market seçeneğini tıklayarak, açılan sayfada teslimat için Şehir ve Semt seçeneklerini işaretleyin. Yeni açılan sayfaya üye girişi için (daha önce üye olarak aldığınız) E-posta adresi ve Şifrenizi girin. Bu işlem sitenin sizi tanımasını sağlayacaktır.

 

2Karşınızda açılan reyonlar sayfasından ilgili reyonu, örneğin Yemeklik malzeme reyonunda Yağlar alt kategorisinde Zeytinyağlarını tıklayın. Zeytinyağların sıralandığı ürün listesi açılacaktır. Ürün listelerinin altında Favori listeme ekle başlıklı bir buton yer almaktadır. Bu butona basarsanız, söz konusu ürün, sizin favori listenizde yerini alacaktır. Daha sonraki alışverişlerinizde favori listesinde yer alan bu ürünleri görerek, pratik ve hızlı seçimler yapabilir ya da artık ihtiyacınız olmayan ürünleri favori listesinden çıkarabilirsiniz. 

 

POPÜLER WEB SİTELERİ

 

BASCUDA

www.bascuda.com

 

Sınırsız alışveriş sloganı ile 2001 yılından bu yana hizmet veren Bascuda, 80 seçkin şirketin ürünleri ile 20 ana kategoride, alışveriş imkanı sağlıyor. Elektronikten doğa sporlarına, mutfak eşyasından kişisel bakım ürünlerine kadar geniş bir yelpazede ürün çeşitliliği sunan Bascuda, İstanbul siparişlerini en geç 3 gün, diğer illerde 5 gün içerisinde teslimat yapabiliyor. 150 YTL altı siparişlerde 3.25 YTL kargo masrafı alan Bascuda, 150 YTL üzeri siparişlerde kargo ücreti almıyor. Sipariş sırasında havale, kredi kartı, taksitli kredi kartı ya da puanla da ödeme yapabilirsiniz.

 

MİGROS

www.migros.com.tr

 

Basit bir kayıt işleminden sonra Migros’un sanal marketinden kolaylıkla alışveriş yapabilirsiniz.Siparişleriniz seçtiğiniz saat dilimi içerisinde kapınıza teslim ediliyor. Migros Sanal Market’te ise ‘rezervasyon’ seçeneğine tıklayarak 8 gün sonrasına bile sipariş verebilmeniz mümkün.Migros, 75.00 YTL’nin altındaki alışverişlerde 1.50 YTL nakliye ücreti alıyor. Migros, ödeme için müşterilerine 3 farklı alternatif sunuyor: Kredi kartı ile ödeme, kredi kartı ile kapıdan ödeme ve nakit ödeme. Sipariş sırasında kapıda ödeme seçeneğini işaretlerseniz ATM kartlarını da kullanabilirsiniz. 

 

 

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler