İngiltere’de online okul aramak

Yayın tarihi: 23.08.2006
İngiltere’de online okul aramak

İngiltere’de online okul aramak

 

www.distancelearning.com, İngiltere hangi okulların online eğitim verdiğini öğrenmek için ideal bir site. Okulların listesini görmek ve iletişime geçmek yönünde ilk adım olarak seçebileceğiniz bu siteyi kullanabilmek için, aşağıda da uyguladığımız gibi, çok iyi derecede İngilizce bilmek gerekmiyor.

 

1.İnternetten www.distancelearning.com adresine girin. Ana sayfada önünüze  tarama yapabileceğiniz iki seçenek penceresi çıkacaktır. Search for your ideal programme (İdeal programınızı arayın) bölümünden arama yapmak isterseniz, Select Level (Seviyeyi seçin) kutusundan lisans derecelerinden birini, alttaki ‘Select subject(s)’ten de ana bilim dallarından birini işaretleyip Search (Ara) butonuna basın.

 

2.Ekrana, arama sonuçlarını veren sayfa gelecektir. Burada listenen yükseköğrenim kurumlarının yanındaki iletişim adresi kutucuğuna tıklayarak istediğiniz üniversiteye ulaşabilirsiniz.

 

3.İkinci kolay arama yöntemi ise yine ana sayfada yer alan A-Z programme providers (A-Z’ye program sunucuları) bölümündeki alfabetik sıraya göreye yapılan tarama. Bunun için rasgele ya da bildiğiniz bir okulun baş harfini tıklayarak aynı baş harfi altında hangi okulların online sistemde eğitim verip vermediğini öğrenebilirsiniz.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler