İş dünyasında online atılımlar

Yayın tarihi: 23.08.2006
İş dünyasında online atılımlar

İş dünyasında online atılımlar

 

Bilgi ve uzmanlık aktarımı yeni eğitim araçlarının ve yöntemlerinin geliştirilmesini teşvik ederken, özel sektöre ait birçok bilişim programı ve akademileri de internet dünyasında hızlı bir şekilde yerlerini alıyorlar.

 

İş dünyasında, en çok talep edilen işletme yüksek lisansı gibi sertifika programları dışında, mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesine ya da desteklenmesine yönelik muhasebe, maliye, sistem, veri tabanı ve network yönetimi, programlama, güvenlik, yabancı dil gibi pek çok dalda hazırlanan şirket içi ve dışı e-eğitim programları, özellikle çalışan bireylerin kendilerini geliştirmesi ve yeni iş olanaklar elde etmesi açısından tercih ediliyor. Bu programlar, analiz, planlama ve programlama gibi birtakım yönetimsel becerilerin kazandırılması yönünde olacağı gibi, firmaların yeni ürün tanıtımı, bayilerin ve müşteri temsilcilerinin eğitimi için de uygulanıyor.

 

Öte yandan, özel şirketlerin, internette kurdukları akademi ve programlarla bilişim alanında uzman yetiştirmek üzere online eğitime yatırımlarını yoğunlaştırdıkları kaydediliyor. Bunlardan biri de, Koç Bryce ve Yenibir. Com işbirliğiyle yaşama geçen ‘Yenibir Akademi’. Türkiye’nin ilk sanal akademisi olarak anılan bilişim fakültesinin programlarını www.yenibirakademi.com  adresine girerek inceleyebilirsiniz. Akademi, Micdosoft sistem ve Cisco network  mühendislik ve uzmanlık sertifikaları veriyor.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler