Dünyayı bir de radyodan dinleyin

Yayın tarihi: 23.08.2006
Dünyayı bir de radyodan dinleyin

Dünyayı bir de radyodan dinleyin

 

İnternetten radyo dinleyebileceğinizi biliyor musunuz? Bu örneğimizde Super Fm’in web sitesini kullandık.

 

Www.superfm.com.tr adresinden ulusal ve uluslararası yayın yapan radyo, Türkçe müzik çalıyor. Genel bir bakışla show, eğlence ve müzik radyosu kimliğinde olan Süper Fm’ de programların içerikleri; spor, magazin, edebiyat ve astrolojiye kadar oldukça geniş bir yelpaze içeriyor.

 

Ana sayfa ekranı üstündeki; Dj’ ler, yayın akışı, en süper 10, sinema, naklen maç anlatımı ve haberler gibi konu başlıklarından herhangi birini tıkladığınızda, ilgili sayfa hemen açılıyor. Haberler butonunu tıklarsanız sevdiğiniz şarkıcılarla ilgili son haberleri öğrenebilirsiniz.

 

Süper Fm’ i canlı dinlemek için, ana sayfa ekranının sağ tarafında kalan canlı yayın butonunu tıklayın.

 

Canlı yayınları dinlemeniz için bilgisayarınızda Windows Media Player yüklü olmalı.

 

Açılan küçük ekranda canlı yayını dinleyebilmeniz için her şey hazır. Ekran üzerindeki tuşlar ile sesi açabilir ve yayını durdurabilirsiniz.

 

Uluslararası radyolarının Türkçe servislerini dinlemek ister misiniz?

 

Türkiye’nin haber radyosu sloganı ile yayın yapan NTV Radyo’yu ve birkaç dünya radyosunu dinlemeniz için yapmanız gerekenler gayet basit…

 

www.ntvmsnb.com/ntv/ntvradyo  adresine girin. Açılan ana sayfanın yanındaki kaydırma çubukları ile sayfayı aşağıya doğru okuyun. Bölüm başlıkları; iyi kayıtlar, unutulmaz yorumlar, halkın sesi, kültür bülteni, BBC newshour, BBC Türkçe, Deutsche Welle Türkçe Servisi ve kuşak programlar.

 

Sayfanın altındaki menüden programlar’ı tıkladığınızda, hafta içi ve hafta sonu yer alan programları görebilirsiniz.

 

Menüden BBC Türkçe’ yi tıkladığınızda, BBC’ nin kısa bir künyesi veriliyor. Sayfanın altındaki ayrıntılı bilgi için butonunu tıkladığınızda sistem sizi BBC Türkçe servisine bağlıyor. BBC Türkçe menüsü aracılığı ile; Avrupa ve dünya haberlerini okuyup, dinleyebilirsiniz. Değişik dil seçenekleri de sunuluyor.BBC Türkçeyi dinlemek için, ana sayfadaki BbcTurkism.com’ u dinleyin butonunu tıklayın. Açılan menüde değişik seçenekler sunulmakta. İstediğiniz haberi seçip tıklayın ve dinlemeye başlayın.

 

Ntv Radyo’ yu dinlemek için, ana sayfa ekranındaki NTV Radyo Live butonunu tıklayın. Media Player’ ınız yüklü ise; NTV Radyoyu canlı dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler