İnternet teknolojisinin getirdikleri

Yayın tarihi: 23.08.2006
İnternet teknolojisinin getirdikleri

İnternet teknolojisinin getirdikleri

 

Artık dünyanın hiçbir yeri başka bir yere uzak ve yabancı değil. Teknolojik gelişmeler insanları birbirlerine yakınlaştırıyor.

 

Günümüzde iletişim teknolojisinden söz edildiğinde ilk olarak akla gelen, internet sayesinde insanların istedikleri bilgiye kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabiliyor olması. İnternet aynı zamanda bilgi sahibi olmak istediğimiz konuyla ilgili olarak bizlere birçok seçenek sunuyor. Dünya üzerinde coğrafi sınır tanımayan internet sayesinde dünyanın dört bir yanına ulaşılabilirsiniz. Birçok bilgi ve hizmet birimleri internet üzerinde çeşitli ağlara dağıtılıyor. İnteraktif bir özelliği sahip olan internet, ileti alma ve gönderme özelliği taşıyor. Üstelik internette geri dönüşüm çok hızlı bir şekilde oluyor ve tüm bu hizmetler son derece hızlı ve pratik bir şekilde kullanıcıya ulaşıyor.

 

SÖZLÜK

 

Sibergetto nedir?

Günümüzde iletişim şebekelerine ulaşamayan ve internetin dışında kalan çevrelere sibergetto deniyor.

 

Birbirine yaklaşan iletişim araçları…

 

Teknolojinin etkisiyle radyo, televizyon, posta hizmetleri, uydular, telli ve telsiz haberleşme, kütüphaneler, basılı medya, veri ve bilgi nakli gibi iletişimin farklı araçlarla gerçekleştirilen türleri giderek birbirleriyle bütünleşiyor. Bunun sonucunda da, (cadde ve sokaklardaki bankamatikler, evdeki CD çalarlar, televizyondaki teleteks servisi, bürodaki bilgi işlem araçları, sayısal telefonlar) kitle iletişim, ticari iletişim ve kişisel iletişim araçları giderek birbirlerine yaklaşıyor. Buna karşı iletişim teknolojisindeki gelişmelerin insanları giderek birbirinden uzaklaştırdığını, ilişkileri karmaşık hale getirdiği yönünde eleştiriler de yapılıyor.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler