Hareket Zamanı

Yayın tarihi: 23.08.2006
Hareket Zamanı

Hareket Zamanı

 

Movie Maker’ın sihrini gösterme vakti gelip çattı. Kaydettiğiniz görüntüleri analiz edip klip olarak adlandırdığımız sahneler bölecek, böylece özgün hikayenizi oluşturmak için size yardımcı olacaktır. Bir çeşit montaj için hazırlık da diyebiliriz.

 

Movie Maker bu dönüştürme işlemini bitirdiğinde kutucuk yok olur ve siz de hikayenizi oluşturacağınız kliplerinizle başbaşa kalırsınız. Koleksiyonlar’ın içinde belirecek kliplerden birini tıkladığınızda görüntü Ön izleme belirir.

 

Klip aşamasında sorun yaşanırsa...

 

Movie Maker filminizi sizinle birlikte izler ve sahne başlangıç ve bitişlerine göre filminizi kliplere ayırır.Hemen ifade edelim ki bu ayırma işlemini her zaman çok sağlıklı yapamaz. Eğer böyle bir durum ile karşı karşıyaysanız, size önerimiz bu özelliği Record dialog kutusundan kapatın ve filmi tek klip olarak kaydedin sonra istediğiniz gibi sahnelere bölebilirsiniz.

 

Kliplerin arasında işinize yaramayan görüntüler olabilir, bunları ayıklayabilmek için yandaki çubuğu kullanarak hepsine tek tek bakmanızı öneririz.

 

İlk denemeyi ikinci klibi seçerek yapalım.

 

Görüntü kalitesi

 

Görüntüleri video kameranızdan bilgisayarınıza aktardıktan sonra Ön izleme ekranında tekrar izleyin. Eğer görüntü kötü ve ses cızırtılı ise bu bilgisayarınızın Movie Maker’ı kullanmak için çok da iyi bir donanıma sahip olmadığını gösterir. Hemen umutsuzluğa kapılmayın, bir çözüm yolu bulunur.Öncelikle Movie Maker ile çalışırken başka bir programın açık olmadığından emin olun. İkinci önerimiz de görüntüleri bilgisayarınıza aktarma sürecinde Ön izleme ekranını kapalı tutmanız olacaktır. Son olarak kaydı en yüksek kalitede yapın, bu durumda dosya ebadı büyüyeceğinden çalıştırmanız daha zor olacaktır ama iyi kalitede bir görüntüye de sahip olma ihtimaliniz yüksek olduğu için denemeye değer.

 

Şimdi ikinci klibi geriye alarak izleyeceğiz.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler