Sağlık

Yayın tarihi: 23.08.2006
Sağlık

Sağlık

 

İnternet, ummadığınız anda sağlığınıza yardımcı olabilir...

 

Sağlık konusunda sayısız yayına ev sahipliği yapan sanal ortam, hastanelere erişim konusunda bulunmaz bir yardımcı. İnternette zaman kaybetmeden yurt içi ya da dışında bir kentteki tüm hastanelere kolaylıkla ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

 

HASTANELER

 

Tüm valilik ve belediye siteleri sizi hastaneye dolaysız yoldan götürecek en önemli kaynak adresler.Aşağıda uygulamasını sunduğumuz Muğla örneğinde olduğu gibi, yaşadığınız ya da ziyaret nedeniyle bulunduğunuz kentteki üniversite, devlet ya da özel hastanelerine etkin ulaşım bağlantıları sağlayan bu siteler üzerinden hastanelerle ilgili gerekli bilgiye erişebilir ve hızlı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz.

 

www.mugla.gov.tr internet adresinde bulunan Muğla Valiliği’nin ana sayfa menüsünden Sağlık’ı seçin.

 

Açılan yeni sayfanın sol tarafındaki içerik başlıklarından Hastanelerimiz’e tıkladığınızda, merkez ile Bodrum, Datça, Fethiye, Köyceğiz, Marmaris ve Milas gibi beldelerdeki özele ve devlete ait tüm hastaneler, sorumlu müdür ya da başhekim adları ve yatak sayılarıyla birlikte gelecektir. Aynı sayfadan bu hastanelerinin durumu, hizmetleri ve yapılan operasyonlarla ilgili ayrıntılı bilgiler de sağlayabilirsiniz.

 

Hastanelerin erişim adresleri için sol taraftaki menüden Telefonlar’ı seçin. Açılan yeni listeden, merkez ve ilçelerdeki tüm hastaneler, sağlık ocakları, laboratuvar ve dispanserlerin telefon numaralarını alabilirsiniz.

 

Hastane linkleri

 

Türkiye genelinde hastane arayabileceğiniz en kapsamlı sitelerden biri de TR.Net. www.hastane.tr.net web adresinden erişebileceğiniz site, devlet, üniversite ve özel hastanelere en kısa yoldan ulaşabileceğiniz şekilde düzenlenmiş. TR.Net’in dışında, aşağıda verilen birkaç site adresine girerek de hastaneler konusunda bir tarama yapabilirsiniz.

 

www.tip2000.com         Tıp 2000

www.tiprehberi.com      Tıp Rehberi

www.sağlik.gov.tr          Sağlık Bakanlığı

 

NÖBETÇİ ECZANELER

 

Nöbetçi eczaneleri bulmak için il sağlık müdürlükleri, eczacı odaları, belediyelerin internet sitelerinden yararlanabilirsiniz. Örneğin Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin (www.eskisehir-bld.gov.tr) sitesine girdiğinizde ana sayfadan Eczaneler başlığına tıklamanız yeterli. Sitede, adres ve telefon numaralarının belirtildiği nöbetçi eczanelerin yanı sıra, Eskişehir’deki tüm  eczanelerin listesini de görebilirsiniz. 

 

Acil durumlarda...

 

Gece yarısı acil olarak ilaç almanız gerekiyor. Ancak, açık bir eczane bulmak için dışarıya telaşla fırlamanıza ve sokakları tarayarak zaman kaybetmenize gerek yok. İnternet, bu alanda da her zaman için başvurabileceğiniz önemli bir yardımcı kaynak niteliğinde. Eczaneler için yararlanabileceğiniz önde gelen adreslerden biri de eczacı odaları. Örneğin Manisa’da bulunuyorsunuz. Arama motoruna “Manisa Eczacı Odası” yazdığınızda karşınıza çıkan www.manisaeczaciodasi.org.tr girebilir ve ana sayfasındaki tüm eczane ve nöbetçi eczanelerin listesini alabilirsiniz.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler