Eğlence

Yayın tarihi: 23.08.2006
Eğlence

Eğlence

 

Eğlence zamanı...

 

İnternetin en çekici yanlarından biri, nerede eğlenebilirim, nerede ne yiyebilirim ya da içebilirim gibi sorularınıza hemen yanıt verebilmesi. Bu alanda özel olarak yayın yapan pek çok web sitesi, kendinize en uygun olanını seçebilmeniz ve alternatiflerini çoğaltabilmeniz yönünden ideal adresler.

 

İnsanları bir araya getiren, kentin sosyal canlılığını, trafiğini yansıtan en can alıcı mekanlar kuşkusuz lokantalar, barlar, kafeler, klüpler ve spor dahil çeşitli etkinliklere kucak açan  eğlence-dinlenme merkezleri. İnternet bu alanda da kendinize uygun, keyif verici mekanları keşfedebileceğiniz pek çok alternatif kaynak sunuyor.

 

LOKANTA

 

Lezzet peşinde iz sürebileceğiniz sitelerden Restonet.Net (www.restonet.net) ve Lokanta.Com (www.lokanta.com) önde gelen adreslerden. Türkiye genelinde sekiz bin restoranın yer aldığı Lokanta.Com’dan dünya mutfağı cinsine göre arama yapabilir ve istediğiniz kentlerdeki restoranlarla ilgili ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.

 

KAFELER/BARLAR

 

İnternette yayınlanan yerel kent rehberleri, özellikle turistik merkezlere yönelik hazırlanan tanıtım siteleri, sizi yorulmaksızın doğrudan adrese götüren en iyi yol göstericileri. Örneğin ‘Google.Com’ (www.google.com) arama motoruna ‘Bodrum cafe bar’ yazarak bulduğumuz Bodrumlife, zengin içeriği ve görsel malzemesiyle Bodrum’da gidebileceğiniz mekanlar hakkında bilgi veren kapsamlı yerel sitelere bir örnek. Bunun için sitenin www.bodrumlife.com internet adresine girmeniz yeterli. Ekrana gelen ana sayfadaki İçindekiler menüsünden dilediğiniz bar ya da kafeye tıklayarak mekan hakkında doyurucu bilgiye sahip olabilir ve tercihinizi ona göre yapabilirsiniz.

 

Yerel rehberlerin dışında, Türkiye genelinde gezi ve eğlence dünyasına yönelik yayın yapan gezi/turizm siteleri ya da arama motorları da, bölgelere göre kafe ve barları keşfedebileceğiniz diğer alternatif adresler. İşte bunlardan bazıları:

 

www.netbul.com           Netbul.Com

www.hemenbul.com      Hemenbul.Com

 

KLÜPLER VE EĞLENCE MERKEZLERİ

 

İnternetteki kent rehberi niteliğindeki birçok site, özellikle büyük kentlerin hareketli gecelerini yansıtan zengin adres listeleriyle dikkat çekiyor. Örneğin eğlence dünyasının tartışmasız kalbi konumundaki İstanbul için önerilebilecek ‘İstanbul.Com’ gibi geniş yelpazede derlenmiş sitelerde bu kategori altında her ne kadar eğlence parklarına ya da merkezlerine pek yer verilmemişse de, sunulan sayısız mekan ve bağlantılarıyla, bu yayınlar internet kullanıcısı için bulunmaz bir kaynak niteliğinde öne çıkıyor. İşte İstanbul’un klüplerine kapı aralayan sayfalar:

 

www.istanbul.com adresinden erişim sağlayabileceğiniz İstanbul.Com giriş sayfasında, İstanbul Rehberi bölümündeki Eğlence başlığından Gece Klüpleri’ni seçin.

 

Ekrana gelen alfabetik aramayı kullanarak, klüplerin isim ve adreslerini öğrenebilirsiniz.

 

İPUCU

 

Yerel kent rehberleri

Hemenbul.com (www.hemenbul.com), internetteki yerel kent rehberleri sitelerinin web adreslerini alabileceğiniz bir siteler rehberi. Arama motoru niteliğinde de hizmet sunan sitenin ana sayfasındaki Bölgeler ve Şehirler bölümünden Şehirler’i seçerek istediğiniz kentle ilgili  yerel web adreslerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ana sayfadaki diğer kategori bölümleri altında verilen başlıklara tıkladığınızda ise karşınıza yalnızca bu alanda yayın yapan site adresleri gelecektir.

 

İnternette yerel siteler rehberi niteliğindeki göze çarpan bir başka yayın da ‘Kentimiz.Net’. www.kentimiz.net adresinden erişebileceğiniz sitenin il listesine girerek birçok adresten yararlanmanız mümkün.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler