Portatif oyun sistemleri

Yayın tarihi: 23.08.2006
Portatif oyun sistemleri

Portatif oyun sistemleri

 

Evlerimizdeki konsollar kadar güçlü olmasalar da, yolculuklarda ya da dışarıda geçirilen boş vakitleri eğlenceleri hale getirmek için kullanabileceğiniz portatif sistemler, oyun oynamanın yanı sıra, müzik dinlemek, İnternet’te sörf yapmak, resim görüntülemek gibi ekstra özelliklere de sahipler.

 

Sony PSP

 

Sony’nin Playstation’da yakaladığı başarının ardından portatif sistemlere el atmasıyla ortaya çıkan, günümüzün en güçlü portatif oyun sistemi olan PSP’nın oyun oynamak dışında birçok ekstra özelliği mevcut. Büyük 16:9 ekranında rahatça izleyebileceğiniz UMD filmler (DVD kalitesinde), müzik dinleme, kablosuz network özelliği, internette sörf, resim görüntüleme gibi özellikleriyle diğer rakiplerinden kolayca ayrılıyor.

 

Nintendo DS

 

Nintendo’nun son portatif oyun cihazı DS’de ilk göze batan özellik sistemin iki ekranının olması. Hatta bu ekranlardan biri dokunmatik özelliğe sahip ve yanında gelen kalem ile üzerine not yazabiliyorsunuz.Kablosuz network özelliği sayesinde aynı anda 16 Nintendo DS kullanıcı ile oyun oynayabileceğiniz sistemde, bazı oyunların desteklediği ses ile komut özelliğini sağlayan bir de mikrofon bulunuyor.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler