PC’niz ile neler yapabilirsiniz

Yayın tarihi: 23.08.2006
PC’niz ile Neler Yapabilirsiniz

PC’niz ile neler yapabilirsiniz?

 

Bilgisayarınız bir kelime işlemci kullanırken yada bir grafik tasarlarken size oldukça yardımcı olabilir. Fakat bunlar sadece mesai saatleri içersinde size sağladığı kolaylıklardır. Bilgisayarınızın gerçek gücü ve çekiciliği, multimedya ve eğlence  özelliklerinin altında yatıyor.

 

PC’nizi hayata döndürün

 

Oyunlar, İnteraktif CD-ROM’lar, DVD’ler ve İnternet, bilgisayarınızın eğlence temellerini oluşturan başlıca öğeler. Bunların yanısıra multimedya özellikleri olarak video, ses ve animasyon yapımı sayılabilir.

 

Oyunlar: Bilgisayarınız size basit iskambil oyunlarından, komplike macera oyunlarına kadar uzanan bir dünyanın kapılarını açıyor. Hatta bilgisayarınızın İnternet erişimi sayesinde bu eğlenceyi dünyanın herhangi bir yerindeki insanlarla paylaşabilirsiniz.

 

İnteraktif CD-ROM: Eğitim, pratik yapmak veya sadece eğlence amaçlı kullanılabilen CD-ROM’lar bilgisayarınızın önemli bir parçasını oluşturur. Firmaların bilgisayarınız için geliştirdikleri yazılımları yada en basitinden bir oyunu yüklemek için CD-Rom’lardan sıkça yararlanılır.

 

Müzik: PC’niz kolaylıkla bir müzik merkezine dönüşebilir. Müzik CD’lerinizi dinlemekten, bir müzik işleme programı ile kendi müziklerinizi yaratmaya hatta İnternet’ten müzik indirmeye kadar.

 

Film ve video: Bilgisayarınızın donanım özelliklerine bağlı olarak en son çıkan DVD filmleri izleyebilir, kameranızla kaydettiğiniz amatör videolarınızı bilgisayara aktarıp üzerinde montaj yapabilirsiniz.

 

Yaratıcılık: PC’nizdeki yardımcı programlar sayesinde grafik dizaynı yapabilir ya da bilgisayarınızın ikon ve seslerini kendi zevkinize göre değiştirebilirsiniz.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler