Nasıl bir PC

Yayın tarihi: 23.08.2006
Nasıl bir PC

Nasıl bir PC

 

Bilgisayar marketlerinde PC’niz için satın alabileceğiniz birçok aksesuara rastlayabilirsiniz. Bu aksesuarların hiçbiri PC’niz için mutlak gerekli  parçalar olmayabilir fakat eğlence ve oyun deneyiminizi azımsanmayacak derecede geliştirdiğini göz ardı etmemek gerekir.

 

PC’nizi eğlenceye hazırlayın

 

Evinizde film seyrederken veya müzik dinlerken gerçekten zevk almak için, büyük ekran bir televizyon, yüksek kalitede bir müzik sistemi ve surround hoparlör seti ilk akla gelen parçalardır. PC’nizde de durum çok farklı değil.

 

Multimedya PC!

 

Günümüzde bilgisayar firmaları pazarladıkları PC’nin multimedya özellikleri olduğunu ön plana çıkarır. Bu multimedya özellikleri genelde bilgisayarınızla birlikte gelen bir stereo hoparlör seti, PC’nizin içindeki modem ve kabul edilebilir ölçülerdeki bir monitörden ibarettir. Bu parçalar yeterli bir eğlence sunsa da, unutmayın ki piyasada  alabileceğiniz çok çeşitli aksesuarlar mevcut.

 

Bilgisayarımı güncelleştirmeli miyim?

 

Firmaların sattıkları güncel bilgisayarlar, işlemci gücü, hafıza, sabit disk kapasitesi ve multimedya özellikleri açısından yeterdir. Bunların yanısıra beraberinde promosyon yazılım ve oyunlarda alabilirsiniz. Eğer elinizde eski bir bilgisayar varsa ve bunu güncel bir hale getirmek istiyorsanız, fiyat performans açısından aşağıdaki parçalara yakın bir güncelleme yapmanızı öneririz.

 

• Seçeceğiniz işlemci ve hafızaya uygun bir anakart

• Pentium 4 3.0 İşlemci

• 512 MB Ram

• 120 GB Sabit Disk

• 128 MB Hafızalı Ekran Kartı

 

Ağ üzerinde oyun oynamak

 

Bilgisayar oyunlarının çoğu, oyunu arkadaşlarınızla aynı anda oynamanızı sağlar (Multiplayer). İnternet yada bir bilgisayar ağı üzerinden gerekli ayarları yaparak arkadaşlarınızla güzel vakit geçirebilirsiniz. Eğer bir bilgisayar ağı üzerinden oynayacaksanız, yeni bilgisayarların çoğunda standart hale gelen ethernet kartına sahip olmanız gerektiğini unutmayın.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler