PC’niz için yardımcı donanımlar

Yayın tarihi: 23.08.2006
PC’niz için yardımcı donanımlar

PC’niz için yardımcı donanımlar

 

Eğer bilgisayar oyunlarıyla ciddi bir şekilde ilgileniyor ve multimedya deneyiminizi üst noktalara taşımak istiyorsanız, size yardımcı olabilecek birçok yardımcı donanım mevcut. Bunlar arasında, oynadığınız oyunların çok daha gerçekçi olmasını ve kontrolu daha iyi sağlamanıza olanak veren joystick’ler, gamepad’ler ve direksiyon setleri sayılabilir. Donanımınızı basitçe bilgisayarınıza bağlayın ve bir savaş uçağını uçurmaya, bir Formula 1 arabası kullanmaya başlayın!

 

Direksiyon setleri

 

Kuşkusuz sürüş simulasyonlarının en büyük yardımcısı PC’nize alacağınız bir direksiyon setidir. Bu setlerin bazılarında bulunan gaz ve fren pedalları, sürüş deneyiminizi oldukça üst noktalara taşıyabilir.İsteğe bağlı olarak direksiyonun yanında kullanmak üzere vites kontrolü de alınabilir.

 

Klavye ve fareyi kullanmak

 

Unutmayın ki burada anlatılan bütün donanımlar kendi isteğinizle alacağınız ve oyunları oynamak için şart olmayan donanımlardır. Bütün oyunları bilgisayarınızdaki klavye ve fare vasıtasıyla da rahatça oynayabilirsiniz.

 

Gamepads

 

Eğer bir konsol oyun cihazınız varsa gamepad’lere çok yabancı olmamanız lazım. Eğer bilgisayarınızda oyun oynarken de, konsolda yaşadığınız rahatlığı arıyorsanız gamepad’lere bir göz atabilirsiniz. 

 

Joystick

 

Joystick’lerin tarihi neredeyse bilgisayar oyunlarının çıkışına kadar uzanmaktadır. İnanılmaz kullanım kolaylığı ve rahatlığı ile sadece uçuş simülasyonlarında değil, diğer birçok oyunda da rahatlıkla kullanılabilir.

 

Donanımınızı test etmek ve yapılandırmak

 

Windows Xp size, bilgisayarınıza taktığınız donanımı test etme ve yapılandırma şansı sunar. Başlat menüsünden, Denetim Masası’nı oradan da Oyun Kumandaları’nı seçerek bilgisayarınıza bağlı yardımcı donanımlara ulaşabilir ve Özellikler menüsünden test edip, yapılandırabilirsiniz.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler