CD’den oyun yükleme

Yayın tarihi: 23.08.2006
CD’den oyun yükleme

CD’den oyun yükleme

 

Deneme sürümünü kullandığınız oyunu beğendiniz ve satın aldınız. Şimdi oyunun kurulumuna sıra geldi. Oyununuz kutusundan CD’de yada DVD’de çıkacaktır. Satın alırken hangi medyada olduğunu ve sizde o medyayı okuyabilecek donanımın olduğundan emin olun (Ör. DVD’de gelen bir oyunu CD-Rom’uzla yükleyemezsiniz). Ayrıca sistem gereksinimleri listesinden bilgisayarınızın o oyunu oynatıp oynatamayacağını da kontrol etmeyi unutmayın.

 

Örnek olarak Doom3 isimli popüler oyunun kurulumunu anlatacağız. CD yada DVD’nizi bilgisayarınıza taktığınızda karşınıza oyunu yüklemenizi sağlayacak bir menü çıkacaktır. Install seçeneğini tıkladığınızda kısa bir yüklemenin ardından, sizden oyunla birlikte gelen seri numarasının girilmesi istenecek.

 

Seri numarası onaylandığında çıkan pencereden next diyerek son kullanıcı lisans anlaşması penceresine ulaşacaksınız. I accept the terms of the license agreement seçeneğini işaretleyip next’i tıklayın. Oyun için gerekli minimum sistem gereksinimi size hatırlatılacak, burayı da Next diyerek geçin.Ardından oyunun hangi isimle bilgisayarınıza yükleneceği ve kurulum dosyalarının bilgisayarınıza kopyalanacağını bildiren iki pencereyi Next diyerek geçip kurulumu başlatın. Eğer oyununuz birden çok CD’de oluşuyorsa kurulum esnasında bir uyarı çıkacak ve size kaç numaralı CD’yi takmanız gerektiğini hatırlatacak. Diğer CD’yi çıkarın ve istenilen CD’yi takıp OK tuşunu tıklayın.

 

Kurulum tamamlandığında oyun size masaüstünde bir kısayol oluşturmak istermisiniz diye sorar. Yes diyerek DirectX kurulum penceresine geçin. Doom3 oyunu çalışmak için DirectX 9.0b sürücüsünün bilgisayarda yüklü olmasına ihtiyaç duyar. Eğer yüklü olduğundan eminseniz No diyerek bu kısmı atlayabilirsiniz. Emin değilseniz Yes diyerek kurulumu gerçekleştirin.

 

Son olarak oyun size bilgisayarınızdaki grafik kartının son sürücülerinin yüklü olması gerektiğini hatırlatacaktır. Next diyerek kurulumun tamamlandığını gösteren pencereye geçin ve Finish diyerek kurulumu tamamlayın. Artık oyununuz bilgisayarınızda ve masaüstüne oluşturduğunuz kısayolu çift tıklayarak hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

 

Doom 3, FPS (First Person Shooter) oyunların en popülerlerinden biridir. 2145 yılında Mars’ın bir uydusu olan Phobos’ta geçen oyunda, bir grup bilimadamının yaptığı tehlikeli deneyler sonucu üssü dolduran yaratıklardan kurtulup PDA’nıza gelen görevleri yerine getirmeye çalışıyorsunuz.Klavye ve fare kombinasyonu ile oynayabildiğiniz oyunda w,a,s,d tuş kombinasyonları hareketi, sayı tuşları silahlarınızı seçmenizi, fareniz ise nişan alıp ateş etmenizi sağlar.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler