Programları giydirebilirsiniz

Yayın tarihi: 23.08.2006
Programları giydirebilirsiniz

Programları giydirebilirsiniz 

 

Programların içeriklerini değiştirmeden görüntülerini değiştirmek son yıllarda çok kullanılan bir uygulama.  Hafta da bir ya da gün aşırı yaşamınıza renk getirip programlarınızın görüntüsünü değiştirebilirsiniz.  Bilgisayar başında uzun saatler geçiriyorsanız bu değişiklikler sizi büyük ölçüde rahatlatacaktır.  Sıkıntıyı aşmanın yollarından sadece biri diyebiliriz.

 

Yüzlerce farklı görünümü bir arada bulabileceğiniz bir site bu.  www.winamp.com/skins/ adresi sizi  tasarımınız için görüntü seçenekleri bol olan sanal dünyaya taşıyacak.  Aşağıdaki örnekte Winamp programı için tasarlanmış bir giysi bulacaksınız.  Bu giysinin sanal dünyadaki adı “MooAMP”.

 

Bilgisayarınızda bulunan müzik dosyalarını ya CD’nizdeki parçaları bu program yardımı ile dinleyebilirsiniz.

 

Ne yaptığınızı gerçekten biliyor musunuz?

 

Bilgisayar konusunda acemiyseniz temel değişikliklerle bir süre idare etmenizi öneririz.  Zira büyük işlere kalkışmak için ne yaptığınızı biliyor olmanız önemli.  Yedek Kabuğu uygulamak marifet ve biraz da tecrübe ister doğrusu.  Çünkü bu program Windows işletim sistemindeki kodları değiştirir ve bu işlem sadece ne yaptığını bilen kimselerce yapılmalıdır, zira Windows’unuzu çökertme ihtimaliniz çok yüksek. 

 

Kıyafetleri nereden bulurum?

 

İnternette programları giydirebileceğiniz farklı seçenekler bulunuyor.  Bunlardan birkaçını biz önerelim:  www.winamp.com/skins/ , www. skinz. org , www. deskmod. com .  Bu sitelerde programları giydireceğiniz seçenekler iki başlık altında toplanmış olarak çıkacaktır karşınıza biri “sci-fi” diğeri de “metallic”.   Sitelerde önizleme seçeneği bulunduğundan ne indirdiğinizi bileceksiniz.  Tasarımcılarının sitelerine de linkler bulabileceğiniz bu sitelerin işinize yarayacağınız umarız.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler