Genel Sağlık

Yayın tarihi: 23.08.2006
Genel Sağlık

Genel Sağlık

 

İnternet aracılığı ile sağlık bilgilerine ulaşmanın en olumlu sonuçlarından biri sağlık bilincini geliştirmektir. İnternet hastalıkların nedenleri hakkında bilgi sahibi olmak, gerekli önlemleri almak ve hayati yanlışlardan kaçınmak için zengin bir kaynak sunar.

 

Beyin ve Sinir Sistemi

 

Felç, alzheimer, bunama, bellek bozuklukları ile diğer beyin ve sinir sistemi hastalıkları hakkında bilgi veren siteler...

 

İstanbul Ağrı Merkezi

 

Geçmişte çeşitli hastalıkların bulgusu olarak görülen ağrı, özellikle de uzun süren kronik ağrı, artık başlı başına bir hastalık olarak görülüyor ve ele alınıyor. www.agritr.com sayfasından vücudunuzun herhangi bir yerinden kaynaklanan ağrı ve bu ağrının tedavisi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

www.agritr.com web sayfasındaki ana menüde ağrılar butonu üzerine oku getirin. Tıklamadan ikinci bir alt menünün açıldığını göreceksiniz. Açılan menüde ok işareti olan bir başlığı seçerseniz, yine tıklamadan açılan bir alt menü ile karşılaşacaksınız.

 

Ağrılar başlığı altında; baş, boyun, göğüs, bel, kanser, nevraljiler, romatizma, doğum gibi çeşitli ağrılar hakkında bilgiler veriliyor.

 

Ağrılar butonundan bel sekmesi üzerine oku götürün. Açılan menüden; anatomi, bel ağrısı nedenleri, bel fıtığı, faset sendromu, başarısız bel sendromu, spinal stenoz konularından anatomiyi seçip tıklayın.

 

Açılan sayfada, bel anatomisi hakkında grafiksel anlatımlarla birlikte ayrıntılı bilgiye ulaşacaksınız.

 

Migren.net

 

www.migren.net sitesinde, migren için mini-test, ağrıların takibi ve migren atak zamanlarının ve arttıcı faktörlerin tespit edebilmesi için çeşitli testler yer alıyor.

 

Hormon Sistemi

 

Şeker hastalığı, diabet gibi hormonal hastalıklar hakkında ayrıntılı bilgiler alabileceğiniz web siteleri...

 

Tiroit.com

 

www.tiroit.com sitesi yalnızca internet ortamında hizmet veriyor. Tiroit tümörleri, hastalıkları, tanıları, yapısı ve fonksiyonları hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz. Site hastaların tiroit hakkında bilgilenmeleri için hazırlanmış. Tiroit, iyot, guatr, hipertirodi, tiroit tümörleri ve tedavileri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Diyabet

 

www.diabservis.com sitesi; diyabetin tanımı, tarihçesi, teşhisi, belirtileri, kontrolü, egzersizleri, kullanılan ilaçlar, ortaya çıkan sorunlar, komplikasyonlar, beslenme tedavisi ve küçük önerilerin yer aldığı temel bilgiler yer alıyor.

 

Kalıtsal Hastalıklar

 

Down sendromu, hemofili, talesemi, porfiria ve diğer az rastlanan kalıtsal hastalıklar hakkında bilgi veren siteler...

 

Genetik hastalıkları tanı bölümü

 

www.almanhastanesi.com.tr adresinden ulaşabileceğiniz Alman Hastanesi’nin web sayfası da diğer birçok büyük ve köklü hastanenin web sayfası gibi oldukça kapsamlı. Departmanlar başlığı altında; iç hastalıklar, akciğer, kardiyoloji, çocuk hastalıkları, nöroloji, psikiyatri, dermatoloji, fizik tedavi, rehabilitasyon, ortopedi, travmatoloji, kadın hastalıkları, doğum, üroloji, göz, kulak burun boğaz, nöroşirurji, plastik cerrahi, anestezi ve reanimasyon, acil servis, aile hekimliği, nükleer tıp, radyo diyagnostik, genetik hastalıklar tanı, patoloji, klinik biyokimya, mikrobiyoloji, ağız ve diş hastalıkları ve havacılık tıp merkezi gibi bölümleri var.

 

Ana sayfadan genetik hastalıklar tanı butonunu tıklayın. Açılan sayfada; Genetik, genetik danışma, genetik hastalıklar, doğum öncesi tanı, doğum sonrası genetik analizler ve sık görülen genetik hastalıklar hakkında bilgi veriliyor. İlgilendiğiniz bölüm başlığını tıklayıp hastalık hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Türkiye Hemofili Derneği

 

Akraba evliliklerinin önlenmesi, şüpheli vakalarda ve gebelerde hemofili araştırmalarının yapılması, merkezi olarak hastalığın takip edilmesinin sağlanması, sakatlıkların önlenmesi amacıyla hastaların danışmanlığının ve tedavi masraflarının karşılanması gibi amaçları olan dernek www.turkhemoder.org web sayfasından hizmet veriyor. Ana sayfa aracılığı ile; Hemofili nedir, tipleri, genetik geçişleri, aşı, fizik tedavi, hematom, ağız içi kanamaları, kırıklar, sinir sistemi kanamaları ve gen nakli ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Solunum Sistemi

 

Astım, tüberküloz, zatürre, akciğer kanseri, bronşit ve KOAH gibi solunum yolu hastalıkları hakkında bilgi veren siteler...

 

Tüberküloz ve akciğer iltihaplı hastalıklar

 

www.goguscerrahisi.com sitesinden yayın yapan,Yedikule Göğüs Hastalıkları Cerrahi Araştırma ve Eğitim Hastanesi, 1950’li yıllarda kurulmuş. Tüberküloz, astma bronşiyale, KOAH, kronik akciğer hastalıkları, akciğer kanseri olmak üzere tüm solunum sistemi hastalıklarını konusunda hizmet veren hastane, yılda 6000 civarında yatarak, poliklinik düzeyinde ise 50.000’in üzerinde hastayı tedavi ediyor. Web sayfasından akciğer, sigara, verem ve diğer iltihaplı hastalıklar hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Nezle, grip, migren, kanser, epilepsi, ateş, tansiyon…

 

www.gsk.com.tr web sayfasından yayın yapan GSK, web sayfası aracılığı ile birçok hastalık hakkında bilgi veriyor. Ana sayfaya girip, Tedavi alanları butonunu tıklayın. Açılan menüden seçim yaparak HIV, kanser, suçiçeği, ateş, ülser, uçuk, tansiyon, sigarayı bırakma, migren, grip genital herbes, enfeksiyon; bronşit, pnömoni, sinüzit, ortakulak iltihabı, farenjit, bademcik iltihabı, egzama, diyabet, bitlenme, zona, gibi hastalıklar hakkında bilgi alabilirsiniz. Tedavi yöntemleri hakkında, ilgilendiğiniz hastalık ismini tıklayıp ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.Hastalıkla ilgili olarak sayfanın sağ tarafındaki küçük kutucuk içinde hastalıkla ilgili tanıtım, tedavi ve öneri istek formu başlığı yer alıyor. Öneri istek formunu tıkladığınızda karşınıza çıkacak forma öneri ve isteklerinizi yazıp, yetkili birime iletmek için alttaki gönder butonunu tıklamanız yeterli.

 

Türkiye Ulusal Verem Savaşı Dernekleri Federasyonu

 

www.verem.org.tr sayfasından hizmet sunan federasyonun amaçları; verem hakkında incelemeler yapmak, veremin sebebi, tedavisi, veremden sakınma ve korunma hakkındaki bilgileri yaymak, mahalli Verem Savaşı Derneklerini desteklemek, verem savaşındaki diğer çeşitli çalışmaları teşvik etmek, çalışmalarda standardizasyonu sağlamaya çalışmak. Verem Savaşı çalışmalarında görev alacak elemanları yetiştirmek için çaba harcamak ve eğitim kursları düzenlemek olarak belirtiliyor.Federasyonun web sayfasından verem hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Cilt Sağlığı

 

Saç, deri bakımı ve hastalıkları, estetik ile plastik cerrahi konusunda bilgi veren siteler...

 

Deri ve Zührevi Hastalıklar Derneği

 

www.turkderm.org web sayfası meslektaşlar arası iletişim ve bilgilendirmenin yanı sıra halka yönelik çalışmaları da içeriyor. 1930 yılından bu yana çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren ve temel olarak mesleki dayanışmayı amaçlayan bir dernek olmasına rağmen ana sayfadaki hasta bilgilendirme sekmesinden deri hastalıkları butonunu tıkladığınızda yaklaşık otuz kadar deri hastalığı hakkında bilgi alabilirisiniz. Bu hastalıklardan bazıları; ağız yaraları, ayak mantarları, benler, beyaz lekeler, kara lekeler, uçuk, saç dökülmesi, kepeklenmesi, siğil, sedef, sivilce ve kaşıntı gibi deri hastalıkları...

 

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

 

Estetik, rekonstrüktif cerrahi, operasyonsuz tedaviler, doktorlar ve sık sorulan sorular bölümleri olan siteye www.estetikplastik.org adresinden ulaşabilirsiniz. Ana sayfadan estetik cerrahiyi tıkladığınızda; karın, meme, kulak, burun, yüz germe, göz kapağı, saç ekimi ve alın germe teknikleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Ana sayfadan rekonstrüktif cerrahi sekmesini tıkladığınızda ise; doğumsal anomaliler, maksillofasiyal, tümör, el cerrahisi ve rehabilitasyonu, geniş doku defektlerinin onarımı, yanık ve lekelerinin tedavisi konularında bilgi bulabilirsiniz.

 

Çocuğunuzdaki Aknelerin Tedavisi

 

www.cocugumun.sivilceleri.com sitesinden akne ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilmeniz için açılan ana sayfadan akne nedir? butonunu tıklayın ve aknenin oluşumundaki dört temel nedeni öğrenin.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler