Hareket Sistemi

Yayın tarihi: 23.08.2006
Hareket Sistemi

Hareket Sistemi

 

Kas, kemik romatizma dışı eklem rahatsızlıkları ve hastalıkları ile ilgili bilgiler veren siteler... Fizik tedavi ve rehabilitasyon kaynakları.

 

Bel Fıtığı

 

www.belfitigi.com’da bel fıtığı nasıl oluşur, belirtileri nelerdir, kimlerde görüldüğü, bel fıtığından korunmanın yolları, bel ve bacak ağrıları, tedavi yöntemleri, hamilelikte, çocuklarda, yaşlılarda bel fıtığı ve bel sağlığı için yüz öneri bölümlerinin yanı sarı bel için egzersiz figürlerini bulabilirsiniz.

 

Romatizma Hastalıkları Hakkında Güncel Bilgiler

 

İnternet ortamında hizmet veren www.romatizma.net sayfasından; sorun yanıtlayalım ve ücretsiz telefon danışma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Romatolojik hastalıklar başlığı altında; iltihaplı romatizmalar, bölgesel yaygın ağrılar, osteoartritd, osteoporoz, romatizma bölüm başlıklarına ulaşabilir, ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 

Türkiye Osteoporoz Derneği

 

Türkiye Osteoporoz Derneği 1998 yılında kurulmuş. Dernek, osteoporoz alanında faaliyet gösteren tıp doktoru ve diğer sağlık personelinin öğrenim, eğitim ve çalışmalarına katkıda bulunmanın yanı sıra, bilimsel aktiviteleri desteklemeyi, osteoporoz konusunda halkı eğitmek için çeşitli etkinlikler düzenlemeyi amaç edinmiş. Ayrıca derneğinin web sayfasından (www.osteoporoz.org.tr); osteoporoz’un nedenleri, teşhisi, tedavisi ve korunma yolları hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Kalp ve Dolaşım

 

Hipertansiyon, ateroskeroz (damar sertliği) ve diğer dolaşım sistemi sorunları ve tedavileri hakkında bilgi veren siteler...

 

Kalp ve Damar Sağlığı

 

www.kalpdamar.com kalp ve damar hastalıkları hakkında oldukça kapsamlı bir içeriğe sahip. Sitenin ana sayfasında; bilgi arayanlar, kalbin sırları, profesyonellere ve ilk yardım ana başlığı altında birçok alt başlık yer alıyor. Risk faktörleri arasında gösterilen, stres, yaşam tarzı, hiper tansiyon, genetik, şeker hastalığı, tütün ürünleri yanı sıra kalp ve damar hastalıkları konusunda her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.Ana sayfadaki tüm konular sekmesini tıkladığınızda açılan listedeki tüm hastalıkların üzerini tıklayıp bilgilerine ulaşabilirsiniz. Örneğin: Aort kapak, EKG, gebelikte kalp damar sistemi, tanı testleri ve ilk yardım konuları hakkında bilgi bulabilirsiniz.

 

Tansiyonunuz mu yükseldi?

 

www.hipertansiyonmerkezi.com web sitesini ziyaret edin ve nedenleri hakkında bilgi alın. Hastanenin hipertansiyon bölümünde; Yüksek tansiyonun nedenleri, vücutta yaptığı hasarlar, diğer risk faktörleri ile ilişkisini saptanıp, tedavi amaçlı uygulamalara geçiliyor. Ana sayfadan hipertansiyon sekmesini tıklarsanız; Hipertansiyon nedir, kan basıncı nasıl oluşur ve nasıl ölçülür, büyük ve küçük tansiyon nedir sorularına cevap bulabilirsiniz.

 

Türk Kalp Vakfı

 

www.tkv.org.tr web sayfası aracılığı ile kalp krizi nedenleri, kalp hastalığının belirtileri, alınacak tedbirler, tedavi yöntemleri, kalbinizin fazla yorulmaması önlemek için uymanız gerekenler gibi bilgilerinin yanı sıra faaliyetler bölümünde, sağlık merkezleri, holter monitör- holter tansiyon, renkli doppler, ekokardiyografi, kilo kontrol merkezi, nükleer tıp ve çocuk kardiyolojisi servisi hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Kulak Burun Boğaz

 

Görme, işitme, konuşma, koku alma gibi duyu fonksiyonlarının hastalık ve sorunları ile ilgili bilgi veren siteler...

 

5 Dakikalık İşitme Testini Denediniz mi?

 

www.ctf.istanbul.edu.tr/kbb adresinden ulaşabileceğiniz İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz ve Baş-Boyun Cerrahisi web sayfasındaki konu başlıkları; Poliklinik, servisler, endoskopi, foniatri, odyo- vestibuler, alerji, ameliyathane ve işitme konuşma rehabilitasyon merkezidir.Foniatri bölümünde, ses kısıklıkları ve ses tellerindeki rahatsızlıklarda tanı ve tedavileri konusunda bilgi alabilirsiniz ayrıca, odyo- vestibuler başlığını seçip açılan sayfadan da işitme testini tıklarsanız karşınıza 5 dakikalık işitme testi çıkıyor. Soruların karşılığındaki puanları not edip test sonunda verilen puanlama cetvelindekilerle puanlarla karşılaştırın ve durumunuzu öğrenin.

 

Göz Rahatsızlıklarınızı Ücretsiz Doktorunuza Danışın

 

Eye Star Lazerle Göz Tedavi Merkezi www.goruyorum.net ana sayfasındaki konu başlıklarından; Gözün yapısı ve göz bölümleri; Konjunktiva, kornea, iris, göz bebeği, göz merceği, retina ve optik sinir hakkında görselleri ile bilgi veriliyor. Göz hastalıkları; Keratokonus, katarakt, ikincil katarakt, glokom, göz tembelliği, retina hastalıkları, az görenlere bilgi şaşılık ve kayma konularında bilgi bulabilirsiniz.Odaklama kusurları; Miyopi, hipermetropi, astigmatizma, presbiyopi hakkında bilgi alabilir, tedaviler bölümünde lazer ve özel teknikleri inceleyebilirisiniz. Fırsatlar bölümünde verilen telefon ve faks numaraları ile göz rahatsızlığınız hakkında ücretsiz danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.Ayrıca sayfa sonunda verilen e-posta ile, görüş ve sorunlarınız iletebilirsiniz.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler