Ruh Sağlığı

Yayın tarihi: 23.08.2006
Ruh Sağlığı

Ruh Sağlığı

 

Depresyon, panik atak, anksiyete, şizofreni, alkol ve madde bağımlılıkları gibi psikiyatrik ve psikolojik hastalıklar ve tedavileri hakkında bilgi veren siteler...

 

Uyuşturucu Madde ve Alkol Bağımlılığı

 

www.alkolmadde.com adresli sitede alkol, esrar, eroin, kokain, uyarıcılar, epidemiyoloi, madde kullanımın tarihsel seyri, madde bağımlılığı ile ilgili ön yargılar, tedavisi, uyuşturucu ve gençlik konu başlıklarını bulabilirsiniz. Örneğin ana sayfadan alkol butonunu tıkladığınızda; alkolizmin tarihçesi, insanlar neden içiyor, alkoliğin hayatı, kısır döngü, fiziksel bulgular, cinsiyet farkı, sonuçları, alkol yoksunluğunun belirtileri, en sık görülen psikiyatrik bozukluklar gibi hastalıkla ilgili bilgilerin yanı sıra alkolizm tedavisinde kullanılan ilaç ve psikoterapi yöntemleri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Depresyon, Panik Atak, Psikoterapi, Deprem Psikolojisi…

 

Her biri kendi alanında uzman olan ve üniversite hastanelerinde çalışan psikiyatristlerce kurulan PEDAM, www.pedam.com web sayfası aracılığı ile 1996 yılından beri çocuk, gençlik ve erişkin psikiyatrisi alanlarında ve alkol madde tedavisi, hipnoz, dissosiyatif bozukluklar, duygulanım, kaygı, kişilik ve psikotik bozukluklar gibi konularda danışma ve tedavi hizmet veriyor.

 

Ayrıca ana sayfadan; depresyon, panik atak, sosyal fobi, çocuk psikoloji, hipnoz, cinsel yaşam, alkol bağımlılığı, genel psikiyatri, uyku sorunları, bunama, şizofreni, yeme bozukluğu, kekeleme, psikoterapi, deprem psikolojisi, stres, intihar, ilaç kullanımı, diğer sorunlar ve hasta hakları ile ilgili ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

 

Ağız ve Diş Sağlığı

 

Ağız ve diş sağlığı hakkında geniş bilgi, korunma ve tedavi yolları...

 

Türk Diş Hekimleri Birliği

 

Diş hekimliği mesleğinin, gelişmesini sağlamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, diş hekimlerinin ortak gereksinimlerini karşılamak, meslek disiplin ve etiğini korumak, meslektaşlarının çıkarlarını her platformda savunmak, üyelerinin maddi ve manevi haklarını korumak, toplumun ağız ve diş sağlığı seviyesinin yükseltilmesine katkıda bulunmak amacıyla 1986 yılında kurulmuş olan dernek www.tdb.org.tr web sayfasından yaklaşık 20 bin diş hekimine ve hastalara hizmet veriyor.Ana sayfadan ağız ve diş sağlığı butonunu tıkladığınızda; Beslenme, bebeklerde diş çürüğü, dişlerin sürmesi ve sürmeye bağlı problemler, fırçalama, süt dişlerinin tedavisi, diş röntgeni, protez, dolgular, gömülü dişler, dişeti hastalıkları, ağız kanseri, hamilelik ve ağız sağlığı gibi konular hakkında bilgi bulabilirsiniz.

 

İstanbul Diş Hekimleri Birliği

 

1985 yılında kurulan oda bünyesinde 5 binin üzerinde diş hekimini barındırıyor. Derneğin amaçları arasında yer alan; Diş hekimliği mesleğinin deontolojik etik ve bilimsel açıdan çalışma koşullarının bu esaslara uygun olarak yürütülmesi, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyerek mesleğin çağdaş standartlara uygun duruma getirilmesi, diş hekimlerinin özlük sorunlarının çözümü gibi temel konularda yoğun bir çalışma içinde bulunuyor.

 

www.ido.org.tr ana sayfasından; hasta-hekim sözleşme örneği, yasalar, bilimsel yazılar, klinik dergisi, asgari ücret tarifesi, acil durum ve ilk yardım bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

Cinsel Sağlık ve Sorunlar

 

Kadın ve erkeklerin cinsel işlev bozuklukları hakkında kişileri bilgilendirmeyi amaçlayan bu siteler aracılığıyla uzman doktorlarla irtibata geçebilirsiniz.

 

Cinsel Sorunlar

 

www.cinselsorunlar.com ana sayfasından faydalanabilmeniz için üye olmanız gerekiyor. Üyelik ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki şekilde yapılıyor. Ücretsiz üye olduğunuz takdirde; uzman doktorların makalelerini okuyabilir, güncel haber ve bilgilere ulaşabilir, etkinlikler, kitaplar, terimlerden yararlanabilir, anket, forum ve yorum gibi interaktif uygulamalara katılabilir, haber, makale, duyuru gibi bilgiler içeren haftalık e-bülten alabilirsiniz. Ücretli üye olursanız; sorularınız için uzmanlardan danışmanlık hizmeti alabilir, cevaplarınızı kişiye özel bölümlerden takip edebilir, diğer ücretli üyelerin soru ve cevaplarına ulaşabilir ve ücretsiz üyeliğin tüm erişim haklarına sahip olabilirsiniz.

 

Üye olmak için yapmanız gerekenler:

Ana sayfadaki üye olmak istiyorum ya da ücretli üye olmak istiyorum butonlarını tıklayıp, açılan formları doldurmanız ve e-posta adresinize yollanan mesajı onaylamanız gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra sistemin üye girişi sayfasına yönlendirileceksiniz. Yazmış olduğunuz rumuz ve şifreyi kullanarak üyelik avantajlarından yararlanabilir, dilerseniz üyeliğinizi ücretliye dönüştürüp, soru cevap hattından faydalanabilirsiniz.

 

AIDS Savaşım Derneği

 

www.aidsdernegi.org.tr web sayfası aracılığı ile; HIV’den korunmak, bilimsel bilgilere sahip olmak, olumlu tutum ve davranışlar hakkında bilgi edinmek, ayrımcılığa karşı çıkmak ve dayanışma içinde olmak için neler yapılması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler