Nöbetçi Eczaneler

Yayın tarihi: 23.08.2006
Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

 

Acil ihtiyaç duyduğunuzda nöbetçi eczaneye internet’ ten tek tıkla ulaşmak ister misiniz?

İşte nöbetçi eczanelere ulaşmanın yolları...

 

İstanbul Eczacı Odası

 

www.istanbuleczaciodasi.org.tr web sayfasından alabileceğiniz hizmetler; haberler, duyurular, eczane bilgileri, reçeteler, sözleşmeler, yönetmelikler, hukuk bürosu ve linklerdir. Linkleri tıklarsanız Türkiye genelinde web sayfası olan tüm bölgeleri görürsünüz. Bölge isimleri üzerini tıklayarak ulaşacağınız ana sayfalardan da nöbetçi eczanelere ulaşabilirsiniz.

 

Nöbetçi eczane için...

 

Ana sayfadaki menünün sağ tarafında kalan nöbetçi eczane butonunun tıklayın.

 

İlçeye ya da bölgeye göre eczane seçmek için, kutucukların sol üzerinde bulunan yuvarlak dairelerin içini işaretlemek gerekir. Bunun için tercih yapacağınız kutucuğu seçin ve farenin sol tarafı ile bir kez tıklayın.

 

Kutucuğu işaretledikten sonra, kutucuğun yanındaki oku tıklayın. Şerit halinde açılan listeden nöbetçi eczanelerden ilgili ilçeye farenin sol tuşu ile tıklayın.

 

Seçtiğiniz ilçenin adını kutucuğun içinde göreceksiniz. Kutucuğunun yanındaki göster butonunun tıklayın.

 

Seçtiğiniz ilçedeki tüm nöbetçi eczanelerin iletişim bilgilerine ulaşacaksınız.

 

Sağlık Portalları

 

Genel sağlık konularında her türlü bilgi edinebileceğiniz, testler bölümleri ile rahatsızlıklarınızı iletebileceğiniz

web adresleri…

 

Genel Sağlık

 

www.saglik.tr.net web sayfasın oldukça geniş bir içeriğe sahip. Ana sayfasında; eczane sorgulama, nöbetçi eczane, hastaneler, güncel, genel bilgiler, diş sağlığı, sağlık rehberi, hesaplayıcılar, testler, sorun yanıtlayalım, genel sağlık, kadın, erkek, çocuk sağlığı, beslenme, cinsel sağlık, hasta hakları, adli tıp, ilk yardım ve ruh sağlığı hakkında bilgi alabilirsiniz. Örneğin ana sayfadaki A’dan Z’ye sağlık butonunu tıkladığınızda, şerit halinde açılan menüde yer alan; andropoz, böcek sokmaları, kolesterol, menopoz, obezite, stres, sosyal fobi, şeker hastalığı ve uyku bozuklukları hakkında bilgilere ulaşmanız için tek yapmanız gereken oku seçtiğiniz hastalık üzerlerine götürüp tıklamanız.

 

Tıp 2000

 

www.tip2000.com sitesi medikal bilgiler bölümünde; hastalıklar, estetik, güzellik, tiroit hastalıkları, lazer epilasyon, selülit tedavisi, saç ekimi, hipertansiyon, bel ağrıları, bel fıtığı, Alzheimer ve excimer lazer hakkında bilmek istediğiniz her şeye ulaşabilir, ayrıca menüde yer alan hastalıklar, doktorlar, hastaneler, tıp sözlüğü, estetik güzellik, tıbbi cihazlar, medikal firmalar, teşhis tedavi ve nöbetçi eczaneler hakkında ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.

 

Online Hesaplayıcılar

 

Bebeğinizin ne zaman doğacağını, yüzerken, yürürken, koşarken, bisiklet kullanırken, tenis oynarken ne kadar kalori harcadığınızı ve kalp atış hızınızı birkaç tıklamayla öğrenin.

 

www.saglik.tr.net ana sayfasındaki hesaplayıcılar başlığı altında verilen, bölümleri teker teker tıklayarak örneğin; sigarayı bırakacak gücünüzün olup-olmadığını ve spor yapmak için sağlığınızın ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz.

 

Spor yaparken ne kadar kalori harcıyorsunuz butonunu tıklayın. Hesaplayıcıya kilonuzu giriniz. Egzersiz türünüzü ve süresini seçip Hesapla butonunu tıklayın. Sonuç birkaç saniyede belirecektir.

 

Ana sayfadaki hesaplayıcılar başlığı altında verilen, Kalp atış hızınızı hesaplayın butonunu tıklayın.Yaşınızı girin saniye sekmesinden süre seçip Hesapla’yı tıklayın. Seçtiğiniz süre içersindeki kalp atış hızınız uyarı bölümündekinden fazla ise doktora başvurun.

 

Günlük kalori ve protein ihtiyacınız ne kadar öğrenin yazısının üzerini tıklayın. Hesaplayıcıya kilonuzu girip Hesapla butonunu tıklayın. Sonuçlar; günlük harcadığınız kalori miktarı, günlük kalori ve protein ihtiyacınız olarak hemen belirecektir.

 

Bebeğiniz ne zaman doğacak öğrenin butonunun tıklayın. Forma gün, ay, yıl girip Öğren butonunu tıklayın. Birkaç saniye içinde bebeğinizin yaklaşık doğum gününü ve hamile kaldığınız günü ekranda göreceksiniz.

 

Şişman mısınız? butonunu tıklayın. İnteraktif beden kitle indeksi hesaplayıcısına kilonuzu ve boyunuzu girip Hesapla butonunu tıklayın. Belirecek olan beden kitle endeksini aşağıdaki verilerle karşılaştırıp, vücudunuzun durumunu öğrenin.

 

İdeal kiloda mısınız? butonunu tıklayın. Boyunuzu girip Hesapla sekmesini tıklayın. İdeal kilonuz aşağıda belirecektir. 

 

Kendi kendinize sigarayı bırakabilir misiniz? butonunu tıklayın. Formdaki soruları evet ya da hayır olarak işaretleyip. Gönder butonunu tıklayın. Test derecenize uygun olarak verilen puanlama ile sigarayı bırakma konusunda öneriler sunuluyor.

 

Spor yapmak için sağlığınız uygun mu? butonunu tıklayın. Formdaki soru kutucuklarını size uygun şekilde işaretleyip Gönder’i tıklayın. Cevapladığınız sorulara verilen puanlar ışığında size, spor yapmak için sağlığınızın ne durumda olduğuna dair bilgiler veriliyor. 

 

Online Bilgi Alabileceğiniz Sağlık Siteleri

 

Uyuyamıyor musunuz? Uyku testi yapın ve nedenlerini öğrenin.

 

www.somnostar.com

 

uyku bozuklukları tedavi merkezinin ana sayfasındaki menüden Uyku testi’ni tıklayın. Test sorularını cevaplayın. Puanlarınızı toplayıp testin altındaki puan cetveliyle karşılaştırın. Durumunuz hakkında daha detaylı bilgi için testin altındaki Randevu için burayı tıklayınız butonunu seçin. Doktorla, telefon ya da e-posta aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

 

Böbrekleriniz alarm veriyor!

 

www.tasimvar.com

 

Böbrek ve idrar yolları genel yapısı, taş hastalığı, yapısı, oluşumu kolaylaştırıcı faktörler, taşın bulunabileceği yerler ve şekilleri, taşa ait belirtiler, taş araştırma yöntemleri, taş tedavisi, korunma yolları ve sıkça sorulan sorular bölümlerinden yararlanabilirsiniz.

 

Depresyonda mısınız?

Doktorunuzla canlı terapi yapıp rahatlayın...

 

www.panik-atak.com;

panik atak, depresyon, sosyal fobi ve diğer fobiler, takıntı ve saplantılar, gençlik sorunları, intihar davranışı, cinsel sorunlar, çekingen, utangaç alıngan, şüpheci titiz, mükemmelliyetçi kişilik problemleri ve kişilik testleri, eşler arasında kıskançlık sorunu, uyku bozuklukları, manik depresif bozukluk, yeme bozuklukları (aşırı yeme veya yememe), alkol sorunu gibi konularda teşhis ve tedavi hizmetleri vermesinin yanı sıra ana sayfasındaki Chat-canlı butonunu tıklarsanız, chat doktora canlı olarak sorularınızı iletip cevap alma şansını da sunuyor.

 

Online Tıp Sözlükleri

 

Akdeniz anemisi, şarbon, artrit, egzama ve Alzheimer hakkında detaylı bilgi edinmek ister misiniz?

 

www.medikalsozluk.com Sağlık bilgileri ve tıp terimleri sözlüğünde; Dahiliye, kadın hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları, ortopedi, çocuk hastalıkları, genel cerrahi, göz hastalıkları, üroloji, vücudumuz, kulak burun boğaz, nöroloji, göğüs hastalıkları, psikiyatri, dermatoloji ve diş hastalıkları bölüm başlıkları altında birçok hastalık ismi veriliyor. Bu seçeneklere tıkladığınızda, hastalık hakkında bilgi verilmesi yanı sıra tedavi merkezleri de hakkında da bilgi alabilirsiniz.

 

Sağlık Platformu

 

www.saglikplatformu.com Ana sayfasındaki menüden Tıp sözlüğünü tıklayın. Karşınıza online tıp sözlüğü, A’dan, Z’ye dizilmiş olarak geliyor. Üzerini tıkladığınız harfin içerdiği tıp terimleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Sağlık Bilginizi Test Edin

 

www.saglikplatformu.com web adresinden yayın yapan sağlık platformu; İnternet ortamında sağlıkla ilgili bir platform oluşturarak, sağlıkla ilgilenen tüm katılımcılara açık, her konunun tartışabileceği ve sağlıkla ilgili genel paylaşım olduğu bir ortam yaratmayı amaçlıyor.

 

Menüden; Sağlık bilgileri, eğitimi, haberleri, rehberi, mevzuatı, araştırmaları yanı sıra tıp sözlüğü ve testler ile sağlık durumunuzu ya da sağlık bilginizi ölçebilirsiniz. Bunun için menüden mini test butonunu tıklayın. Açılan “Sağlık Bilginizi Ölçün!” başlıklı soru şıklarından doğru bildiklerinizi işaretleyin ve en alttaki değerlendir butonunun tıklayıp, doğru ve yanlış sayınızı öğrenin.

© 2018 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler