Deniz yolculukları artık daha keyifli

Yayın tarihi: 23.08.2006
Deniz yolculukları artık daha keyifli

Deniz yolculukları artık daha keyifli

 

Birçoğumuz için en keyifli seyahat aracıdır gemiler.  İster tatil köyü konforundaki dev cruise’lar olsun ister daha mütevazı gemiler, deniz yolculuklarının keyfi başka oluyor.Eğer sizde tercihinizi bu yönde kullanıyorsanız gerekli tüm işlemleri interneti kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bu konuda başvurabileceğiz çok sayıda web sitesi bulunuyor. Türkiye Denizcilik İşletmeleri’nin sitesi de bunlardan biri (www.tdi.com.tr). 160 yıllık bir geçmişe sahip olan bu dev kuruluşun sitesinde iç ve dış hat tarifelerini öğrenebilir, online rezervasyon yaptırabilirsiniz. Merak edenler 360Ş sanal tur seçeneğini işaretleyerek gemilerin resimlerini görebilir.

 

Deniz yolu ile seyahat yapanların ilgisini çekebilecek bir başka site ise İstanbul Deniz Otobüsleri’nin sitesi (www.ido.com.tr). Bu site de internet kullanıcılarına sefer ve fiyat tarifesinden online rezervasyona kadar çok sayıda imkan tanıyor. Şimdi İdo’dan adım adım rezervasyon işleminin nasıl gerçekleştirildiğine göz atalım.

 

Ana sayfanın solundaki seçeneklerden Online bilet satışı’nı tıklayın.

 

İDO klübe üye ol seçeneğini işaretleyin.

 

Açılan sayfadaki formu doldurup Üye ol seçeneğine tıklayın.

 

Ekranda üye numaranızın ve şifrenizin e-posta adresinize geleceğini belirten bir yazı göreceksiniz. Bu yazının altındaki Menü seçeneğine tıklayın.

 

BUNLARA DİKKAT EDİN!

 

Rezervasyonunu yaptığınız bileti almanız için İdo gişelerinden birine gitmeniz gerekiyor. Eğer biletinizin ödemesini site üzerinden yapmışsanız, kullandığınız kredi kartını ve kimliğinizi gişe memuruna göstermeniz gerekiyor. Biletini iptal ettirmek isteyenler sefer saatinden en az 5 saat önce, yine alım için kullandıkları kredi kartı ve kimlikle satış noktasına gitmek zorunda.

 

Açılan sayfadaki kutuya üye numaranızı ve şifrenizi girip Tamam butonunu tıklayın. Açılan sayfadan rezervasyon seçeneğini işaretleyin.

 

Kalkış ve varış terminallerini, sefer tarihini ve hattı seçip Tamam seçeneğini tıklayın.

 

Ekrana seçtiğiniz seferle ilgili bilgiler gelecek. Seferin yanındaki yuvarlağın içini işaretleyip Tamam’ı tıklayın.

 

Açılan sayfada ilgili alanlara yolcu sayısı, almak istediğiniz biletin kategorisi ve koltuk numarası gibi bilgileri girip Rezervasyon yap seçeneğini tıklayın.

 

POPÜLER WEB SİTELERİ

 

Cruise

www.cruise.com

 

Cruise diye isimlendirilen lüks seyahat gemileri sundukları 5 yıldızlı seyahat imkanıyla özellikle yurtdışında oldukça popüler. Cruise.com, seyahatlerini yüzer otellerle yapmak isteyenlere geniş seçenekler sunuyor. Onlarca farklı rotadan birini seçip egzotik ülkelere gitmek isteyenler için baştan çıkarıcı bir site.

 

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler