Otomobil kiralama

Yayın tarihi: 23.08.2006
Otomobil kiralama

Otomobil kiralama

 

İster iş seyahatleri olsun ister tatil amaçlı geziler; otomobil kiralama en konforlu yolculuk şekillerinden biri.

 

Otomobil kiralamanın en büyük avantajı; başkalarına bağımlı olmadan gideceğiniz yere istediğiniz saatte, isteğiniz rota üzerinden ulaşabilme imkanı.İnternet üzerinden otomobil kiralayabileceğiniz çok sayıda site bulunuyor. Otomobil kiralamak isteyenler otomobil kiralama şirketlerinin web sitelerinin yanı sıra, birçok hizmeti birarada sunan turizm sitelerinden de faydalanabilirler. Bazı web siteleri -özellikle uluslararası otomobil kiralama şirketlerinin siteleri- yurtdışından otomobil kiralamaya da imkan veriyor. İnternetten rezervasyon yaptırdığınızda indiğiniz havalanında otomobiliniz size teslim ediliyor.

 

Avis de dünya çapında hizmet veren oto kiralama şirketlerinden biri. Avis’in www.avis.com.tr adresindeki sitesi üzerinden Türkiye’den ve daha birçok ülkeden otomobil kiralayabilirsiniz. Biz aşağıdaki örneğimizde yurtdışından nasıl otomobil kiralanacağını gösterdik. Aynı adımlar Türkiye’de yapılacak bir kiralama işlemi içinde geçerli.

 

Ana sayfanın solunda yer alan kutunun en üstünde yer alan Kiralanacak ülke seçeneğinden ülke seçimini yaptıktan sonra tarih ve saat bilgilerini girip, Devam seçeneğine tıklayın.

 

Kiralamanın yapılacağı ülke, Alış ofisi, İade edilecek ülke, İade ofisi, Araç grubu, Alış tarihi, İade Tarihi  ve İkamet edilen ülke seçeneklerini doldurun. Sürücü ve bebek koltuğu gibi talepleriniz varsa sayfanın altında yer alan ilgili alanları da işaretleyip Devam’ı tıklayın.

 

Açılan sayfada kiralama ve fiyat ayrıntılarını göreceksiniz. Değişiklik yapmak istemiyorsanız Devam seçeneğini tıklayın.

 

Boşluklara istenen bilgileri yazın. Ödeme yapacağınız kredi kartını işaretleyip Devam seçeneğine tıklayın. Rezervasyonunuz onaylandı. İyi yolculuklar...

 

Boşluklara istenen bilgileri yazın. Ödeme yapacağınız kredi kartını işaretleyip Devam seçeneğine tıklayın. Rezervasyonunuz onaylandı. İyi yolculuklar...

 

İPUCU

 

* Oteller gibi araba kiralama şirketlerinin de anons ettikleri promosyon fiyatları 2 ya da 3 hafta öncesinden yapılan rezervasyonlar için geçerlidir. Otomobil kiralamayı düşünüyorsanız, yapmanız gereken en önemli şeylerden biri önceden rezervasyon yapmaktır.* Kiralayacağınız otomobili seçerken, yaktığı benzini de hesaba katmayı unutmayın. Küçük modeller daha az benzin yakar. Ama küçük otomobillerin bagaj kapasiteleri de orantılı olarak küçük olacaktır.

*Genelde, en uygun kiralama şekli sınırsız km’dir.

 

POPÜLER WEB SİTELERİ

 

Kiralık araba

www.kiralikaraba.com

 

Oto kiralama hizmeti veren şirketlerin listesini bulabileceğiniz bir web sitesi. Türkiye’de hizmet veren oto kiralama şirketleri, illere göre listeleniyor. Farklı alternatiflere göz atıp karşılaştırma yapmak isteyenler için oldukça faydalı bir site.

 

İnter Limousine Service

www.interlimousine.com.tr

 

İnter Limousine Service, adından da anlaşılacağı gibi başta limuzinler olmak üzere lüks otomobiller üzerine uzmanlaşmış bir şirket. Online rezervasyon imkanının olmadığı siteden araçlar ve kiralama fiyatlarıyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

Budget

www.budgettr.com

 

Dünyanın birçok ülkesinde hizmet veren Budget’ın Türkiye sitesini kullanarak fiyatları öğrenebilir, yurtiçinden online kiralama yapabilirsiniz.

 

 

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler