Alternatif turizm siteleri

Yayın tarihi: 23.08.2006
Alternatif turizm siteleri

Alternatif turizm siteleri

 

Kısa bir süre öncesine kadar tatil denildiğinde akla sadece deniz, kum ve güneş gelirdi. Oysa günümüz insanı artık bu kadarıyla tatmin olmuyor, turizm çeşitleniyor. Sanal ortam bu konuda bilgilenmek isteyenler için çok önemli bir kaynak. Sizinde tercihiniz alternatif turizmden yanaysa internete göz atmanızda fayda var.

 

Doğa, tarih, kültür, fotoğraf  ve doğa sporları turları konusunda uzmanlaşmış çok sayıda yerli ve yabancı tur şirketi internet üzerinden de hizmet veriyor. Bu kuruluşların web sitelerinden düzenledikleri turlar ve gidilen yerler hakkında bilgi alabilirsiniz. Sitelerin işlevi bunlarla sınırlı değil. Bu tür sitelerden şimdiye  kadar sadece ismini duyduğunuz pekçok aktivite ve spor dalı hakkında ayrıntılı bilgi de edinebilirsiniz. Hatta bazı siteler ihtiyacınız olan ekipmanların online satışını bile gerçekleştiriyor.

 

Fest Travel

www.festtravel.com

 

Fest Travel kültür turları üzerine uzmanlaşmış bir kuruluş. Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanına turlar düzenleyen Fest, müşterilerine çok farklı alternatifler sunuyor. Kuruluşun www.festtravel.com adresli web sitesine girdiğinizde oldukça geniş bir içerikle karşılaşıyorsunuz. İlgili başlıklara tıklayarak turların düzenlendiği ülkeler hakkında bilgi edinebilir, pasaport, vize ve gümrük işlemleriyle ilgili sorularınıza cevap bulabilir, döviz kurları ve hava durumunu öğrenebilirsiniz. Fest Travel yurtiçi ve yurtdışına birbirinden farklı çok sayıda kültür turu düzenliyor. Katılımcıların isteklerine göre tasarlanan butik geziler, tematik geziler ve yurtdışında diğer tur şirketleriyle gitmenin mümkün olmadığı coğrafyalara düzenlenen turlar bunlardan bazıları.

 

Buklamania

www.bukla.com.tr

 

Doğasporlarına yönelik tur ve organizasyonlar düzenleyen Buklamania, Türkiye’nin önde gelen ekoturizm acentalarından biri. Türkiye’nin çeşitli bölgelerine trekking ve hiking turları düzenliyorlar. Bu turların dışında; parasailing’den raftinge, snowboard’dan kaya tırmanışına kadar birçok doğa sporu turu kişiye özel planlanabiliyor. Sitede tüm bu aktivelerle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Fotoğraf Evi

www.fotografevi.com

 

Fotoğraf Evi, fotoğraf ve doğa tutkusunu birarada yaşamak isteyenlere yönelik organizasyonlar düzenliyor. Web sitesinden fotoğraf turları başta olmak üzere, seminerler ve diğer geziler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Sitedeki foto forum başlıklı bölüme girenler fotoğraf üzerine bilgi alışverişinde bulunabiliyorlar.

 

GPS Yatching

www.gps-yachting.com/tr/

 

Tatil tercihini Mavi Tur’dan yana kullanmak isteyenlere yönelik bir site. Mavi Tur düzenleyen şirket bu turlarla ilgili bilgileri – teknelerin özellikleri, fiyatlar v.b -internet üzerinden sunuyor. Siteden şirketin düzenlediği dalış turları hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

 

Scubayak

www.scubayak.net

 

Scubayak dalış turları ve dalış kursları üzerine uzmanlaşmış bir kuruluş. www.scubayak.net adresinden turlar ve eğitim programları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Sitede dalış merkezleri hakkında kısa kısa bilgiler de bulunuyor.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler