Otogar karmaşasına son

Yayın tarihi: 23.08.2006
Otogar karmaşasına son

Otogar karmaşasına son

 

Otobüs firmaları, internet üzerinde havayolları kadar zengin bir içerik sunamıyor. Yine de bu siteleri gezerek birçok işlem yapabilir, hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

 

Türkiye’de yolcu taşımacılığının çok büyük bir bölümü karayollarıyla yapılıyor. Son zamanlarda özel sektörün uçuşlara başlamasıyla ucuzlayan uçak biletlerine rağmen bu gerçek değişmedi. Hala birçoğumuz yolculuk için otobüsleri tercih ediyoruz. Bu kadar büyük ilgiye ve yüzlerce firmaya rağmen internet üzerinden rezervasyon hizmeti veren otobüs firmalarının sayısı havayollarıyla karşılaştırıldığında oldukça az. Web sitelerinin sayıları az da olsa yine de internetten yararlanarak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Sitelerin hepsinde online rezervasyon sistemi bulunmasa da bu siteler aracılığıyla seferler hakkında bilgi alabilir, büro ve acentaların telefon numaralarına ulaşabilirsiniz.

 

Online bilet satışı

 

Online otobüs bileti satın alabileceğiniz az sayıdaki siteden biri de Varan Turizm’in sitesi.www.varan.com.tr adresine girdiğinizde rezervasyonun dışında seferler hakkında bilgi alabilir, kargo takibi yapabilir kısacası kuruluşun sunduğu hizmetler hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Ana sayfadaki Bilet satışı’na, ardından açılan sayfanın ortasındaki Bilet satış/rezervasyon seçeneğine tıklayın. Açılan sayfanın üstünde birçok seçenek göreceksiniz. Bilet satın alma işlemine başlamadan Sefer/ofis bilgileri seçeneğinden otobüslerin kalkış saatleri ve fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

Bilet satın almak için siteye üye olmanız gerekmiyor. -Üye olmak isteyenler farenin okunu sayfanın üstündeki Üyelik işlemleri yazısının üzerine getirip Üye kaydı yaptırmak istiyorum seçeneğini tıklayabilir- Biz bilet alma işini üye olmadan gerçekleştireceğimiz için Bilet satışı kelimesinin üzerine gelip Bilet satın almak istiyorum, rezervasyonum yok seçeneğine tıklayacağız.

 

İlgili boşluklara tarih, güzergah ve yolcu sayısını girdikten sonra Onayla butonuna tıklayın.

 

Sayfada seçtiğiniz güzergahla ilgili tüm seferler sıralanacak. Size uygun olanının üzerine tıklayın.

 

Açılan sayfada otobüsün kalkış ve varış saatlerini, bilet fiyatlarını ve yer durumunu göreceksiniz.İstediğiniz koltuk numarasını tıklayarak seçin. Ardından sayfanın altındaki formu doldurup Onayla tuşuna basın. Sonraki adımları da takip ettiğinizde online bilet satış işlemi tamamlanmış olacak.

 

POPÜLER WEB SİTELERİ

 

Ulusoy

www.ulusoy.com.tr

 

Ulusoy’un web sitesi oldukça ayrıntılı olarak tasarlanmış. Rezervasyon yapma ve bilet satın almanın dışında, rezervasyon gözlem, rezervasyon iptal, rezervasyondan satış, bileti açığa alma, bileti başka sefere bağlama gibi birçok başlık altında online işlem yapılabiliyor.

 

Metro

www.metroturizm.com.tr

 

Seferler, satış ofisleri hakkında bilgi alabileceğiniz siteden online rezervasyon da yapabilirsiniz.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler