MSN Messenger

Yayın tarihi: 23.08.2006
MSN Messenger

MSN Messenger

 

MSN Messenger, ICQ’nun bir ileri versiyonu gibi düşünülebilir. Aynı IRC ve ICQ gibi arkadaşlarınızla gerçek zamanlı sohbet etmenizi ve sohbet esnasında anında cevap alabilmenizi sağlar.

 

MSN Messenger, e-posta sisteminin daha hızlı, anlık ve etkin versiyonu olarak tanımlanabilir. Son zamanların en yaygın Chat programı olan MSN’de oluşturduğunuz hesabınızı başka bir bilgisayardan da açabilirsiniz; bu da size okulda, işte, İnternet cafelerde veya arkadaşınızın evinde MSN Messenger’a bağlanabilme imkanı tanır. Diğerleri gibi MSN Messenger’ı da bilgisayarınıza yüklemek ücretsiz. MSN Messenger’a bağlandığınız zaman açılan pencerenin sağ köşelerinde, konuştuğunuz kişinin ve kendinizin resimlerini görmeniz mümkün. Bunların yanı sıra MSN Messenger’ın Webcam, animasyonlu kutlama kartları gibi diğer özelliklerinden de faydalanabilirsiniz.

 

MSN Messenger ile neler yapabilirsiniz?

 

1. Eş zamanlı sohbet imkanı, webcam ile yüz yüze konuşabilme, cep telefonlarına mesaj gönderebilme ve “MSN Alert” (MSN Uyarı) ile yeni ve son gelişmelerden haberdar olma gibi birçok imkana sahip olursunuz.

2. Yüz ifadeleri menüsü ile o anki duygu halinizi daha iyi ifade edebilirsiniz ve istediğiniz resminizi ekrana yerleştirebilir, değiştirebilirsiniz.

3. Özel günlerde kutlama kartları gönderebilir, resim ve dosya paylaşabilir ve çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz.

4. MSN White pages (Beyaz sayfalar) ile istediğiniz kişinin iletişim bilgilerine ulaşabilir, listenize ekleyebilirsiniz.

5. Bağlanma durumunuzu değiştirebilir (çevirim içi, çevirim dışı, away, meşgul, yemekte gibi), e-mail’leriniz geldiği anda okuyabilirsiniz.

 

MSN Messenger nasıl yüklenir?

 

www.msn.com adresine girip sağ üstte yer alan “Messenger” seçeneğini tıklayın.

 

Karşınıza çıkan ekrandan “Download Now” butonunu tıklayın.

 

Açılan ekrandan “Yeni MSN kullanıcısı” penceresindeki Git butonunu tıklayın. (Hotmail hesabınız varsa yukarıdaki “Git”’i, başka bir e-mail hesabınız varsa aşağıda yer alan ”Git”i tıklayın.)

 

Karşınıza çıkan kayıt formunda istenilen bilgileri girin. Ve “Kabul Ediyorum” seçeneğini tıklayın.

 

Açılan pencerede eğer yükleme işi otomatik olarak başlamazsa cümlenin içinde yer alan “Elle yükleme” seçeneğini seçin.

 

Karşınıza çıkan pencerede “Kaydet” seçeneğini seçin.

 

Açılan ekranda programı nereye kaydetmek istediğiniz soruluyor. İstediğiniz klasörü seçip “Kaydet” seçeneğini tıklayın.

 

MSN messenger’ı yüklediğiniz dosyadan/klasörden bulup çift tıklayın.

 

Karşınıza çıkan “MSN Messenger Yükle” penceresinde “İleri” butonunu seçip tıklayın.

 

Açılan pencereden “Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Bildirimini Kabul Ediyorum” seçeneğini seçin ve “İleri” butonunu tıklayın.

 

Açılan pencereden tekrar “İleri” seçeneğini tıklayın.

 

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra “Son” butonunu tıklayın.

 

Ekranda görünen MSN Toolbar penceresindeki seçeneklerden birini istediğinize göre işaretleyip “Next” seçeneğine tıklayın.

 

Açılan ekrandan tekrar “Next” i seçip tıklayın.

 

Bilgisayarınızn ekranındaki MSN Messenger ekranından “Oturum Aç” seçeneğini seçin.

 

Açılan pencerede “İleri” seçeneğini tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkan ekrandan size uyan seçeneği işaretleyerek “İleri” seçeneğini tıklayın.(Örn: Varolan e-mail adresi ile hesap açma)

 

Açılan ekranda istenilen bilgileri girdikten sonra tekrar “İleri” seçeneğini tıklayın.

 

MSN Messenger açıldığı zaman kişileri “Kişi Ekle” seçeneğini seçerek listenize ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz isimlerin üzerine çift tıklayarak sohbete başlayabilirsiniz.

 

 

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler