YONJA

Yayın tarihi: 23.08.2006
YONJA

YONJA

www.yonja.com

 

Yonja, bilgi alışverişinden daha çok çöpçatanlık veya yeni arkadaşlar edinmek için kullanılan bir site.Üyelerin hepsini kendi sitesi varmış gibi yapılandırılan Yonja’da kişisel bilgilerin ve resimlerin bulunması siteyi farklı kılıyor.

 

Yonja, insanların kendi arkadaşları aracılığıyla başka insanlarla tanışmasını, arkadaşlık ve sohbet etmesini sağlayan uluslar arası bir site. Yonja, bir yandan insanların kendi arkadaşlarının arkadaşlarını tanımasına olanak vererek çevrelerini genişletmesine imkan tanırken diğer yandan da günümüzde çöpçatanlık sitelerinin içinde en çok kullanılan site olma özelliğini taşıyor. Sitenin en büyük avantajı, konuştuğunuz kişiye ait resimler görebilmeniz ve onlarla ilgili geniş bilgiler alabilmeniz. Yonja’da, yıllardır görmediğiniz arkadaşlarınıza bir başka arkadaşınızın listesinde rastlayabilir veya yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Yonja listelerinde herkesin, resim ve kişisel bilgilerini içeren kendi sayfası vardır. Bu sayfa aracılığı ile kişileri listenize ekleyebilir, mesaj gönderebilir, istediğiniz arkadaşlarınıza “testimonial”  (yorum) yazarak onlar hakkında ne hissettiğinizi veya onlar hakkındaki fikirlerinizi iletebilirsiniz.

 

Yonja’ya nasıl üye olunur?

 

www.yonja.com adresine girin. Eğer ekran Türkçe değilse alt bölümde yer alan “Türkçe” seçeneğini tıklayın. Daha sonra “Katıl” seçeneğini tıklayın (Eğer daha önceden kayıt olduysanız “Giriş”i seçerek istenilen bilgileri girip bağlanabilirsiniz.).

 

Açılan sayfada istenilen bilgileri girip “Devam” seçeneğini tıklayın.

 

Karşınıza gelen pencerede gerekli yerleri doldurup “Davet et” seçeneğini tıklayarak istediğiniz arkadaşınızı da siteye davet edebilirsiniz.

 

Açılan pencerede isteğinize bağlı olarak istenilen bilgileri girin.

 

Bir sonraki adımda açılan pencerede isterseniz resminizi yükleyebilirsiniz. “Gözat”ı tıklayıp istediğiniz resmini seçin. Daha sonra “Resmi yükle” seçeneğini tıklayın. Artık Yonja üyesisiniz.

 

İpucu

 

Yonja’da profil bölümüne görünmesini istediğiniz bilgileri girin. Bu sayfaya yazdığınız bilgiler herkes tarafından istenildiği anda görüntülenebiliyor.İstenilen bu bilgiler sırasıyla; Adınız, Soyadınız, E-mail adresiniz, seçmek istediğiniz dil, cinsiyet, tanışmak istediğiniz kişi, yonja’da olma amacınız, doğum tarihiniz, bulunduğunuz ülke, bulunduğunuz şehir, medeni haliniz, ilgi alanlarınız, işiniz, en sevdiğiniz müzik tarzı, en sevdiğiniz kitaplar, en sevdiğiniz takım, okuduğunuz okullar, çalıştığınız şirket, en sevdiğiniz söz, sizin hakkınızda ve Yonja’da ne arıyorsunuz.

 

İpucu

 

Profil bilgilerinizi görmek için:

Sağ panelde yer alan “Profilimi göster” seçeneğini tıklayın.

 

Mesajlarınızı kontrol etmek için:

Sol panelde bulunan “Mesajlarım” seçeneğini tıklayın.

 

Hakkınızdaki yorumları okumak için:

Sol panelde bulunan “Yorumlar” seçeneğini tıklayın.

 

Arkadaşlarınızı siteye davet etmek için:

Sol panelde bulunan “Arkadaş daveti” seçeneğini tıklayın.

 

Bunları biliyor musunuz?

 

Listenize eklediğiniz kişilerin resimlerinin üzerine çift tıklarsanız, onların sayfasına girmiş olursunuz.Burada sol panelde yer alan seçenekler ile ister mesaj gönderebilir, ister onların arkadaş listesine göz atabilir, isterseniz onlar hakkında yorum yazabilirsiniz.

 

Kendi sayfanızın sağ panelinde bulunan “Kişi Arama” listesinden istediğiniz arama seçeneğini seçerek arkadaşlarınızın sitede kayıtlı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

 

Arkadaşlarınızın sayfasına girdiğinizde en üst sağ köşede yer alan “Son giriş” ile en son ne zaman siteye girdiklerini, “Üyelik başlangıç” seçeneği ile siteye ne zamandan beri üye olduklarını görebilirsiniz. 

 

Arkadaşınızın sayfasında resminin altında yer alan “Fotoğraflar” ile arkadaşınıza ait diğer yüklenmiş resimleri görebilirsiniz.

 

Kendi sayfanızın en altında yer alan paneldeki “Haftanın Üyeleri” bölümü, siteye yeni kaydolan kişileri göstermektedir. İsterseniz o bölümden de kişileri seçerek listenize ekleyebilirsiniz.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler