W

Yayın tarihi: 23.08.2006
V

V

 

WAN: (Wide Area Network / Geniş alan network):  Yerel Ağın (LAN): Local Area Network) tersine, WAN, ülkeleri de kapsayan çok geniş bir coğrafi alan içindeki iletişim ağını anlatır.

 

 

Web Sayfası: Bir web browser tarafından görülmek üzere tasarlanmış bilgisayar dokümanı. Genellikle HTML formatında yazılır.

 

Web Sitesi: World Wide Web üzerindeki bir site. Her web sitesinin kendi anasayfası, yani siteye girildiğinde ilk karşılaşılan bir ilk dokümanı vardır. Web siteleri buna ek olarak başka doküman ve dosyalara da sahip olabilir.

 

Web: "World Wide Web"in kısaltması.

 

www: Özel formatlı dokümanları destekleyen İnternet sunucuları sistemi. Söz konusu dokümanlar, ses, grafik ve görüntü dosyalarını olduğu kadar diğer dokümanlarla da bağlantıyı destekleyen ve HTML ismi verilen bir komut dosyası (Script) ile formatlanır. Böylece belli noktaları tıklayarak bir dokümandan diğerine basitçe geçmek mümkün olur. Buna karşılık bütün İnternet sunucuları World Wide Web’in bir parçası değildir. www, İnternet üzerindeki kamuya açık, herkesin erişebileceği  dokümalarla ilgili bir sistemdir.

Online Sözlük » Konu Başlıkları

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler