Ücretsiz hizmet veren sunuculardan nasıl yararlanılır

Yayın tarihi: 23.08.2006
Ücretsiz hizmet veren sunuculardan nasıl yararlanılır

Ücretsiz hizmet veren sunuculardan nasıl yararlanılır?

 

www.geocities.com yazıp sitenin ana sayfasına açın. Ücretsiz sitenizi hazırlamak için GeoCities Free başlığı altında yer alan “Sign up” yazan kısma tıklayın.

 

Bu sayfada iki farklı seçenek sunuluyor.Eğer Yahoo sitesinde e-posta adresiniz varsa buradaki “Yahoo! ID” kısmına e-posta adresinizi “Password” kısmına şifrenizi yazarak sitenizi yapmak için ilk adımı atabilirsiniz.Yahoo sitesinden alınmış bir e-posta adresiniz yoksa üyelik için “Sign up” bağlantısına tıklayın. Ve açılacak formu eksiksiz olarak doldurduktan sonra “I Agree” yi seçerek site yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Açılan sayfada Yahoo ID’nizi mail adresinizi ve siteniz için verilen alan adını görebilirsiniz. Buradan site yapmaya başlamak için “Build your web site now” bağlantısına tıklayın.

 

Bu sayfada hazırlayacağınız sayfanın konusunu ve içeriğini belirten bir tercih yapmanız gerekiyor.Uygun olan seçeneği işaretledikten sonra “Continue” ya tıklayın.

 

Tıkladığınız “Yahoo! PageWizards” seçeneği hazırlayacağınız sayfalar için sizi alternatif şablon sayfalar içeren diğer bir sayfaya yönlendirecektir

 

Size sunulan alternatif şablonlardan birini seçip sayfanın üzerine tıklayın. Bundan sonra sayfayı adım adım ve süratle yapabileceğiniz “Quick Start Page Wizard” penceresi açılacaktır. Pencerenin açılması için biraz beklemeniz gerekiyor.

 

Açılır pencere (Pop UP) sizden işleme devam edecekseniz “begin” seçeneğini yeni bir sayfa seçmek istiyorsanız “Cancel” seçeneğine tıklamanızı isteyecektir. “Begin” i tıkladıktan sonra 4 adımda sayfanızı süratle hazırlamaya başlayacaksınız.

 

Aşağıda belirtilen ve sizin için uygun olan sayfa şablonunu seçip “Next”e tıklayıp yeni bir adıma geçebilirsiniz.

 

Sayfanızın içeriğini girebileceğiniz bu bölümde “Enter page tittle” yazan kısma sayfanızın başlığını Yazın. “Enter text” yazan kısma ise sayfanızda yer almasını istediğiniz metni yazabilirsiniz. Dikkat edin yerleştireceğiniz metinde Türkçe karakter kullanmamalısınız. (ö,ş,ğ,ı,ç,ü) Yazınızı yazdıktan sonra bir sonraki adıma geçmek için “Next”e tıklayın.

 

Sayfanızda görünmesini istediğiniz fotoğraf veya resmi buradan yükleyeceksiniz. “Use your own image”ı seçip resminizi yüklemeniz için “Upload new image”a tıklayın. Size resminizi yükleyeceğiniz adresi soran yeni bir açılır pencere daha görüntülenecektir. Resminizi bilgisayarınızdan seçip “Upload” a tıklayın. İlk pencerenize döndükten sonra “Next”e tıklayarak sonraki adıma geçebilirsiniz.

 

Bu adımda sayfanıza arkadaşlarınıza ait yada sık ziyaret ettiğiniz favori site bağlantıları ekleyebilirsiniz. İstediğiniz linkleri ekleyip “Next” e tıklayın.

 

Sayfadaki kutucuklara kişisel bilgilerinizi girerek sayfanızla ilgili tüm işlemleri bitirmiş olacaksınız. Kişisel bilgilerinizi girdikten sonra “Next” e tıklayın.

 

Tebrikler kendinize bir web sayfası hazırladınız. Sayfanızın internetten görüntülenebilmesi için ona bir isim vermeniz gerekiyor. “Page name” kutucuğuna index.html yazıp  “Next” e tıklayın.

 

Artık sayfanız internette aktif hale gelmiştir. Sayfadaki bağlantıyı seçerek sayfanızın nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Açılan yeni bir web penceresinde hazırlamış olduğunuz web sayfası görüntülenecektir.Sayfanızın görüntüsünde değiştirmek istediğiniz bir şey yoksa artık “Done” seçeneğini seçerek işleminizi sona erdirebilirsiniz.

 

Açılan bu pencereden web sitenize yeni sayfalar ekleyebilir daha önce hazırladığınız sayfalar üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler