Kendi web sitenizi tasarlayın

Yayın tarihi: 23.08.2006
Kendi web sitenizi tasarlayın

Kendi web sitenizi tasarlayın

 

Bir web sitesi tasarlayarak, kendinizi ya da işletmenizi milyonlarca İnternet kullanıcısına detaylı olarak tanıtabileceğiniz, kişi ya da şirketler ile iletişim kurabileceğiniz elektronik bir katalog oluşturabilirsiniz.

 

Web sitesi internet üzerinde yer alan size ait bir iletişim aracıdır. Kendinize ait bir alan adı diğer bir deyimle size ait İnternet adresinizi aldıktan hemen sonra web sitenizi hazırlamanız gerekir, yoksa almış olduğunuz alan adının herhangi bir fonksiyonu olmaz. Bu alan adı altında bir web sitesi yayınlamanız gerekmektedir ki; alan adınızı yazan kişiler size ait olan bilgilere ulaşabilsinler. Bu bilgileri koymanız gereken yer web sitenizdir.

 

Bir web sayfası, uygun bir gösterici programın anlayabileceği HTML komutları denilen özel komutlardan oluşur. Bu komutlar sayesinde, dilediğiniz metinler, resimler, sesler hatta hareketli video görüntüleri bile bir web sayfasına konabilir. Bir web sayfasında, başka sayfalara gitmeyi sağlamak için bağlantılar bulunur, bu şekilde kullanıcılar örneğin web sayfanızın ana sayfasından ‘fotoğraflarım’ yazılı ikinci bir sayfaya atlayabilir.

Bir web sayfası yapmanın o kadar da zor olamadığını hep beraber uygulayarak göreceğiz.

 

İPUCU

 

Web adreslerinde Türkçe harf kullanılmaz.

“yağmur” yerine “yagmur”, “alışveriş” yerine “alisveris” kullanılır.

Sözcükler arasında aralık bırakılmaz.

Büyük harf kullanılmaz.

 

BİLİYOR MUSUNUZ?

 

İnternet üzerinde yer alan siteler HTML kodlarından hazırlanmış sayfalardan oluşturulmuştur.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler