Yaşama ayrıntı katmak

Yayın tarihi: 24.12.2008
Yaşama ayrıntı katmak

Yaşama ayrıntı katmak
Geleneksel tanımının dışında banyolar, bireyler için ev yaşamının en keyifli ve özel bölümünü oluşturuyor. Büyük banyolar dekorasyon açısından pek çok olanağa sahip; fakat dar bir banyonuz varsa, özel alanlar yaratmak sıkıntılı bir sürece dönüşebilir.  Ama üzülmeyin; çünkü dar alanlarda ayrıntıları doğru değerlendirirseniz, işlevsel olduğu kadar şık bir mekân yaratmak hiç de zor değil.
Salon, yatak odası, mutfak…
Şüphesiz ki evimizin her köşesi gün içerisindeki kullanım ihtiyacına göre önemli ve özel. Ancak banyoları evin diğer alanlarından daha farklı bir yerde tutmak gerekiyor. Güne başlarken ve günü bitirirken, yorgunken; kısacası her durumda, evin diğer bölümlerinden önce yolumuz mutlaka banyodan geçiyor. Bu durum da, bilinen kullanımının dışında banyolar için; huzurlu, keyifli, estetik ve fonksiyonel olmak gibi birçok özelliği ihtiyaç haline getiriyor. Geniş banyolar, gerek işlevsel gerekse estetik açıdan pek çok uygulamaya olanak tanırken; dar banyolar için dekorasyon açısından daha zorlayıcı bir durum söz konusu. Dar banyolar, özel alanlar yaratmada uygulama özgürlüğünü kısıtlıyor olabilir; ancak bu durum küçük banyoları hem keyifli hem de işlevsel mekânlara dönüştürmeye engel değil. Yapmanız gereken sadece mekâna uygun, küçük ama fonksiyonel mobilyalar seçip ayrıntılara odaklanmak… Biz de bu sayımızda size, dar banyolar için çözüm olabilecek mobilya örnekleri sunuyoruz.


Ahşapsan tarafından satışa sunulan Corner banyo mobilyası, yeşil rengi ve ahşap görüntüsüyle dar alanlı banyolarda hem yer kaplamayan, hem de şık görünümlü bir alternatif sunuyor.


Ardeco, yuvarlak hatlı banyo mobilyalarını sevenlere olduğu kadar keskin ve köşeli çizgilerin hâkimiyetini sevenlere de arzu ettikleri estetiği sağlıyor. Değişim Mimarlık.


Duravit tarafından üretilen bu tasarımda yumuşak şekilde kendi kendine kapanan bir mekanizmaya sahip çekmecelerin yanı sıra yalın görünüm ve işlevsellik ön plana çıkıyor.


Krea tarafından satışa sunulan Candela, hareketli dolap sistemi ile dar banyolarda fonksiyonel bir kullanım yaratırken, ahşap mobilyası, sade ve şık tasarımıyla öne çıkıyor.


Yarattığı banyolarda herkese özel ve farklı duygular hissettirmeyi amaçlayan Sieger Design imzalı 2nd Floor banyo serisi, Duravit tarafından satışa sunuluyor. Serinin ürünleri, tasarımları sayesinde gerek yatay gerek dikey olarak kullanıcıya çok yönlü kullanım lüksü sunuyor.               


Cross, klasik görünümlü ahşap mobilyasının yanında, alışılmışın dışında lavabo tasarımıyla geniş bir alan gerektirmeden de yalın ve farklı banyolar yaratabilmeyi mümkün kılıyor. Krea.


İki farklı lavabo alternatifiyle küçük banyolarda kullanım kolaylığı sağlayan Punto serisi, dolap özelliğiyle birçok banyo gerecinin saklanmasına olanak tanıyor. Ahşapsan tarafından satışa sunulan mobilya, ahşap görünümüyle de banyonuzda farklı bir hava yaratıyor.


Duravit’in küçük portatif banyo mobilyalarından, cömertçe ebatlandırılmış duble lavabolara kadar çok çeşitli ürünleri içeren koleksiyonuna ait üründe, özel olarak geliştirmiş iç gövdesi “mat inoks” lavabolara, özel ve lüks bir görünüm kazandırıyor.


Krea tarafından satışa sunulan Lyric, çanak lavabosu ve lavabo altı dolap uygulamasıyla kısıtlı mekanlarda tasarruflu alan kullanımı sağlarken, büyük ayna kullanımıyla da geniş ve ferah görünümlü bir atmosfer yaratılmasına olanak tanıyor.


Beyaz MDF Lam gövde, seramik lavabo, parlak metalik gri-membran kapak gibi özellikleri bir araya getiren Vega, açık rengi ve sade tasarımıyla dar banyolarda ferah bir atmosfer yaratıyor. Vega, Penta Group tarafından satışa sunuluyor.


Duravit koleksiyonuna ait üründe, fazla su giderini kaplayan özel gümüş tasarım başlık, saf beyaz lavaboyu belirginleştiren seçkin bir ayrıntı olarak öne çıkıyor.


Birbirinden yenilikçi tasarımlarıyla banyoların havasını değiştiren Orka, iki farklı ebatta ürettiği Belek modelinde mat beyaz rengi, temperli cam tezgâhı ve tezgâh üstü lavabosu ile minimalist banyolar yaratıyor.


Farklı renk seçenekleri ve yalın görünümüyle dikkat çeken Pino serisi, mekân sıkıntısı olan banyolar için geniş aynalı tasarımıyla ferah bir atmosfer sağlıyor. Pino, Ahşapsan tarafından satışa sunuluyor.


Cresta’nın özgün modellerinden Alberta ile gövdede beyaz ve gri lake renkleri, kapaklarda ise natürel abanoz, tik ve venge kaplamaları kullanarak farklı kombinasyonlar yaratmak mümkün. Alberta banyolarda sadeliğin modern bir simgesi.


Çok fazla yer kaplamayan ve yan taraftaki modülü hareketli olup rahatlıkla sağa sola, ileri geri çekilebilen sistemli banyo dolabı Nida, bir Creavit tasarımı.


Banyo mobilyalarının tek düze renklerinden sıkılanlar için Ardeco, onlarca renk seçeneğiyle istediğiniz kılığa giriyor. Ardeco yaşamın her noktasında arzularının peşinde olanlar için tasarlanıyor. Değişim Mimarlık.


Orka’nın Riva modeli küçük ölçekli banyolar için düşünülmüş. Gövdesi meşe kaplama olan modelde tezgâh üstü seramik lavabo kullanılırken bazı bölümlerde de lake boya uygulaması yapılarak bütünlük tamamlanmış.


Hafele’nin ürettiği döner çekilir kiler dolabının geniş iç hacmi banyoları rahatlatıyor. İki ayrı sepet sisteminden oluşan dolap, tüm depolanan ürünlerin düzenli bir şekilde gruplanmasını ve banyo malzemelerine kolayca erişilmesini sağlıyor.


 
Creavit’in ürettiği bu banyo dolabı, köşeler için tasarlanmış olup dar banyolarda mekân tasarrufu için bir alternatif oluştururken; beyaz rengi ve sade görünümüyle de ferah bir ortam yaratıyor.


Serel’in banyo dolaplarının malzemesinde kullandığı ahşap görünümlü “cleaf” bazlı ürünler, ahşap görünümü ve şıklığını banyolara taşırken çok daha hafif oluşu ile de özellikle dolapların kullanımında kolaylık sağlıyor.


Gövdesi natürel abanoz kaplama, kapaklar beyaz lake boyalı, lavabosu ise krom konsol üzerine kırmızı renkli yekpare cam. Tezgâh ile asma olarak kullanılan Snello, metal, cam, ahşap uyumuyla banyoların havasını değiştiriyor. Cresta.


Patricia Urquiola’nın Agape için tasarladığı Pear lavabo, dekorasyon ürünlerinin kullanımıyla yeni estetik açılar sunarken, küçük banyolarda şık bir görünüm sağlayan tasarımıyla dikkat çekiyor. Mozaik.


Krea ürünleri arasında yer alan Vital serisi, koyu ahşap ile açık renk banyo mobilyasını bir araya getirirken, dolapları sayesinde birçok eşyanızın saklanmasına imkân tanıyor. Zeminden yüksekte kullanılan lavabo altı dolapları da dar banyolarda ferah bir kullanım sağlıyor.


Penta Group tarafından satışa sunulan Rose, beyaz MDF Lam gövde, çanak lavabo, parlak membran ve hareket edebilen tekerlekli modül gibi özellikleri bir araya getirirken küçük alanlarda dinamik bir görünüm ve fonksiyonel kullanım sağlıyor.


Ahşapsan ürünleri arasında yer alan bu banyo dolabı, dar ve kısıtlı alana sahip banyolarda birçok araç ve gerecin stoklanmasına olanak tanırken, daha düzenli banyolar için önemli bir detay olarak öne çıkıyor.


Banyolarında işlevselliğe ve şık tasarımlara ihtiyaç duyan tüketiciler için dar alanlı banyolarda istenilen boyutlarda üretilen Spil Serel markalı ürünler; oranj, bordo, sedef beyazı, antrasit ve İtalyan cevizi olmak üzere altı farklı renk seçeneğine sahip. Serel.


Doğal zeytin kaplamasını teknolojiyle birleştiren Anamur modelinin çekmecelerinde kendiliğinden frenli teleskopik raylar kullanılmış. Tezgâh üstü seramik lavabo olan model, 145 cm eni ve 55cm derinliği ile ferah bir banyo dolabı görüntüsü veriyor. Orka.

 

Banyo Mobilya » Konu Başlıkları

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler