Electrolux İDW’de göz doldurdu

Yayın tarihi: 19.12.2008
Electrolux İDW’de göz doldurdu

Electrolux İDW’de göz doldurdu

Electrolux Design Lab Tasarım Yarışması’nda geçen sene finale kalan tasarımlar  İstanbul Tasarım Haftası’nda sergilendi. Electrolux’ün her yıl üniversitelerin tasarım bölümü öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği Electrolux Design Lab Tasarım Yarışması’nda geçen yıl finale kalan ürünler arasında birincilik ödülü alan Metin Kaplan’ın Nevale adlı ürünü de sergilenenler arasındaydı.

 

Vege, ultraviyole ışınların kullanımını “Hidroponik” ilkesiyle birleştiren ve böylece toprak yerine besleyici mineral gıda solüsyonlarının kullanılmasıyla sebze yetiştirilmesini sağlayan bir üretim sistemi.

Tek kapılı buzdolaplarının boyutlarına uygun olarak tasarlanan Vege, 120 cm. yüksekliği ve 60 cm. genişliği ile zahmetsizce her mutfağa yerleştirilebilir.

 


Entegre bir baharat rafı ve dağıtım sistemine sahip bir davlumbaz olan SpiceHood, mutfakta baharatların kullanımı sırasında oluşan dağınıklık ve karmaşayı azaltmak için tasarlanmış. Cihaz, mutfakta çok sayıda saklama kabı bulundurma ihtiyacını ortadan kaldırır ve baharatların pişirme işlemi sırasında kolaylıkla erişilebilir konumda olmalarını sağlıyor.

 


Nevale, sıcak ya da soğuk yemekleri kullanıcısının belirlediği zamana uygun olarak tüketime hazır konumda saklayan kişiye özel bir yemek taşıyıcısı. Ortadoğu ülkelerinde yüzyıllar boyu kullanılan “sefertası” adındaki geleneksel yemek taşıyıcısı esas alınarak tasarlanmış.

 


Vessto, fiziksel esneklik ile yenilenebilir enerji kullanımını birleştiren bir ocak. Stirling motorunun gelişmiş bir versiyonunu kullanan Vessto, cihazın içindeki az miktardaki gazı genleştirmek ve sıkıştırmak için ocak ısısını kullanır; bu da ürüne çalışması için güç sağlar. 1816 yılında Robert Stirling tarafından geliştirilen Stirling motoru, yaygın olarak kullanılmamakla beraber, sessiz çalışması ve enerji verimliliği açısından itibar görmekte.

 


Fit-Snack-Joy, taze meyve ve sebzeleri sağlıklı ve eğlenceli atıştırmalıklara çeviren bir ev aleti. Sadece 30 cm. yükseklikte olan cihaz, evden ofise her yere kolaylıkla yerleştirilebilir. Yenmeye hazır sağlıklı kurabiyeler hazırlayan Fit-Snack-Joy, taze meyve ve sebzeleri temizler, dilimler, pişirir, çeşnilendirir ve şekillendirir.

 


Hydrosphere, polikarbonattan yapılmış şeffaf ve saydam bir küre. Bu cihaz, gelecekteki tüketicilere, şifalı ot, meyve ve sebzelerini kendi mutfaklarının rahat ortamında yetiştirmeleri olanağını sunuyor.

 


HotPod, buhar ve indüksiyon teknolojilerini kullanan, sağlıklı yemekleri sosyal eğlenceyle birleştiren ve kullanıcılarına kişiye özel porsiyonlarda yemek yapma olanağı sunan bir mini ocak bölmesi...

Tasarım » Konu Başlıkları

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler