Orhan Irmak’a çifte ödül

Yayın tarihi: 19.12.2008
Orhan Irmak’a çifte ödül

Orhan Irmak’a çifte ödül

Orhan Irmak Tasarım, Dünyanın En Prestijli Tasarım Yarışması Red Dot Design Award 2007'de “En İyilerin En İyisi” (Best of the Best) “ ve “İletişim Tasarımı” (Communication Design) ödüllerini kazandı.  

Orhan Irmak Tasarım, ambalaj tasarımı alanında "red dot award: communication design 2007" ve "red dot: best of the best" ödüllerini kazandı. Orhan Irmak Tasarım'ın Koleksiyon Mobilya - İstanbul serisi cam bardakları için hazırladığı ambalaj, Red Dot Design Award'da "red dot award: communication design 2007" ödülüne layık bulundu. Ödül alan çalışmalar arasında en yüksek tasarım kalitesine sahip projeye verilen "red dot: best of the best" ödülü de yine Orhan Irmak Tasarım'a verildi. Sadece 27 tasarımın “Best of the Best" ödülüne layık bulunduğu yarışmanın ödül töreni 6 Aralık 2007 tarihinde Almanya'nın Essen kentinde gerçekleşecek. Orhan Irmak Tasarım'ın "red dot: best of the best" ödülünü kazanan ambalaj tasarımı, diğer kategorilerde bu ödüle layık görülen tasarımlarla birlikte bir yıl süreyle Essen'deki Red Dot Tasarım Müzesi'nde sergilenecek.Türkiye’deki belli başlı markaların yanı sıra Avrupa ve Ortadoğu’da birçok müşterisine tasarım hizmeti vermekte olan Orhan Irmak Tasarım, 2004 yılında Orhan ve Gökhan Irmak tarafından kurulmuş. Ambalaj tasarımı, ürün tasarımı, reklam tasarımı, web tasarımı ve stand tasarımı gibi farklı alanlarda hizmet veren Orhan Irmak Tasarım için müşterinin tasarım bilinci çok önemli. “Biz tasarımın ne demek olduğunu bilen müşterilerle çalışıyoruz. Tasarım ve reklamın bir markaya neler katabileceğine inanan, tasarımcı ile tabelacı arasındaki farkı bilen müşteriler bizim için önemli.”

Orhan Irmak kimdir?
ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nden birincilikle mezun oldu, Bilkent Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı ve "Değişen Tasarım Anlayışları ve Tasarımda Geleceğe Yönelmeler" başlıklı tezini yazdı. İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nde ambalaj tasarımı üzerine doktora tezini yazmakta olan Orhan Irmak, 2004 yılından bu yana kurucu ve ortağı olduğu firmada reklam ve tasarım direktörü olarak görev yapmakta.

Tasarım » Konu Başlıkları

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler