Geleceğin mutfaklarına özel tasarımlar

Yayın tarihi: 24.12.2008
Geleceğin mutfaklarına özel tasarımlar…

Geleceğin mutfaklarına özel tasarımlar…
Gorenje, dünyaca ünlü tasarımcılar Pininfarina ve Ora-Ito’nun imzasını taşıyan iki ayrı beyaz eşya serisini Türkiye pazarıyla buluşturuyor. Teknolojik olarak mükemmelleştirilmiş Ora-Ito serisi siyah ve gümüş renkli tasarımıyla öne çıkarken, Pininfarina serisi geleceğin mutfaklarını bugüne taşıyor.


Avrupa’nın önde gelen ev gereçleri üreticilerinden Gorenje’nin sonsuza uzanan ileri teknoloji tasarımı Pininfarina serisi, Masserati ve Ferrari’nin dünyaca ünlü tasarımcısı Pininfarina imzası taşıyor. Seride tüm malzemeler, özellikler ve biçimler, tasarımın genel akışı bozulmayacak şekilde, davlumbazdan bulaşık makinesine kadar eksiksiz bir ürün gamı sunuyor. Pininfarina serisinin en gözde parçaları arasında yer alan buzdolabı, dokunmatik kontrol ekranı, kapıyı açmadan içeriyi görmenizi sağlayan özel ışık sistemi, kozmetik ürünlerinizi güvenle saklamanızı sağlayan kozmetik kutuları, taşınabilir tepsi olarak kullanılabilen özel rafları ve sayısız üstün özellikleri ile öne çıkıyor. Ayrıca, Türkçe menüye sahip dokunmatik kontrol ekranı ile tek bir tuşla buzdolabınızın tüm özelliklerini yönetebiliyor, yiyecek saklama konusunda bilgilere ulaşabiliyor, besin değeri yüksek yemek tarifleri alabiliyor, yiyeceklerin kalori değerlerini öğrenebiliyorsunuz. Pininfarina serisi, dokunmatik kontrol ekranı olan alüminyum çok fonksiyonlu fırın, cam seramik ocak, dört farklı hız kademesi olan elektronik tuşlu kumandalı duvar davlumbazı, mikrodalga fırın paneli, hayatı kolaylaştıran küçük detaylar sunan bulaşık makinesi ile tamamlanıyor. Seri ayrıca aynı teknolojiye sahip solo ürünleri de ayrı bir seçenek olarak tüketiciye sunuyor.

Ora-İto’dan seçkin bir stil: Simplexity
Gorenje, Pininfarina ile eş zamanlı olarak genç Fransız tasarımcı Ora-Ito işbirliğiyle ortaya çıkan yeni Gorenje Ora-Ito ankastre koleksiyonunu da Türkiye’deki tüketicilerin beğenisine sunuyor. “Yarının mutfağı için yeni bir klasik” olan Ora-Ito koleksiyonu buzdolabı dondurucuları, çok fonksiyonlu fırınlar, seramik set üstü, kanallı mutfak pervazları ve dekoratif panellerden oluşuyor. A+ sınıfı enerji özelliğine sahip, trendy ev gereçlerinden oluşan koleksiyona siyah ve gümüş rengi hakim. Tamamen siyah camla kaplanmış ön dekorasyon panelleri ile hem siyah hem de siyah renkli olarak parlatılmış alüminyum kulplar, koleksiyonun başlıca seçkin özellikleri arasında yer alıyor. Gorenje Ora-Ito koleksiyonunda “Simplexity” ana özellik. Simplexity tasarımcı Ora-Ito tarafından tanımlanan ve kullanılan seçkin bir stil. Tasarımcı bu stili şöyle tanımlıyor: “Fazlalık olan her şeyin alınmasıyla sadece saf öz kalıyor. Günlük yaşantılarmızda kullandığımız bu sade ve basit şekiller bugünün, yarının, yarından sonrasının fütüristik mutfağını oluşturuyor. Sade çizgiler gerçeğe dönüşen bir vizyon olarak geleceğin konturlarını yansıtıyor.”

Tasarım » Konu Başlıkları

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler