Hamam kendi kültüründen beslenen bir marka

Yayın tarihi: 24.12.2008
Hamam kendi kültüründen beslenen bir marka

Hamam kendi kültüründen beslenen bir marka
Bu zamana kadar, inovasyon yeteneğimiz sayesinde ulaştığımız yüksek kalitemiz ile dünya banyo tekstili sektörünün dikkatini çektik. Şimdi amacımız, yine bu sektörde bugüne kadar hiç değinilmeyen bir konuya odaklanmak: "Tasarım"…

Hamam markasının çıkış noktası nedir?
Hamam, kendi kültüründen beslenen, ilham alan ama bunu en son teknoloji ve global tasarım anlayışı ile birleştirerek yorumlayan modern bir markadır. Açıkçası biz Hamam’ı 2002 senesinde ‘sektöründe lider, lüks bir dünya markası olması’ düşüncesiyle yarattık. İlk günden itibaren yerel değil global düşündük, bu doğrultuda da pazar araştırmalarımızı global hedef pazarlarımızda yaptık ve koleksiyonlarımızı oluştururken bu araştırma sonuçlarından bir hayli beslendik. Bu noktada biz modern ile gelenekseli harmanlayarak global pazarlarda bu alandaki çok önemli bir boşluğu doldurduğumuzu düşünüyoruz; satışlarımız da bu argümanımızı destekliyor.

İnovasyon ve tasarım Hamam için ne ifade ediyor?
Hamam`ın ilk tasarım girişimi Aziz Sarıyer ile başlamıştı sanırız… Tasarım ve yüksek kalite ile fark yaratma Hamam’ın marka stratejisinin temelini oluşturuyor.


*Tek parça kumaştan yapılan Aziz Sarıyer imzalı bornozlar            
 *Aziz Sarıyer tasarımı bornozlar kapşonlu veya kapşonsuz olarak kullanılıyor

Bu zamana kadar, inovasyon yeteneğimiz sayesinde ulaştığımız yüksek kalitemiz ile dünya banyo tekstili sektörünün dikkatini çektik. Şimdi amacımız, yine bu sektörde bugüne kadar hiç değinilmeyen bir konuya odaklanmak: "Tasarım". Hamam’ın tasarım serüveni, dünyanın en iyi tasarımcıları arasında yer alan, tasarım duayeni Aziz Sariyer ile başladı diyebiliriz. Bu serüven kendisi ve daha nice başarılı ve fark yaratan tasarımcılarla devam edecek.

Modacıların yanı sıra endüstriyel tasarımcılarla çalışmayı tercih etmenizdeki en önemli kaygınız nedir? Endüstriyel tasarımcıların Hamam ürünlerine katkısı nedir?
Kaliteyi bir kenara koyarsak, birbirlerinden sadece renkleri ile ayrışan dünya banyo tekstili sektörüne "Tasarım Anlayışını" getirmek niyetindeyiz. Aziz Sarıyer, Defne Koz gibi endüstriyel tasarımcılarla hazırladığımız Banyo& Spa koleksiyonlarımızda, bu işin ilmine inen eşsiz tasarımlarımız ile farklılaşmak istiyoruz. Hamam’ın Banyo ve Spa pazarlarındaki güçlü rakiplerinden ayrışıp, bu pazarlarda trendsetter (trend belirleyici) rolünü üstlenmesi de tasarımlarında ve kalitesinde fark yaratmasına bağlı.

Ekip ve bütçe olarak, Ar-Ge konusunda yaptığınız yatırımlar nelerdir? Yaptığınız yatırımların karşılığını alıyor musunuz?
20 yıllık üretim tecrübesi ve son 6 yıldır sadece Ar-Ge’ye kanalize edilmiş 20 kişilik mühendis ekibi, Ar-Ge konusunda Cognis, Microban gibi dünya devleri ile yapılan iş ortaklıkları Hamam markasını 5. yılın sonunda hedefine ulaştırdı. Şu an gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki Hamam olarak, dünyanın en kaliteli ve sofistike banyo giysilerini üretmekteyiz. Bu anlamda yaptığımız yatırımların karşılığını aldığımızı da söyleyebilirim.

Hamam olarak “dünya markası” olma hedefinizin şimdi neresindesiniz?
Hamam markalı ürünler 38 ülkede, 73 şehir ve 210 satış noktasında satılıyor. Conran, Selfridges, Printemps, Le Bon Marche, Harrods, Takashimaya, Mitsikoshi, La Rinescente, ABC Carpet gibi dünyanın en prestijli ve lüks mağazalarında Hamam markasına rastlayabilirsiniz. Bu anlamda koyduğumuz hedefe doğru emin adımlarla ilerlediğimizi düşünüyoruz.

Tasarım » Konu Başlıkları

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler