Zamana ve enerjiye meydan okuyan yenilikler

Yayın tarihi: 03.02.2007
Yeni yıl renkli ve şık sofralarla geliyor

Zamana ve enerjiye meydan okuyan yenilikler

 

Çamaşır ve bulaşık makineleri; yaşamımızı kolaylaştıran en temel yardımcılarımız… Her geçen gün yeni bir fonksiyonu ile işleri biraz daha kolaylaştırmaya devam ediyorlar. Son ürünlerde, çok miktarda kirliyi kısa zamanda en az enerji ile temizleme gibi özellikler ön planda…

 

 

Gaggenau çamaşırlarınızı da temizliyor

Gaggenau, tüm cihazlarında olduğu gibi tam otomatik çamaşır makinesinde de performans konusundaki farkını ortaya koyuyor. 6 Kg. çamaşır kapasitesine rağmen kendine mutfak ya da banyo mobilyanızın ardında gizli bir yer bulan ürün; 51 db'lik sessiz çalışma özelliği ile beklentilerinize cevap verirken, tek düğme üzerinden kumanda imkanı ve büyük dijital göstergesi ile tüm yıkama programlarına da kolayca uyum sağlıyor.

Extra hassas yünlü - ipek programı ve birçok fonksiyonel detayı ile çamaşır makinesi klasmanında bir örnek oluşturan Gaggenau'nun bu ürünü her kumaşa en iyi yıkama ve bakımı da garanti ediyor. En iyi enerji verimlilik sınıfı ve yıkama sonuçları ile A klasmanında değerlendirilen bu tam otomatik çamaşır makinesi özellikleri ile yaşamınızı kolaylaştıracak.

 

 

“Çamaşır makinem her şeyi yıkasın!”

Siemens Ev Aletleri’nin S seri çamaşır makinesi 8 kg geniş iç hacmiyle çamaşırdan battaniyeye kadar evdeki birçok eşyayı yıkayıp temizliyor.  Bu serideki modeller klasik çamaşır makinesi boyutlarından daha fazla yıkama kapasitesi sunduğu gibi tezgâh altına da sığabiliyor.

Çamaşır makinesi, otomatik leke çıkarma programı ile en çok rastlanan ve çıkarılmasında zorluk çekilen 14 farklı leke çeşidine anında müdahale ediyor. Seçilen leke çeşidine göre en iyi yıkama şartını ayarlayan otomatik leke çıkarma programı mama, yumurta, çamur, çimen, ter, çikolata, domates, yağ, kozmetik, çorap, kahve, çay, şarap ve kan lekelerini kolayca temizliyor. S serisi çamaşır makineleri,  1200 ve 1600 devir modelleri ile kullanıcılarla buluşuyor. Özel yıkama programlarıyla tüketici beklentilerini eksiksiz olarak karşılayan modellerin yağmurluk, kayak elbisesi gibi su geçirgenliği düşük tekstil türlerini hassas şekilde yıkamak üzere tasarlanmış özel bir yıkama programı da bulunuyor.

 

 

Şık görünümüyle dikkat çeken özel film tabakası, makinenin üzerinde parmak izi kalmasını engelliyor ve uzun süre temiz kalmasını sağlıyor.

 

İçinde de dışında da leke bırakmayan teknoloji

Siemens Ev Aletleri’nin yeni bulaşık makinesi, bulaşıklarınızı mükemmel şekilde temizlemesinin yanı sıra, paslanmaz çelik parmak izi tutmayan dış yüzey (antiFingerprint) özelliği ile cihaz üzerinde oluşan parmak izlerini de tarihe gömüyor. Şık görünümüyle dikkat çeken dış yüzeyde bulunan özel film tabakası, makinenin üzerinde parmak izi kalmasını engelliyor ve uzun süre temiz kalmasını sağlıyor.

Makinenin ön plana çıkan diğer bir özelliği ise

“auto 3in1”. Sensörler sayesinde, deterjanın klasik,

toz ya da sıvı, ikisi bir arada, üçü bir arada, dördü bir arada ve hatta beşi bir arada olduğunu otomatik olarak algılıyor ve yıkama + kurutma işlemlerinin deterjanın çeşidine uygun olarak gerçekleşmesini sağlıyor. Bu özellik sayesinde, bulaşıkların üzerindeki su veya deterjan lekesi problemi de ortadan kalkıyor.

 

 

Gaggenau’dan Turbo Hızlı Bulaşık Makinesi

Tam ankastre özelliği sayesinde her türlü mutfak tasarımıyla uyum sağlayan bulaşık makinesi, hayatı kolaylaştırmak için Gaggenau uzmanları tarafından uzun çalışmalar sonucundan üretildi.

Teknolojinin son özelliklerini bünyesinde barındıran cihazın çalışırken sesini duymak mümkün değil. Gagganau’ya ait infolight sistemi ile cihazdan yere yansıyan kırmızı ışık bulaşık makinesinin çalışır durumda olduğunu haber veriyor. Bu özelliği sayesinde çevreyi rahatsız etmeden bulaşık makinesini günün her saati çalıştırmak mümkün oluyor. Yıkama ve kurutma işlemini sadece 59 dakikaya indiriyor olması makinenin ön palana çıkan diğer bir özelliği… Yoğun gündem içerisinde %60’lık bir zaman tasarrufu sağlayan bu özellik, günü yoğun yaşayanlar ve sık davet verenler için ideal.

 

 

Miele ile kurutma zamanı…

Miele Çamaşır Kurutma Makineleri, açık havada veya ev içerisinde çamaşırlarınızı ipe asarken karşılaştığınız hava kirliliğine ve mevsime bağlı zorluklara son vererek çamaşır kurutma sıkıntısından kurtarıyor. Miele’nin çamaşır kurutma teknolojisi, tüm çamaşırlarınızı güvenli, hijyenik, çabuk ve istenilen biçimde kurutma imkanı sağlıyor.

Kırışıklık önleme özelliği sayesinde ütüden ve zamandan, üst üste montaj edilebilme özelliği ile de yerden tasarruf sağlayan Miele Çamaşır Kurutma Makineleri’nin isteğe bağlı kurutma programları ile de mükemmel sonuçlar elde ediliyor. Böylece çamaşırlar, yıpranmıyor, solmuyor ve yumuşacık oluyor.

Miele Çamaşır Kurutma Makinelerinin bazı modellerinde bulunan zamanı önceden planlayabilmenizi sağlayan programı ve herhangi bir baca bağlantısına gerek kalmadan kolayca çalıştırabilme imkânı diğer önemli özellikleri arasında yer alıyor.

 

 

Logixx 8 ile yaşam daha kolay

Bosch'un yeni çamaşır makinesi Logixx 8, tek seferde 8 kilograma kadar çamaşır yıkayabiliyor. Makinenin dış boyutlarını büyütmeden daha geniş yıkama kapasitesi sunan Logixx 8, diğer geniş kapasiteli çamaşır makinelerinin aksine standart tezgah altlarına da rahatlıkla sığıyor.

Her zaman çamaşır yıkamaya vakit bulamayan ve çamaşırlarını daha az sıklıkla yıkamak isteyen günümüz çalışan insanı ve geniş aileler için ideal bir çözüm olan Logixx 8’de mutlaka 8 kilogram çamaşır yıkama zorunluluğu yok, çünkü 1-8 kilogram arasında çamaşır yıkama özelliğine sahip.

Makinenin yük algılayıcısı yıkanacak çamaşıra göre kullanılacak deterjan miktarı önerisinde bulunuyor.

'PowerWash 60' programı ile 7 kilogram normal kirlenmiş çamaşırı 60 dakikada kolayca yıkayan Logixx 8, özel programı “Süper-Kısa 15” sayesinde daha az çamaşırı 15 dakika gibi çok kısa bir sürede yıkayabiliyor. Logixx 8 bu özelliğiyle diğer büyük kapasiteli çamaşır makinelerine göre çok daha hızlı ve performanslı bir yıkama sağlıyor.

 

 

VarioSpeed ile süre yüzde 50 azalıyor

Son model Bosch bulaşık makinelerinde yer alan VarioSpeed fonksiyonu, bulaşıkların yüzde 50 daha kısa sürede temizlenmesini sağlıyor. VarioSpeed özellikle kalabalık misafir toplulukları için verilen davetlerde büyük bir kolaylık sağlıyor.

VarioSpeed fonksiyonuyla kullanıcısının hayatını daha keyifli ve daha kolay hale getiren Bosch Logixx yeni SuperSilence özelliğiyle sınıfının en sessiz bulaşık makinesi. Sayısız ses koruma önlemiyle donatılmış olan makinenin çalışırken çıkardığı ses, 40 dB’lik cihazların sesi kadar yani ancak bir fısıltıyı andırıyor.

Bosch’un tam otomatik bulaşık makinelerinde mükemmel bir yıkama sonucu elde etmek için yalnızca birkaç tuşa basmak yeterli oluyor. AquaSensor bulaşıkların kirlilik derecesini algılıyor ve yıkama adımlarını ona göre ayarlıyor. Ardından Auto 3in1 sistemi sayesinde kullanılan her deterjanın etkisini maksimumda göstermesini sağlayarak üstün bir yıkama performansı sunuyor. AquaStop ise makineyi çıkabilecek her türlü su arızasına karşı cihaz kapalı durumdayken veya elektrikler kesildiğinde bile koruyor.

 

Yıkama programınızı kendiniz oluşturun…

Vestel’in 2000 devirli çamaşır makinesinin 29 programı adeta yaşamı kolaylaştırmak için düşünülmüş. Dokunmatik ekranlı olan çamaşır makinesinin digital göstergesi ile yıkama aşamalarını izleyebilmek ve kalan zamanı görmek mümkün. Yıkama zamanını ayarlayabilme ve süre erteleme özelliğine sahip olan makinede programın başladığını ve bittiğini bildiren sinyal sesi özelliği de mevcut.

Kısa program, yoğun yıkama, kolay ütüleme, ilave durulama, ilave su, ön yıkama, suya bastırma, sıkma iptal ve soğuk yıkama gibi birçok seçimin yanı sıra program kişiselleştirme ve hafızaya alma gibi size özel uygulamalar da mevcut. 33 cm genişlikte olan kapağın 183° açılabilir olması kolay bir kullanım sağlıyor. Ürünün tamburiçi aydınlatma özelliği ise benzerlerinden farkını ortaya konuyor.

 

 

Arçelik çok miktardaki çamaşırı kısa zamanda yıkamasının yanı sıra, az miktarda çamaşırlar için geliştirilmiş programı ile zaman ve enerjiden tasarruf sağlıyor.

 

Dünyanın En Hızlı Çamaşır Makinesi Arçelik’ten

Arçelik’in 4950 SJS Çamaşır Makinesi, 7 kg. az kirli çamaşırı sadece 30 dakikada yıkayabilen dünyanın en hızlı çamaşır makinesi olarak evlerdeki yerini alıyor.  Çamaşır makinesi, çok miktardaki çamaşırı kısa zamanda yıkamasının yanı sıra, az miktarda çamaşırlar için geliştirilmiş programı ile zaman ve enerjiden tasarruf sağlıyor.

4950 SJS’nin bir diğer özelliği olan “Ekspres” tuşu ile pamuklu ve sentetik programlarında, daha az kirli çamaşırları daha kısa sürede yıkama avantajı sunuluyor. Bu ürünün sunduğu diğer bir avantaj ise, özel fırçasız doğru akım motoru (FDAM) teknolojisi ile hem yıkamada hem de sıkmada standart makinelerden 2.5 kat daha sessiz olması.  Arçelik’in bu yeni ürünü, zaman programlama özelliği ile makinenin program bitişini 24 saate kadar ayarlayabiliyor. Böylelikle, çamaşır makinesi tekrar müdahaleye gerek olmadan, belirlenen saatte programa başlayarak çamaşırları yıkıyor.

 

 

Ankastrede Teka farkı

Ankastreler konusunda uzmanlığını ürünleriyle gösteren Teka son çamaşır makinesi ile bunu bir kez daha ispatlıyor. Çamaşır makinesi, 15 yıkama programı ile yıkanacak çamaşırın cinsine göre seçim yapma konusunda işleri kolaylaştırıyor. Makinenin bir başka özelliği ise “Fuzzy Logic”; bu sistem sayesinde makine elektronik yıkama yönetimine sahip. 30 dakikada hızlı yıkama programı ise Teka çamaşır makinesinin önemli ve tercih edilen özelliklerinde biri. Teknolojinin harikalarından biri olarak vitrinlerde ve evlerin uygun mekanlarında yer alan Teka ankastre çamaşır makinesi şık görünümünün yanı sıra fonksiyonları ile yaşamınızı kolaylaştıracak.

 

Electrolux çamaşır makineleri, modele bağlı olarak, görsel kontrollü interaktif grafik LCD ekrandan LED program ve fonksiyon gösterge sistemlerine kadar pekçok alternatifle kolayca kullanılıyor.

 

Electrolux ile mükemmel temizliğe ulaşın

Electrolux, Timeline, Time Manager ve Time Expert serilerine ait olan çamaşır makinelerini Türkiye’de satışa sunuyor. Electrolux’ün, üstün teknolojik özellikleri, tüketici beklentilerine uygun tasarımları ve hayatı kolaylaştıran çözümleri bir arada sunduğu çamaşır makineleri, kullanıcılara büyük rahatlık sağlıyor. 

Electrolux çamaşır makineleri, modele bağlı olarak, görsel kontrollü interaktif grafik LCD ekrandan LED program ve fonksiyon gösterge sistemlerine kadar pekçok alternatifle kolayca kullanılıyor. Seçilen programa göre otomatik olarak ısı ve sıkma devri önerisi ya da tercihe göre bu ayarları değiştirebilme olanağı sunan Electrolux çamaşır makineleri 30 cm. çaplı geniş kapakları sayesinde çamaşırların kolayca yerleştirilmesine de olanak veriyor.

 

 

Konfor ve estetik bir arada…

Teka’nın 10 yıkama programı olan ankastre bulaşık makinesi “Aqua Stop” güvenlik sistemi, 5 dereceli kireç ayarı, gizli rezistans, tek sepette yıkama özelliği ve ekonomik yıkama programı ile dikkatleri çekiyor. Ayarlanabilen sepet rafları, parmak izi tutmayan çelik yüzeyi, elektronik kontrol paneli ve sahip olduğu gecikmeli başlangıç fonksiyonu özellikleriyle tercih edilen Teka bulaşık makinesinde konfor ve estetiği bir arada bulmak mümkün. Dijital ekranı sayesinde kalan zamanı rahatlıkla görebildiğiniz ürün fonksiyonelliği, kullanım kolaylığı ve şıklığı ile mutfağınızın başköşesinde yer almaya aday…

 

 

Ütü derdine son…

Electrolux, ütü yapma derdini en aza indirgeyen Iron AidTM’i Türkiye’de satışa sunuyor. Özel buhar sistemi ile teknolojik bir devrim niteliği taşıyan Iron AidTM, çamaşırlardaki kırışıklıkları azaltarak ütüye ayrılan zamanı minimuma indirmek için tasarlandı. Giysileri kötü kokulardan arındıran özel bir programa da sahip olan Iron Aid, ‘kuru temizleme’ önerilen giysilerin kırışıklıklarını giderme ve bu giysileri havalandırmada da ideal. Iron AidTM dört farklı buhar programı ile 20 dakikada 5 pamuklu gömlek, 5 sentetik gömlek, 3 kiloya kadar pamuklu çamaşır ve 1,5 kiloya kadar sentetik çamaşırı ütülü gibi çıkartıyor.

Electrolux,  yeni kurutma makinesi Iron AidTM ile tüketiciye hem çamaşır kurutmada hem de ütülemede büyük kolaylık sağlıyor.

Beyaz Eşya » Konu Başlıkları

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler