Bulaşık makinelerinde fonksiyonellik ile gelen rahatlık

Yayın tarihi: 21.06.2007
Yeni yıl renkli ve şık sofralarla geliyor

Bulaşık makinelerinde fonksiyonellik ile gelen rahatlık…

 

Teknolojik ilerlemeden payına düşen yenilikler sayesinde cazibesini artıran bulaşık makineleri gün geçtikçe daha da akıllanıyor. Tasarımdan estetiğe, fonksiyonellikten ekonomiye kadar tüketiciye birçok konuda seçenek sunan markaların ortaklaştığı özellik; enerji ve su tüketiminde tasarruf… 

 

 

 

Visi: Akıllı ve şeffaf kapaklı…

 

 

Tasarladığı ürünleriyle rahatlığı ve konforu kullanıcısıyla buluşturan Electrolux, yeni ürünü Visi bulaşık makinesini Türkiye’de satışa sundu. Tasarımıyla mutfağınızın en şık köşesini oluşturacak bulaşık makinesinin ön tarafında bulunan penceresi Visi’yi benzerlerinden ayırıyor. Visi’nin kapağındaki pencere makinenizin kapağını açmadan bulaşıkların nasıl yıkandığını görme olanağı sunuyor.

Visi bulaşık makinesinin en önemli özelliklerinden biri ise yıkama programını otomatik olarak seçebilmesi. Bulaşıkların kirliliğini ve miktarını ölçerek uygun yıkama programını otomatik olarak seçen “Akıllı bulaşık makinesi Visi” ile size sadece kirli bulaşıkları makinenize koyup, “başlat” düşmesine basmak kalıyor.

Zaman ve enerji tasarrufu ile yüksek yıkama performansını bir arada sunan Visi’nin sepetleri de  son derece ergonomik ve kullanışlı.

 

Hem içinde hem dışında temizlik…    

 

 

 

Siemens Ev Aletleri’nin yeni bulaşık makinesi, bulaşıkları mükemmel şekilde temizlemesinin yanı sıra, paslanmaz çelik parmak izi tutmayan dış yüzey (antiFingerprint) özelliği ile de cihaz üzerinde oluşan parmak izlerini tarihe gömüyor. Dış yüzeyde bulunan özel film tabakası, makinenin üzerinde parmak izi kalmasını engelliyor ve uzun süre temiz kalmasını sağlıyor.

Makinenin diğer bir özelliği ise auto 3in1. Sensörler sayesinde, deterjanın klasik, toz ya da sıvı, ikisi bir arada, üçü bir arada, dördü bir arada ve hatta beşi bir arada olduğunu otomatik olarak algılıyor ve yıkama + kurutma işlemlerinin deterjanın çeşidine uygun olarak gerçekleşmesini sağlıyor. Bu özellik sayesinde, bulaşıkların üzerindeki su veya deterjan lekesi problemi de ortadan kalkıyor.

Bulaşığın az ya da çok olması yeni bulaşık makinesi için problem değil. 12 kişilik yemek takımı yıkama kapasitesi bulunan cihaz, tek sepette yıkama özelliğini, yarı yük (1/2) opsiyonu ile tercihinize göre hem alt hem de üst sepete taşıyor.

 

Bulaşık yıkama süresi yarıya iniyor…

 

 

Bosch bulaşık makinelerinde yer alan VarioSpeed fonksiyonu, üstün yıkama performansıyla bulaşıkların %50 daha kısa sürede tertemiz olmasını sağlıyor. VarioSpeed kalabalık misafir toplulukları için verilen davetlerde çok büyük bir kolaylık sağlıyor. Temiz bardaklar tükenmeye başladığında ya da kirli tabak ve tencereler mutfakta yer bırakmadığında Bosch Logixx’i istenilen programa ayarlayarak VarioSpeed fonksiyonuyla yıkama süresi %50 azaltılabiliyor. Hem de programın yıkama performansından ödün vermeden, yani en iyi temizlik ve kurutma kalitesinde... VarioSpeed fonksiyonu en ağır tencere kirlerinin yıkandığı programlarda, makine tam olarak doldurulduğunda bile yıkama gücünden kesmeden zamanı yarı yarıya azaltıyor.

VarioSpeed fonksiyonuyla kullanıcısının hayatını daha keyifli ve daha kolay hale getiren Bosch Logixx yeni SuperSilence özelliğiyle sınıfının en sessiz bulaşık makinesi. Sayısız ses koruma önlemiyle donatılmış olan makinenin çalışırken çıkardığı ses, 40 dB’lik cihazların sesi kadar yani ancak bir fısıltıyı andırıyor.

 

Her şeyi düşünüyor…

 

 

Vestel bulaşık makineleri, şık tasarımlarıyla mutfaklarda bütünlük yaratıyor. Vestel DW 6008 EFL bulaşık makinesi, yoğun yıkamadan, hassas yıkamaya kadar 5+1 yıkama programı ile her türlü kir seviyesindeki bulaşıklar için farklı program seçeneği sunuyor.

Dijital ekranıyla yıkama aşamalarını takip olanağı sunan makine, 12 kişilik yemek takımı kapasitesine ve katlanabilir raflara sahip. Geniş iç hacimli gümüş rengi Vestel elektronik bulaşık makinesi, rezistanslı aktif kurutma gücü ve paslanmaz çelik filtre özelliklerinin yanısıra, A sınıfı enerji gücü ile tasarruf sağlıyor.

 

“6.His” teknolojisi bulaşık makinelerinde

 


Whirlpool, şık tasarımlı ürünlerini Vestel güvencesiyle Türk tüketicisinin mutfağına taşıyor. Kirleri “hissederek” temizleyen Whirlpool bulaşık makineleri, Vestel bayilerinde satışa sunuluyor. “6. His” teknolojisiyle donatılmış makine 4 farklı yıkama programı seçeneği sunuyor. Yıkama suyu içindeki kirlilik seviyesini kontrol ederek en kısa sürede, en düşük enerji ve su tüketimiyle mükemmel temizlik sağlayan cihaz, LCD ekranı ile yıkama sürecinin aşamalarını izleme olanağı sunuyor. Whirlpool bulaşık makinesi, “Institut Pasteur” tarafından test edilerek onaylanan anti bakteriyel “Hijyenik+” programıyla da bakterilerin yok edilmesini sağlıyor. A sınıfı enerji ve A sınıfı temizleme performansıyla bulaşık yıkamayı pratik hale getiren bulaşık makinesi, 12 konum ayarı, otomatik olarak temizlenebilen filtresi, dijital gecikmeli başlatma zamanlayıcısı ve su durdurma sistemiyle mutfakta bulaşığı keyfe dönüştürüyor.

 

Yıkamada ekonomi devri…

 

 

Pera’nın tam ankastre bulaşık makinesi mutfakların vazgeçilmezi olmaya aday.  Elektronik devirli dokunmatik kontrol paneli ve dijital LCD ekranı sayesinde 7 yıkama programından en uygun olanı tercih edilebiliyor. Aqua Stop su emniyet sistemi ve paslanmaz çelik iç yüzey özelliklerine de sahip olan bulaşık makinesinin ekonomik yıkama programı da mevcut. 12 kişilik yemek takımı yıkama kapasitesine sahip olan cihazın ayarlanabilir üst sepeti, kullanımda pratiklik sunuyor.

 

Galia farkını hissettiriyor…

 

 

Galia bulaşık makinesinin özellikleri her yönüyle dikkat çekici. Galia ile tamamen dolu bir üst sepetin bile yüksekliğini rahatlıkla ayarlamak mümkün. Standart olmayan ölçülerdeki bulaşıkları bile sepete yerleştirmek çok kolay. Az miktarda bulaşığın olduğu durumlarda sadece üst sepet yıkama fonksiyonu ise su ve elektrik tüketiminin azaltılmasına olanak sağlıyor. Bulaşığın üstüne 5 ayrı kademeden su püskürten sistem sayesinde, su engellenmeden tüm bulaşıklarla temas ediyor. Ayrıca; alttaki su püskürtme kolu, daha iyi bir filtreleme için, filtre alanında bulunan süzgeçleri sürekli su püskürterek yıkıyor. Galia bulaşık makinesinin gecikmeli çalışma özelliği sayesinde istenilen zamanda bulaşık yıkamak da mümkün. Bu özellik önceden yapılan programlama ile evde yokken bile bulaşıkların yıkanmasına olanak sağlıyor. Yine Galia’nın özellikleri arasında olan Aqua-Stop ise su giriş-çıkış hortumu üzerinde veya cihaz üzerinde her türlü yalıtım ya da hasar sonucu oluşabilecek su taşmasını önleyen ve rahatlık sunan bir sistem.


Çevreye saygılı; Sensorlogic

 

 

AEG-Electrolux markalı A enerji sınıfı yeni bulaşık makinesi Favorit Sensorlogic, akıllı sistemi sayesinde kullanıcılarına büyük kolaylık sunuyor. Geri dönüşümlü malzemeden üretilen çevre dostu Favorit Sensorlogic, miktar otomatiği sayesinde bulaşık miktarına göre su ve elektrik harcayarak enerji ve su tasarrufu sağlıyor. Program akış göstergesi sayesinde çalışmakta olan program ve kademesinin görüntülenmesini sağlayan Sensorlogic, yüksekliği yükleme yapıldıktan sonra ayarlanabilen üst sepeti sayesinde optimum hacim kullanımına da olanak veriyor. Eco yıkama programı ile enerji ve su tasarrufu sağlayan akıllı bulaşık makinesi Sensorlogic’in 12 kişilik tabak yıkama kapasitesi ve çok kirli bulaşıklar için ilave deterjan bölmesi bulunuyor.

 

Yarı ankastre modeliyle Beko…

 

 

Beko’nun 12 kişilik takımı yıkama kapasitesine sahip olan bulaşık makinesi pratik kullanımı ile dikkat çekiyor. Ekrandan elektronik program takip göstergesi ile program başlama zamanını erteleme, kalan zaman geriye sayımı ile tuz ve parlatıcı uyarıları kolaylık sunuyor. Doluyken bile ayarlanabilen üst sepet, yükseklik ayarlı fincan rafları ve alt sepette katlanabilen teller makineye has özellikler arasında.

5 yıkama programı ile yıkanacak olan bulaşıkların durumuna göre tercih yapmak mümkün. Şişe tutucu, ayrılabilir çatal bıçak sepeti, çok amaçlı servis sepeti ve bardak tutucu iç kullanımda kolaylık sağlayan özellikler arasında. Enerji, yıkama ve kurutmada A klasmanında olan makinenin ölçüleri ise; 82*60*57 cm.  


En Hızlı Bulaşık Makinesi

 


 Arçelik X-Large, 14 kişilik takım yıkama kapasitesi ile oldukça büyük, yeni programlama özelliği ile de en hızlı bulaşık makinesi olma özelliğine sahip. Makine, Patentli Değişken Devirli Motor ve Yıkama Sistemi ile aynı programda, alt sepette ayrı, üst sepette ayrı basınç uygulayabiliyor. Böylece hassas bulaşıklara narin, zor kirlerin bulunduğu tencerelere ise daha güçlü yıkama yapabiliyor. Diğer taraftan, kir sökme işlemi sırasında yüksek, durulama sırasında düşük basınç uygulayarak su ve enerji tasarrufu da sağlıyor.

Gelişmiş teknolojinin ürünü olan Otosense Sensör Sisteminin devreye girdiği Otomatik Programda, makine bulaşıkların kirlilik derecesini otomatik olarak saptayarak, yıkama suyu sıcaklığına, yıkama süresine ve yıkama suyu miktarına kendisi karar veriyor. Bu da enerji, zaman ve sudan tasarruf sağlıyor.

Geniş LCD ekran seçilen fonksiyonların, seçilen programın süresinin, yıkama işlemi sırasında programın tamamlanması için kalan zamanın ve yıkama aşamalarının rahatlıkla izlenebilmesini sağlıyor. Aynı zamanda temiz yıkama için tuz ve parlatıcı seviyesi düştüğünde semboller ile uyarıda bulunuyor.

 

Her ihtiyacı karşılayan seçenekler…

 

 

Solo, yarı ankastre ya da tam ankastre elektronik modelleriyle paslanmaz çelik Teka bulaşık makineleri, bulaşığı sorun olmaktan çıkartıyor. 12 yıkama programı, farklı yıkama seçenekleri, “aqua stop” güvenlik sistemi, 5 dereceli kireç ayarı, gizli rezistans, tek sepette yıkama özelliği, ekonomik yıkama programı Teka  bulaşık makinelerinin tercih edilen özellikleri arasında yer alıyor. Ayarlanabilir sepet rafları ve parmak izi tutmayan çelik yüzeyli modelleri her ihtiyacı karşılayan şık seçenekler sunuyor.

 

Hem ekonomik hem yüksek performans

 

 

Profilo’nun yeni tam elektronik bulaşık makinesi normal, ekonomik, hızlı, hassas, güçlü ve ön yıkama programlarıyla her ihtiyaca uygun yıkama seçeneği sunuyor. A sınıfı enerji tüketimiyle tasarruflu bir kullanım sağlayan Profilo bulaşık makinesi, “A sınıfı yıkama” ve “ A sınıfı kurutma” özellikleriyle de mutfaklara ekonomi ve performansı bir arada getiriyor.

Profilo bulaşık makinası hem alt hem üst sepeti aynı anda kullanarak yarım yük yıkama yapılabiliyor. Bu özellik sayesinde az miktardaki bulaşıklar bile istenilen sepete yerleştirilerek tasarruflu yıkama olanağı sağlıyor. Böylece %25’lere varan su ve elektrik tasarrufu da sağlanmış oluyor. Yüksekliği ayarlanabilen üst sepet ve alt sepetteki katlanabilir tabaklık bölümü de farklı kullanım olanağı sağlayan diğer seçenekler arasında yer alıyor. Profilo bulaşık makinasının dijital göstergesi; program süresini ve kalan zamanı gösteriyor. Ayrıca makinanın başlama zamanını 1-19 saat erteleme özelliği de mevcut. 

 

Şık ve fonksiyonel...

 

 

Franke Yıkama Grubu, farklı model seçenekleriyle bulaşığı kolay hale getirirken mutfağınıza da güzellik katıyor. İhtiyaca göre tam entegre ve yarı entegre olmak üzere farklı seçeneklerle sunulan Franke bulaşık makineleri; çocuk kilidi, taşma önleyici özellik, su girişi blokajı ve susuz ısınma önleyici sistemleri ile güvenli kullanım rahatlığı sağlıyor.  Franke Yıkama Serisi’nin bu tam entegre modelinin 8 yıkama programı bulunuyor. Akustik program sonu uyarısı, parlatıcı ve tuz göstergeleri, 12 setlik yıkama kapasitesi, 3-6 saat arası ertelenebilir yıkama, üst sepeti daha kullanışlı hale getiren ‘piramit’ sistemi,  maksimum kurutma sağlayan Plazma teknolojisi ve özel tasarımlı çapraz erişimli su püskürtme kolu ile daha temiz yıkama bulaşık makinesinin fonksiyonel olan özelliklerinden sadece birkaçı...

 

Ariston yenilikleri sürüyor…

 

 

Ariston’un yeni bulaşık makineleri yüksek performans sağlayan özel fonksiyonları ile dikkat çekiyor. Farklı yıkama programlarına sahip olan makineler her türlü ihtiyaca karşılık veriyor. En kirli bulaşıklar için kuvvetli yıkama, zaman kazandırmak için hızlı yıkama, bulaşıkları makinede bekletebilmek için duşlama, ve daha fazla esneklik sağlamak için yıkama zamanını 24 saat erteleme, özel misafirleri en şık takımlarla rahatça ağırlayabilmek için misafir programı, tek programda hem kristalleri hem de en kirli tencereleri beraber yıkayabilmek için Duo yıkama, sepetlerin kullanımında esneklik sağlayan multisistem sepetler ve kendi kendine en uygun programı ayarlayan sensor sistemi gibi özellikleri ile Ariston, kullanıcılarına ayrıcalık sunuyor.

Beyaz Eşya » Konu Başlıkları

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler