Soğutucular

Yayın tarihi: 22.12.2008
Soğutucular

Soğutucular
Teknoloji ve tasarım harikası;
Modern yaşamın mutfağında kendine olmazsa olmaz bir yer edinen buzdolabı, bir zaman sonra derin dondurucu ile komşu oldu. Bugün ise hiç ayrılmamacasına birlikteler. Son teknoloji ürünü, tasarım harikası buzdolabı ve derin dondurucular sayfalarımız aracılığıyla sizlerle buluşuyor.

Bosch’tan ‘cool’ bir ürün

A+ enerji sınıfına sahip geniş hacimli yeni Bosch ankastre soğutucu ve derin dondurucu birleşimi olan CoolDimension Trio, hem özellikleri hem de görünümüyle farklı. Sıradışı tasarımıyla kalmıyor, aynı zamanda gıdalar için de daha fazla yer sunuyor. Soğutucu bölümündeki kanatlı kapı prensibi, dondurucu bölümünden çekmeceyle ayrılıyor. CoolDimension Trio soğutucu, gıdaların kullanım tarihlerini uzatabilmek için MultiAirflow ve CoolDoor fonksiyonu ile donatılmış. Geliştirilmiş yeni hava akım sistemi MultiAirflow sayesinde gıdalar yüzde 40 daha hızlı sürede soğuyor ve soğutucu içindeki her noktada eşit oranda soğukluk saklanıyor. AirFresh filter (taze hava filtresi) sayesinde sarımsak, balık, peynir veya soğan gibi yoğun kokulu gıdalardan yayılan kötü kokuları önemli ölçüde azaltarak, soğutucu içinde bu kokuların birbirine karışmasını engelliyor. Soğutma alanında ve kapılardaki ilave donanımlar sayesinde soğuk hava tüm soğutma bölümünde daha hızlı yayılarak, düşük dereceyi sabit tutuyor.

CoolDimension Trio’da raflar ortadan bölünebiliyor ve böylece farklı boyutlardaki gıdalar yan yana dizilebiliyor. İç içe geçmeli bölmeler, raylı sistemleri sayesinde kullanıcıya büyük kolaylık sunuyor.

Lezzetli su pınarı

Electrolux ve Brita’nın işbirliğiyle geliştirilen no-frost kombi buzdolabı, filtreli su pınarı özelliği ile içme suyuna para ödemeyi ortadan kaldırıyor. Musluk suyunu filtreden geçirip soğutarak sunan buzdolabı, içine entegre edilmiş depo sayesinde dört litreye kadar su sağlama özelliği taşıyor. Musluk suyundaki kireç ve klor gibi, hoş koku ve tadı azaltan maddeleri ve ev kullanımından kaynaklanan kurşun ve bakır gibi metalleri süzüyor. Filtreleme haznesinin kapağında bulunan elektronik kartuş değiştirme göstergesi sayesinde filtrenin kartuş değişim zamanı takip edilebiliyor. BRITA, kullanımı kolay ve geniş su pınarı ile sadece bardakların değil sürahi ve geniş şişelerin de zorlanmadan doldurulmasına olanak veriyor. Değiştirilebilir kapı yönü, ekonomi fonksiyonu, tatil fonksiyonu, kontrol kilidi, açık kapı alarmı, ekstra geniş sebzelik ve çevre dostu olması buzdolabının diğer özellikleri arasında yer alıyor.

Mutfaklara ferahlık geliyor


Franke’nin geniş aileler için ürettiği 3 kapılı çelik buzdolabı, ileri teknolojik özelliklerle donatılmış derin dondurucu ve soğutucu bölümleriyle mutfaklarda hayatı kolaylaştırıyor. A+ sınıf enerji tasarrufu özelliğine sahip olan geniş buzdolabı, şık tasarımı, geniş iç hacmi, ısıyı “0” derecede tutan özel raf sistemi, hızlı soğutma için şampanya rafı, doluluk sensörü ve otomatik superfrost gibi özellikleri ile dikkat çekiyor. FCKW ve FKW gazlarından arındırılmış çevre dostu buzdolabı, üst bölümü soğutucu, alt bölümü derin dondurucu olan iki kapılı kombi ve tek kapılı soğutucu bölümlerine sahip. Derin dondurucu bölümü, 24 saatte 14 kg dondurma kapasitesinde olan sahip buzdolabı, yiyecekleri elektrik kesintisi durumunda 31 saat koruyor. Derin dondurucu bölümüne yeni konulan yiyecekleri en iyi şekilde korumak için ısıyı –39 dereceye çeken “superfrost” düğmesine basmak yeterli oluyor. Akıllı buzdolabı, sahip olduğu sensör yardımıyla dondurucu bölgesini kontrol ediyor ve 30–60 saat arasında bu ısıyı koruyor.

İndesit’ler yenilendi

Yenilenen Indesit buzdolapları estetik görünümünün yanı sıra kullanım kolaylığı sağlayan dijital ekranı ve yenilen iç aksesuarlarıyla daha konforlu. Rafların aşağı yukarı hareket etmesini sağlayan “özel asansör raf sistemi” ile ekstra alan yaratma olanağı sunan buzdolabı, “özel şişe rafları” ile de 6 adet şişeye yer açıyor. Indesit buzdolabı, “süper dondurma” ve “süper soğutma” fonksiyonlarının yanı sıra “hızlı soğutma” ve “hızlı dondurma” işlemlerini de yapıyor. Yiyeceklerin minimum enerji ile muhafaza edilebilmesi için dolaplarda ekonomi fonksiyonu da yer alıyor. Tüm bu fonksiyonların yönetildiği dijital ekran, kapı açık kaldığında veya elektrik kesildiğinde kullanıcıyı uyarıyor.

Modern tasarımı ile ön planda

Galia ankastre buzdolabı, modern tasarımı ile mutfaklara şıklık getiriyor. Enerjiden büyük oranda tasarruf sağlayan A+ enerji özelliği ile 407 litre net hacme sahip olan Galia ankastre buzdolabı, 4 yıldızlı soğutma özelliği ile gıdaların ve içeceklerin, en kısa sürede istenilen dereceye ulaşmasını ve sağlıklı muhafaza edilmesini sağlıyor. 24 saatte 5 litre dondurma kapasitesine sahip olan soğutucu, elektronik kontrol özelliğinin yanı sıra, sessiz çalışma ve çift kompresör özelliği ile de dikkat çekiyor. İnox paslanmaz çelik kaplama dış yüzeyi ile şık ve modern ortamlara sıra dışı detaylar katan Galia buzdolabı; ergonomik yapısı, kolay temizlenir iç tasarımı, ayarlanabilir geniş rafları ve şişelik bölümleri ile son derece kullanışlı ve pratik.

Whirpool’dan 6. his teknolojisi

Vestel güvencesiyle Türkiye’de satışa sunulan, Whirlpool’un Gardırop tipi soğutucuları, 6. his teknolojisi sayesinde sıcaklık değişimlerini algılayarak içine konulan malzemenin miktarına göre soğutma yapıyor. Benzerlerine göre ısıyı 5 kat daha hızlı dengeleyerek yiyeceklerin uzun süre taze kalmasını sağlayan Whirlpool buzdolabı, derin dondurucu bölmesi ve geniş hacmi sayesinde büyük bir ailenin tüm ihtiyaçlarını depolamak için asarlanmış.  Soğuk su için buz kabı her an kullanıma hazır olan Whirlpool buzdolabı, LCD ekranındaki parti, tatil modları ve hızlı dondurma, hızlı soğutma fonksiyonları ile kolaylık sağlıyor. 334 litre soğutucu hacmi olan buzdolabının dondurucu hacmi ise 206 litre. A+ enerji özelliği olan buzdolabının; çift sıcaklık kontrol sistemi, önden çıkarılabilir filtre, çıkarılabilir iç kapı buzluğu, dijital termometreli soğutucu ve dondurucu bölmesi özellikleri de mevcut.

Mutfakların çehresi değişiyor


Siemens’in modüler sistemli a-Cool Serisi soğutucu, her aile tipinin kullanım beklentisine göre şekillendirilebilen modern bir tasarım. Tamamen ankastre olan seri, 45 cm. derin dondurucu, 75 cm. soğutucu ve 90 cm. trio (üstü çift kapılı soğutucu - alt derin dondurucu kombinasyonu) seçenekleri ile soğutucu mekanizmasını kişisel tercihlere bağlı olarak mutfağın hemen her yerine yerleştirebilme şansı sunuyor.
Cam raflar asansörlü raf sistemi sayesinde ihtiyaca göre 10 cm kadar aşağı ve yukarı indirilip çıkarılabiliyor. Bu sayede geniş tencerelerin ya da şişelerin raflara yerleştirilmesi sorun olmaktan çıkıyor. Kapaklı cam raflar sayesinde estetik bir bütünlük sağlanırken, ilaç gibi özel malzemelerin bozulmadan veya etrafa koku yaymadan uzun süre dolap içinde korunması sağlanıyor. Gıdaların uzun süre taze kalması elektronik olarak desteklenirken; kullanım ve doluluk durumuna göre optimum ısı saptanıyor. Yerden tasarruf sağlama olanağı sunan a-Cool Serisi soğutucu, tercihe göre çelik ya da ahşap olarak kaplanabiliyor.

Konforu sadelikte arayanlara

Soğutucu bölümünde tam otomatik defrost sistemi olan Kuppersbusch buzdolabı, ayarlanabilir cam rafları ile kullanım kolaylığı sunuyor. Ozona zararlı gazlardan arındırılan buzdolabı; 294 litresi soğutucu, 96 litresi dondurucu olmak üzere toplam 390 litre iç hacme sahip. Dondurucu çekmeceleri ve değiştirilebilir kapı yönü pratik kullanım sağlıyor. 3 farklı ısıalanı, dondurucuda No-Frost sistemi, şok dondurma, optik uyarılar, ayrı elektronik ısı ayarı ve göstergesi buzdolabının özelliklerinden sadece birkaçı…

Mutfaklarda modüler dizayn zamanı


Mutfaklara farklı bir soluk geliyor. White Westinghouse’un yeni seri ankastre soğutucuları ile mutfağınıza ve ihtiyacınıza uygun ölçülerde olan buzdolabına kendiniz karar veriyorsunuz. 4 farklı model ve 9 farklı kombinasyon ile istenilen hacim ve genişlikte ürüne mutfakta yer ayırmak mümkün. Yeni modüler sistem buzdolapları 300 litre ile 1020 litre arası hacmiyle ihtiyaçlar doğrultusunda seçme olanağı sunuyor. Parmak izi tutmayan çelik ön yüzey ile de her dakika temizlik yapma durumunu ortadan kaldırıyor. Kolay temizlenebilen yeni dizayn hareketli cam raflar da kullanım kolaylığı sunan özellikleri arasında. White Westinghouse buzdolabının şık kapı kulpları ise mutfak dekorasyonunu tamamlayacak şekilde tasarlanmış.

Tasarruf her zaman…


“Akıllı Soğutma Sistemi” ile yiyecekleri miktarına göre en az enerji sarf edecek şekilde “ideal saklama derecesi”ni otomatik olarak belirleyen Ariston buzdolabı,  çevreci yönüyle de dikkatleri üzerine topluyor. Yenilenen iç ve dış tasarımı ile ön plana çıkan buzdolabı, estetik görüntüsünün yanı sıra kullanım kolaylığı sağlayan iç aksesuarları ile de fark yaratıyor. Özel şişe tutucusu, buzmatik, kahvaltılık gibi yiyecekler için çekmece, süper dondurma ve soğutma fonksiyonları için özel bölmelere sahip olan buzdolabı, ani soğutma ve şoklama işlemleri de yapıyor. Entegre “Everfresh Vakum Sistemi” ile yiyecekleri normal koşullara göre 4 kat daha uzun süre saklıyor. Everfresh Vakum Sistemi’ni piyasa ilk sunan marka olan Ariston, daha önce buzdolaplarının içerisinde ayrı bir kit olarak sunduğu bu sistemi artık buzdolabına entegre edilmiş şekilde tüketiciye sunuyor.  Akıllı soğutma sistemi ile yiyeceklerin miktarına göre en az enerjiyi kullanan buzdolabı, en iyi saklamayı sağlayacak dereceyi otomatik olarak ayarlıyor. Üstelik buzdolabının iç yüzeyindeki gümüş iyonlar içeren özel bir film sayesinde yiyeceklerin üzerindeki bakteri oluşumunu engelliyor.

Yaratıcılığınızı konuşturun

Mutfağınızın ihtiyacına ve kullanım alışkanlıklarınıza göre kendi buzdolabınızı kendiniz yaratabilirsiniz. Ankastre sektörünün tanınan ismi Gaggenau kişiye özel buzdolabı tasarladı. Gaggenau’un Vario buzdolapları, kişinin tercihine ve mutfağına göre farklı alternatif sunuyor. İhtiyaca göre istediğiniz parçayı bir araya getirerek oluşturduğunuz Vario serisinde, iç hacim genişliği ön plana çıkıyor. Tek bir düğmeyle hareket eden raflar sayesinde, iç kısımda istenilen genişliğe ulaşılabiliyor. Rafların dolu olması, hareket etmesini engellemiyor. Kaliteyi, iç gövdesine de taşıyarak tamamen paslanmaz çelikten üretilen Variolar, yeni aydınlatma konseptine de sahip. Yaklaşık 1.5 kg'lik saklama kapasiteli dahili buz makinesi ile sürpriz partilere hazırlıklı olan Vario, A olan enerji verimliliği ile özellikle ekonomik olarak tasarlandı.

Konfordan vazgeçmeyenlere

 

General Electric’in gardırop tipi ankastre buzdolabı 259 litresi dondurucu olmak üzere 692 litre iç hacme sahip. Çift soğutucu sistemi ve ön panelde dokunmatik ısı kontrol sistemi olan buzdolabının entegre buz sisteminin yanı sıra çocuk kilidi ve kapı alarmı mevcut. İç gövdenin anti bakteriyel olması yiyeceklerin uzun ömürlü olmasını sağlarken, bakteri oluşumunu engelliyor. Entegre raf destek sistemi, dökülmelere karşı güvenli olacak şekilde tasarlanmış. Sebzeliğinin nem ayarlı olması sebzelerin ilk günkü tazeliğinin uzun süre korunmasına olanak sunuyor. Gelişmiş iç ışıklandırma ve üst düzey sessiz çalışma, buzdolabının diğer özelliklerinden. 61 cm. derinliğe sahip olan buzdolabının ölçüleri ise; 91x183x75 cm

Çevre dostu buzdolabı


Profilo’nun A enerji sınıfı yeni model No-Frost soğutucusu şık tasarımının yanı sıra yüzde 30’a varan enerji tasarrufu sağlıyor. Soğutucunun iç kaplamasında kullanılan anti bakteriyel malzeme; anti mikrobik etkisi kanıtlanan ve doğada bulunan her türlü bakteri ve mantarın üremesini, yayılmasını durduran bir özelliğe sahip. 24 saatte 8 kg dondurma kapasitesine sahip olan yeni nesil Profilo No-Frost soğutucuda bulunan Multi-Flow fan sistemi yiyeceklerin eşit oranda soğutulmasını sağlıyor. Elektronik kontrol paneli ise zarafeti pratiklikle tamamlıyor. Dayanıklı cam raflı Profilo soğutucuda bulunan “Chiller” bölümü, kahvaltılık türü yiyecekleri saklamak için ideal bir kullanım alanı sağlarken aynı zamanda “taze tutma bölümü” olarak da kullanılıyor. Derin dondurucu bölümünde bulunan “Buzmatik” sayesinde kolayca hazırlanan buz parçaları özel mekanizma yardımıyla istenildiği zaman kabına dökülerek çıkarılabiliyor.

Samsung’tan tazelik teknolojisi

Samsung, yiyecek koruma teknolojisini geliştirerek RT41 ve RT45 modelleri için “Coolever Zone” bölümünü yarattı. Coolever Zone bölümünde saklanan sebze ve meyveler “Conduction Type Cooling System” özelliği sayesinde ilk günkü tazeliğini ve lezzetini koruyor. Farklı nem dengelerinin koruyan “Conduction Type Cooling System” ve Coolever Zone’un özel tasarımı kabindeki soğuk hava dolaşımının yiyeceklere direkt temas etmesini engelliyor ve geleneksel sistemlere göre nemliliği yüzde 90 oranında koruyor. Cool-booster yöntemi ve soğuk hava duşu ile kısa sürede soğuma sağlayan model, kapı açılıp kapanışında kaybolan ısının geri kazanımında yüksek teknolojiye sahip. “Multi-flow” soğuma teknolojisi sayesinde her raf için soğuk hava üfleyerek yiyeceklerdeki nem dengesini ihtiyaçlarına göre ayarlıyor.Silver-Nano Sağlık Sistemi ile iç yüzeyleri gümüş parçacıklarıyla kaplanan buzdolabında bakteri oluşumu da yüzde 99 oranında önlenmiş.

 

 

Beyaz Eşya » Konu Başlıkları

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler