hamarat olduğu kadar akıllı yeni nesil çamaşır makineleri

Yayın tarihi: 24.12.2008
hamarat olduğu kadar akıllı yeni nesil çamaşır makineleri

hamarat olduğu kadar akıllı yeni nesil çamaşır makineleri
Yaşamı kolaylaştıran yönüyle sınır tanımayan teknoloji, her alanda yeniliği de beraberinde getiriyor. Çamaşır makineleri teknolojisinde de durum aynı. Sağladığı enerji ve su tasarrufu ile çevre dostu olma özelliğine sahip olan yeni nesil çamaşır makineleri, otomatik programlanabilme özelliği ile de kolaylık sunuyor. Birbirinden farklı markalardan, birbirinden farklı özellikleri olan alternatif ürünleri sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Korumalı kurutma

Siemens Ev Aletleri, teknolojik fonksiyonları geliştirilen yeni çamaşır kurutma modeliyle basit gibi görünen ancak, gündelik hayatı önemli ölçüde kolaylaştıran bir çözüm sunuyor. Çamaşır kurutmak için gerekli zaman ve yer sorununu tamamen ortadan kaldıran model, çamaşırların dönüş yönünü değiştirmeden sürekli hava akımı ve sabit ısı sağlayarak kurutan softDry tambur özelliğiyle kurutma esnasında oluşan yıpranmayı engelliyor ve hassas kurutma sağlıyor. Süper Kısa, yünlüler, Mix, Outdoor olmak üzere dört özel programı bulunan Siemens'in yeni kurutma makinesi, 8 kg. kapasiteye sahip ve touchControl dokunmatik tuşları bulunuyor.

Yeni nesil bakım Miele’den


Miele, kullanıcılarına çamaşır bakım serisinde 3 farklı jenerasyonda modeller sunuyor. Seride yer alan çamaşır ve kurutma makineleri, şık dizayn, donanım, kullanım ve yerleşim konusunda kullanıcılarına avantajlar sağlıyor. Miele’nin W4000 / T 9000 serisi dışında kalan otomatik çamaşır makinesi ve çamaşır kurutma makinesi modelleri üst üste veya yan yana monte edilmek üzere üretiliyor ve her çamaşır makinesine uyumlu bir kurutma makinesi bulunuyor. Miele’nin Likit Deterjanlı Çamaşır Makinesi Modeli ise kullanıcılarına, ihtiyacı kadar aldığı deterjan ve su miktarı ile zamandan ve enerjiden tasarruf imkanı sunuyor. Giysilerin renklerini koruyan, dokularına zarar vermeyen, doğru yıkama ısısını ve süresini ayarlayan, kırışık önleyen; otomatik, sentetik, jean, gömlek ve outdoor programları, Miele teknolojisinin kullanıcılarına sunduğu kolaylıklar arasında yer alıyor.

Moon ödülleri topluyor…

Indesit Moon, Polonya’da “Zlota Villa” ödülünü de kazanarak, lansmanının hemen ardından kısa sürede dört ödül alma başarısına ulaştı. “Grand Prix de l’Innovation 2007”de “en başarılı tasarım” ödülünü kazanan çamaşır makinesi “Indesit Moon”, 2007 sona ermeden üç ödül daha kazanarak, başarısını dörde katladı. Moon, “Grand Prix de l’Innovation 2007”den sonra “The Institut Français du Design”da “Janus de l’Industrie”, 2007 Tasarımcılar Ödülleri”nde “Yılın Mutfak Ürünü” ve son olarak Polonya’da Villa dergisinin “En İlginç İç Dizaynlar”a verdiği “Zlota Villa” ödülüne layık görüldü. Moon, kullanımı kolay teknoloji özellikleri ile de ön plana çıkıyor. Tek tuşla programlama, kendi kendini temizleyen deterjan haznesi, akıllı çözümler gibi ilkler sayesinde tüketicinin bütün gereksinimleri karşılandığı gibi çamaşır yıkarken en yüksek performans elde ediliyor. Indesit Moon çalışmaya başlayınca “akıllı çözümler” devreye giriyor; en iyi sonuç için planlanan programlar sayesinde, çamaşır cinsine göre uygun yıkama ısısını, şiddetini ve dönme hızını belirliyor.

En hızlı yıkama programı

Bosch, dünyanın en hızlı yıkama programı olan Süper Kısa 15 dakikayı 6 kg yıkama kapasitesine sahip Maxx 6 çamaşır makinelerine de taşıdı. Bosch Maxx 6, “Süper Kısa 15” yıkama programı ile kullanıcılarına zamandan kazandırırken, A plus enerji sınıfına sahip oluşuyla çevrenin korunmasına da katkıda bulunuyor. 6 kg çamaşır yıkama kapasitesine sahip olan Bosch Maxx 6 sayesinde çamaşırlar göz açıp kapayıncaya kadar tertemiz oluyor. 2 kg’lık çamaşır için ideal olan bu programda ana yıkama, iki durulama ve sıkma işlemi sadece 15 dakikada bitiyor. “Mix” adlı yıkama programında kullanıcılar, renklileri, narinleri, kotonları ayırmıyor, hepsini birlikte yıkayabiliyor. Kullanıcılar, bu programda ayrıca 40°C’lik ısı ayarını “soğuk” ayarına getirebilme ve 800’lük devir ayarını 400’lük devire kadar indirebilme şansına da sahip oluyor.

Her yönden tasarruf

White-Westinghouse 2007 yılı içerisinde bir çok yeniliklerle karşımıza çıktı. Bu yeniliklerden biri de 8 kg yıkama, 5 kg kurutma programına ve A enerji özelliğine sahip LCE 812  çamaşır makinesi. Modern görünümü ile beğenileri toplayan ürün, özel yıkama programları ile çamaşırların hijyenik olmasını sağlıyor. Ayrıca kumaş türlerine göre yıkama programlarının bulunması giysilerde oluşabilecek deformasyonları da engelliyor. Intelligent wash programı ile çamaşırlarda ihtiyacı kadar su ve enerji harcayarak enerji tasarrufu sağlarken, bütçeye de katkı sunuyor.

Enerjiden, sudan ve yerden tasarruf

 

Franke ankastre çamaşır makinesi, dakikada 1200 devir gücü, 5 kg yıkama kapasitesi ve 9 programıyla hayatı kolaylaştırıyor. Hassas kumaşlar için elde yıkama seçeneği, hızlı yıkama programı ve yünlü giyecekler için özel yıkama seçeneği sunan çamaşır makinesinin gece programı ile sessiz yıkama yapma tercihinin yanı sıra zamana göre programlama seçeneği de bulunuyor.Değişebilir kapak yönüyle yerleştirmede de kolaylık sunan makine, farklı ısılarda 21 ayrı yıkama seçeneği sunuyor. Çamaşır makinesi, 49 litre suda 0.85 kW enerji tüketimiyle de son derece ekonomik. Dijital ekran üzerinden kalan süre, alarm, ertelenmiş başlatma, kurutma zamanı ve ertelemeyi de gösteren Franke ankastre çamaşır makinesi 60 cm’lik dolap içine yerleşerek yerden de tasarruf sağlıyor.

Electrolux’ten Time Manager

Ev işlerine daha az zaman harcamaya olanak sunan Time Manager’ın Jetsystem özelliği ile  çamaşırları ıslatmak için kullanılan su kazandan alınıyor ve deterjan solüsyonu ile birlikte çamaşırların üzerine sürekli olarak püskürtülüyor. Bu özellik ile su, enerji ve deterjandan yüzde 30’a varan tasarruf sağlanırken, mükemmel yıkama ve durulama yapıyor. İnteraktif LCD ekran, programların nasıl kullanıldığına dair yönlendirme menüsü ile seçilen programı, seçenekleri, yıkama aşamalarını, seçilen sıcaklığı, sıkma devrini, çamaşırların kirlilik derecesini, favori programı, yanlış seçenek seçimini, çocuk kilidini ve alarm kodlarını görüntülüyor. Göstergede bulunan saat, program süresi ve programın bitiş saati, gecikmeli başlatma zamanı hakkında bilgi veriyor.

Fonksiyonel olduğu kadar da dekoratif

Vestel Intraton 1200 çift su girişli çamaşır makinesinin çok seçimli programları yaşamı kolaylaştırıyor. 7.5 kg yıkama kapasitesine sahip olan makine; 15 programı ile çamaşırların cinsine göre yıkama yapıyor. Antibakteriyel körük özelliği olan ürünün dokunmatik olan elektronik kontrol panelindeki fonksiyon tuşları ile zaman ayarı, ön yıkama, süre kısaltma ve kırışık azaltma özellikleri seçilebiliyor. Kapı emniyet sistemi, çocuk kilidi, yarım yük sistemi, su taşma emniyet sistemi ve elektronik dengesiz yük kontrol sistemi çamaşır makinesinin hayatı kolaylaştıran özellikleri arasında yer alıyor. A enerji ve yıkama sınıfında olan makine 63 litre su tüketimi yaparken 1,42 kWh enerji tüketiyor. Yıkama aşamalarını izleyebilme özelliği olan makine gri rengiyle de dekoratif bir şıkık sağlıyor.

Özel programları ile  ön planda

Kuppersbusch tam ankastre kurutmalı çamaşır makinesi, ayrıca kurutma makinesi ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Elektronik zamanlama ve kalan süre göstergesi fonksiyonu ile pratik kullanım olanağı sunan makine, çamaşırları yıkadıktan sonra program bitince akustik sinyal ile uyarıda bulunuyor. Kot, spor ayakkabısı ve bebek kıyafetleri gibi özel yıkamalar için farklı programları bulunan ankastre çamaşır makinesine tek bir düğmeyle program ve derece ayarı yapılabiliyor. 5 kg yıkama kapasitesi olan makinenin kurutma kapasitesi ise 2.5 kg. Enerji ve sudan da tasarruf olanağı sunan makine; renkli çamaşırları 60 derece sıcaklıkta temizlediği bir program için yıkama ve kurutma işlemi dahil olmak üzere 115 litre su, 1.1 kWh enerji tüketiyor.

Zamana karşı çevre dostu

Profilo’nun 7 kg. yıkama kapasiteli çamaşır makinesi, Ekspres 15’ özelliği sayesinde 2 kg. çamaşırı yalnızca 15 dakikada yıkayabiliyor. Bu serideki 5 modelden biri olan gümüş renkli çamaşır makinesi, tasarımı ve şık görünümüyle dikkat çekiyor. Çevre dostu olan bu ürün,  derinlemesine temizliği maksimum enerji tasarrufuyla birleştiriyor. A plus enerji sınıfına sahip olan bu çamaşır makinesi aynı zamanda A sınıfı yıkama özelliğine de sahip. Aqua Save özelliği ile asimetrik su toplayıcıları, kazan döndükçe yıkama suyunu toplayıp, çamaşırların yukarıdan duşlanmasını sağlarken, delikli arka duvar sayesinde çamaşırlar arka taraftan da su alabiliyor. Böylece çamaşırlar hızla ıslanıyor ve çamaşır makinesi, suyu tasarruflu bir şekilde kullanıyor. Bunun yanı sıra sahip olduğu otomatik yük ve su tüketim kontrolü özelliği ile su ve enerji tasarrufunu en üst seviyeye çıkarıyor. Makine, Ekspres 15’ özelliği ile az kirli 2 kg. çamaşırın 15 dakikada yıkanmasını sağlıyor.

Susuz ve deterjansız yıkama

Samsung’un sıcak havayla su ve deterjan kullanmadan da çamaşır yıkayabilen Airwash Sistemi, “Silver Nano” teknolojisiyle yüzde yüze yakın sterilizasyon sağlıyor.  
Samsung Airwash’un yüzde 99.9 sterilizasyon sağlayan Siver Nano teknolojisi, su ile yıkamada çamaşırda barınabilecek 650 çeşitli bakteriyi yok ederken, son durulama esnasında oluşturduğu anti-bakteriyel katman sayesinde, çamaşırları bakteri üremesinden bir aya kadar  koruyor. Silver Nano, sadece susuz yıkama yapıldığında ise temiz olduğu halde kötü kokan çamaşırlardaki koku ve kırışıklıkları gideriyor. Çamaşır yıkamaya başlarken unutulan parçaların, makineye sonradan eklenmesine olanak veren “Durdur ve Ekle” fonksiyonu, kapak açılmadan önce su düzeyini otomatik olarak algılayarak uygun düzeye ulaşıldığında kullanıcıyı uyarıyor.

Beyaz Eşya » Konu Başlıkları

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler