Banyo ve mutfakların hamarat emektarları

Yayın tarihi: 24.12.2008

Banyo ve mutfaklarınhamarat emektarları
Çamaşır ve bulaşık makinelerinin; kimimiz program sayısını, kimimiz iç hacmini, kimimiz tasarımını ama hepimiz temizliğini önemseriz. En önemlisi de çevreye duyarlı olması tabi ki… Teknolojinin bugün geldiği noktada birçok özelliğin birlikte sunulduğu çamaşır ve bulaşık makineleri su ve enerji tasarrufu sağlayan çevreci yönleriyle de dikkat çekiyor.

Temizlikte son nokta
AEG-Electrolux bulaşık makinesi, çalışırken iki kişinin sohbetinden daha az ses özelliği ile öne çıkıyor. 8 farklı yıkama programı ve Pro-su sistemine sahip olan makine, bulaşıkları eskisinden daha temiz yıkıyor. Yoğun yıkama programı özelliği ile çok kirli bulaşıkları son derece temiz yıkayan makine, hızlı yıkama fonksiyonu ile bulaşıkları beklemeye ve rafları boşaltmaya gerek kalmaksızın istenilen zamanda yıkayabiliyor. Yıkama işleminin ardından devreye giren Turbo Kurutma Sistemi bulaşıkların kısa sürede kurumasını, daha parlak olmasını ve üzerinde su lekesi kalmamasını sağlıyor. Gecikmeli başlatma fonksiyonu ile de 19 saate kadar programlama olanağı sunuyor.


Çamaşırlara yeni nesil bakım

Miele, çamaşır bakım serisinde 3 farklı jenerasyonda modeller sunuyor. Her bir seri çamaşır ve kurutma makineleri şık tasarımları, yenilikçi donanımları, kullanımı ve yerleşimi konusunda avantajlar sağlıyor. Otomatik çamaşır makinesi ve çamaşır kurutma makinesi üst üste veya yan yana monte edilecek tarzda tasarlanmış. Her çamaşır makinesine uyumlu bir kurutma makinesi mevcut. Cihazlar; program, kullanım amacı ve çizim açısından birbiriyle uyumlu ve birbirini tamamlıyor. Otomatik, sentetik, jeans, gömlekler, spor giysiler ve outdoor ortak özelliklerine sahip olan çamaşır ve kurutma makinelerinin ayrı ayrı birçok özelliği de bulunuyor.


“Tek Tuş” marifeti

Arçelik bulaşık makinesi ile tek iş bulaşıkları makineye yerleştirerek ve tek bir tuşa basmak. Bulaşıkların kirlilik durumu ve miktarına göre en az deterjan ve suyu tüketecek programı kendi belirleyen bulaşık makinesi, maksimum su ve enerji tasarrufu sağlıyor. Arçelik “Tek Tuş” bulaşık makinesini hem solo, hem ankastre olarak tüketicilerin beğenisine sundu. “Tek Tuş” Bulaşık Makinesi, bulaşıkların durumuna göre 40 ila 70 derece sıcaklıklar arasında uygun programı kendi belirlerken, suyun sertliğini de otomatik olarak ölçümleyerek, suyu yumuşatarak yıkama işlemini gerçekleştiriyor.


Yaşamı kolaylaştıran özellikler

Pera tam entegre bulaşık makinesi dijital göstergesi ve paslanmaz çelik iç yüzeyi ile dikkat çekiyor. Özellikleri ise oldukça fazla; aqua stop su emniyet sistemi bu özelliklerin başında geliyor. Elektronik devirli olan makine dokunmatik kontrol paneli ve LCD ekranı ile işleri kolaylaştırıyor. 7 yıkama programı arasında ekonomik yıkama özelliği de bulunuyor. 12 kişilik yemek takımını yıkama kapasitesine sahip olan makine ayarlanabilir üst sepet fonksiyonu ile makinenin tamamen dolmasını beklemeden çalıştırılmasına da olanak sunuyor.


Hem ekonomik hem fonksiyonel

Franke ankastre çamaşır makinesi, dakikada 1200 devir gücü, 5 kg yıkama kapasitesi ve 9 programıyla hayatı kolaylaştırıyor. Hassas kumaşlar için elde yıkama seçeneği, hızlı yıkama programı ve yünlü giyecekler için özel yıkama seçeneği sunan makine, gece versiyonuyla zaman kazandırırken, erteleyip tekrar başlatarak yıkama zamanı programlama olanağı da sunuyor. Değişebilir kapak yönüyle yerleştirilecek dolabın kullanım alanını da rahatlatan makine, farklı ısılarda 21 ayrı yıkama seçeneği sunuyor. 49 litre suda 0.85 kW enerji tüketimiyle de son derece ekonomik.


Tasarımda yeni bir boyut…

Bosch ActiveWater bulaşık makinesi, çatal bıçaklar için tasarladığı üçüncü çekmece ve esnek tasarımı ile geniş bir iç hacim sunuyor. Sadece 10 litre su ile 4 bin litre suyun gücünü üreterek yüksek verimlilik sağlayan makinenin akıllı dozaj yardımcısı ise deterjan tabletlerinin etkisini en üst seviyeye çıkarıyor. 14 kişilik yemek takımı kapasiteli ve sadece 10 litre suya ihtiyaç duyan ActiveWater bulaşık makinesi, 12 kişilik yemek takımı kapasiteli bulaşık makineleriyle ile karşılaştırıldığında, her yıkamada yüzde 29 oranında su tasarrufu sağlarken, sadece 0,98 kWh elektrik kullanımı ile de enerjiden de yüzde 20 oranında tasarruf ediyor.


Konfor ve tasarruf bir arada

Galia ankastre bulaşık makinesi, yüksek su tasarrufu sağlayan aqua-stop özelliği ile su tüketimini büyük oranda azaltıyor. Ayrıca elektrik tüketimini minimumda tutan A sınıfı enerji özelliği, yıkama ve kurutma performansında da hiçbir azalmaya etki etmiyor.  7 farklı programı, bulaşıkları miktarına göre yıkama şansını veriyor. Kısa veya ekonomik program ile birkaç parçadan oluşan, fakat hemen yıkanması gereken bulaşıkların üstesinden gelmek mümkün. Gecikmeli çalıştırma özelliği sayesinde programlanan saatte çalışarak bulaşıklar yıkanıyor. Elektronik LCD ekran kontrol paneli ile programın hangi aşamada olduğu takip edilebiliyor.


Tasarruf üst seviyede

Enerji ve su tasarrufu özelliği ile ön plana çıkan Profilo çamaşır makinesi; sahip olduğu 5 kg. yıkama kapasitesi, A+ sınıfı enerji ve A sınıfı yıkama özelliklerinin yanında, “Aqua Save” teknolojisinin de yardımıyla enerji ve su tasarrufunu en üst seviyeye çıkarıyor. Böylece hem çevreyi koruyor hem de aile bütçesine katkıda bulunuyor. Profilo’nun son çamaşır makinesinin beyaz ya da renklileri 60 derece sıcaklıkta yıkamak için sadece 49 lt. su ve 0.95 kwh enerjiye ihtiyacı var. 900 devir özelliği olan makinede devir azaltma ve ön yıkama fonksiyonları ile çift su girişi de bulunuyor.


İşleri kolaylayan program çeşitliliği

Yıkama kapasitesi 14 kişilik yemek takımı olan Silverline bulaşık makinesi, geniş kapasitesi ve ayarlanabilir üst sepetiyle özellikle kalabalık ailelerin tercihi olacak nitelikte. Eğer yıkanacak bulaşıklar az ise alt püskürtme kolunun çalışmadığı ve yalnızca üst sepetin doldurulduğu yarım yük yıkama programı ile su ve enerji tasarrufu sağlanabiliyor. 24 saate kadar gecikmeli program ve aqua-stop özelliği sayesinde hem kullanım sırasında hem de makine kullanılmazken su taşmalarına karşı önlem ve güvenli kullanım makineyi oldukça cazip kılıyor. Bulaşığın cinsine ve kirlilik derecesine göre 7 programı olan makine, otomatik yıkama programına da sahip.


Sınırsız özellik bir arada

Solo,  yarı ankastre ya da tam ankastre elektronik modelleriyle paslanmaz çelik Teka bulaşık makineleri, bulaşığı sorun olmaktan çıkartıyor. 10 ayrı yıkama programı, 5 farklı ısıda yıkama seçeneği, “aqua stop” güvenlik sistemi, 6 dilde kullanım özelliği, suyun kirlilik düzeyini kontrol ederek yıkama süresini belirlemesi sayesinde enerji tasarrufu sağlayan “Aqua logic” sistemi, geceleri gürültüsü ile uyku kaçırmayacak 45 dB ses seviyesi, gizli rezistans, tek sepette yıkama özelliği (alt ve üst sepette), ekonomik yıkama programı makinenin özelliklerinden sadece birkaçı. 12 saate kadar gecikmeli başlangıç programına da sahip olan makine, istenildiği zaman çalıştırma özgürlüğü sunuyor.

Bulaşıklara tam temizlik
Termikel ankastre bulaşık makinesi, sunduğu çoklu su püskürtme teknolojisi ile tüm bulaşıkların maksimum temizliğe ulaşmasını sağlıyor. Suyun 5 ayrı yönde püskürtülmesi ve 3 farklı püskürtme kolu ile özellikle bardakların konulduğu üst hazne en ince kire kadar temizlenebiliyor. Geniş iç hacmiyle tek seferde pek çok bulaşığın yıkanabilmesine olanak sunduğu gibi, yarım doluluk seçeneğiyle ekonomik yıkama alternatifi de mevcut. Termikel bulaşık makinesi, işlevselliğinin yanı sıra paslanmaz çelik ön paneli ile de mutfakta şık bir görünüm sunuyor.


Çamaşır yıkamak artık iş değil

Whirlpool çamaşır makinesi, şık tasarımı ve 6. his teknolojisi ile hayatı kolaylaştırıyor. Makine göze hitap etmesinin yanı sıra, 965*686*785 cm. boyutları ile banyolarda geniş kullanım alanı da yaratıyor. İç hacmi ve 9 kg’lık yük kapasitesi ile çamaşırları tek seferde yıkıyan makine antibakteriyel özelliği ve A sınıfı yıkama performansının yanı sıra, 12 farklı programı ile tüm giysilere uygun yıkama seçeneği sunuyor. Tercih edilen programların iki dijital göstergeyle kolayca takip edilebildiği ürün, A sınıfı enerji gücüyle tasarruf sağlıyor.


Akıllı ve sessiz

Işıklandırılmış program göstergeleri ile şıklığını koruyan Zanussi bulaşık makinesi, miktar otomatiği sistemi ile ne kadar su ve elektrik gerektiğini analiz edip ihtiyacı kadar su ve elektrik harcıyor. Bu sayede az miktardaki bulaşıklar makinenin dolması beklenmeden yarım yük fonksiyonu ile elektrik ve su tasarrufu sağlayarak kolayca yıkanıyor. Çalışırken sadece 49 dB’lik ses çıkaran Zanussi bulaşık makinesi gürültü kirliliğini de ortadan kaldırıyor. Su miktarını kontrol edip su taşmalarını engelleyen makinenin katlanabilir tabak rafları, tencere ve diğer büyük mutfak eşyalarının kolaylıkla makineye yerleştirilmesini sağlıyor.

Keyif veren özellikler
Vestel çamaşır makinesi, antibakteriyel körüğü sayesinde çamaşırlarda ekstra hijyen sağlıyor. 7,5 kiloluk yıkama kapasitesiyle çok miktarda çamaşırı bir kerede yıkayan makine, pamuklu, sentetik, narin ve yünlü çamaşırlar için ayrı programlara sahip. Yıkama aşamaları göstergesi sayesinde kolaylıkla takip edilebilen çamaşır makinesi, A sınıfı enerji tasarrufu sağlıyor ve çocuk kilidi sayesinde evdeki minikler için güvenli bir ortam sunuyor. Fonksiyonel açıdan zengin olan Vestel çamaşır makinesi, şık tasarımı ile de dikkat çekiyor.

Teknolojide sadelik
Kuppersbusch bulaşık makinesi, 12 kişilik yemek takımı kapasitesinin yanı sıra birçok özelliği ile dikkat çekiyor. 4 farklı yıkama programına sahip olan bulaşık makinesinde kalan zaman ve program akışı Multi-Display sayesinde takip edilebiliyor. Yükleme esnasında bile yüksekliği ayarlanabilen üst sepet özelliği kolaylık sağlıyor. Üst ve alt sepetteki dikmelerin bükülebilir olması tencere, tava gibi büyük mutfak gereçlerinin yıkanmasına olanak sunuyor. Elektronik zamanlama ve program bitiminde optik sinyal özelliği ürünü benzerlerinden ayırıyor.

Beyaz Eşya » Konu Başlıkları

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler