Banyolara kimlik katan çizgiler

Yayın tarihi: 24.12.2008
Banyolara kimlik katan çizgiler

Banyolara kimlik katan çizgiler
Vitrifiye sektöründeki gelişmeler yalnızca ürün işlevselliğinin geliştirilmesiyle sınırlı değil. Malzeme ve model seçeneklerinin zenginliğiyle, çeşitlenen kullanıcı beklentilerine karşılık veren birbirinden şık tasarımların her biri bulundukları mekanlara farklı birer ambiyans katıyor.

 

1- Ege Seramik’in Harpasa banyo takımı, dikdörtgen ve yuvarlak hatların iç içe kullanıldığı son derece yalın ve net çizgilerden oluşuyor. 65 ve 80 cm lik Harpasa lavabolar; yarım ayaklı ve açık sifonlu alternatiflerinin yanı sıra, banyosunda ahşabın sıcaklığından vazgeçemeyenler için banyo mobilyalarıyla uyumlu kullanılabilir şekilde tasarlanmış.
2- VitrA, yeni banyo serisi Form 500’ü; iyi bir tasarımın kazandırdığı fonksiyonelliği ve kaliteyi aynı anda banyosunda görmek isteyen tüketicilerin beğenisine sundu. Form 500, lavabolarının hazne yapısı ve özel forma sahip asma klozetiyle öne çıkıyor.
3- Duravit’in yeni serisi Vero, doğal trendlere eğilim duyanlar için tasarlanmış bir ürün grubu. Vero, seriye eklenen küvet, klozet ve bidelerle şimdi tam bir banyo serisi olarak mükemmel ve bireysel yıkanma alanı tasarımının her gerekliliğini yerine getiriyor.

 

4- Toprak Seramik, ödüllü tasarımcıların imzasını taşıyan Potpourri vitrifiye serisini tanıttı. Serinin banyolara taşıdığı modern çizgiler, vitrifiye grubunda özellikle tezgahüstü lavabolarda bu akımın en güncel örnekleri olarak karşımıza çıkıyor.
5- Yütaş'ın ithalatını gerçekleştirdiği ünlü Amerikan markası Kohler'in "Reddot" tasarım ödüllü Escale serisine ait küvet ve vitrifiye ürünleri; modern dizaynları ile Yütaş’ın Mecidiyeköy’deki yeni showroomu İSTANBUL13’de görülebilir.
6- RocaKale, yeni vitrifiye takımında farklı geometrik formları bir araya getirerek banyolara Stil’inizi yansıtmanıza yardımcı oluyor. Stil vitrifiye takımı geometrik formu, modern uygulamaları ile beklentilerin ötesinde bir banyo mekanı yaratmanıza olanak sağlıyor. Takımın asma ve duvara sıfır klozetleri de lavabolarla kusursuz bir tasarım uyumu sergiliyor.

 

7- Vero ile uyumlu,  dikdörtgen form için özel olarak tasarlanan konsol ve tuvalet masalarıyla Fogo banyo mobilyası serisi ise tezgah üstü lavabolar ve mobilya lavaboları için destekleyici rolü üstlenmiş. Duravit.
8- Harpasa serisinin duvara sıfır olarak monte edilen klozet ve bide alternatifleri dışında asma klozet ve asma bide alternatifleri de mevcut. Duvara sıfır sistemler geniş banyolar için görsel zenginlik sağlarken, asma tip klozet ve bideler küçük mekanlar için son derece pratik ve fonksiyonel çözümler oluşturabiliyor. Ayrıca yerden bağımsız montajı nedeni ile mekanın kolaylıkla temizlenmesine imkan sağlıyor. Ege Seramik.
9- Form 500’ün zengin ürün çeşitliliği; farklı boyutlardaki banyolara farklı kombinasyonlar sunuyor. Lavabo boyutlarında 45, 50, 55 ve 60 cm’lik seçeneklerinin yanı sıra çeşitli boyutlarda tasarlanan etajerli lavabolarıyla da farklı ihtiyaçlara cevap veriyor. VitrA.

 

 

10- Çeşitli ebatlarda tezgah altı lavaboları bulunan Arqua Holare lavabo grubuna katılan bu yeni ürün, 38x101 boyutlarının sunduğu geniş ve ferah tasarımıyla, öncelikli olarak otellerin banyo mekanları için ideal bir çözüm niteliği taşıyor…
11- Toprak Seramik’in Potpourri serisi çok geniş bir ürün yelpazesiyle karşımıza çıkıyor. Tezgahüstünde çanak grubu ile birlikte farklı geometrik şekiller yer alıyor, bu şekiller bazı ürünlerde içiçe geçerek alternatifleri zenginleştiriyor.
12- Creavit doğal mineraller ile saf akrilik polimerlerin üstün birleşiminin sunduğu sınırsız tasarım özgürlüğü ile oluşturulmuş Exclusive Creavit® serisini tüketicilerinin beğenisine sundu. Seride yer alan lavabo ve banyo mobilyası kombinasyonları özgün tasarımlarının yanı sıra dayanıklılıkları ve hijyenik yapıları ile dikkat çekiyor.

 

13- Yüksek dolaplar, seyyar saklama üniteleri ve ölçüye göre yapılan yatay şerit lambalı aynalar Vero serisini tamamlıyor. Seriye en son eklenen parça, bir aynalı dolap. Dolabın çevresine ulaşan farklı kapaklar her iki yanında bulunan aynaları ile daha ilk bakışta Fogo görünümünün özelliğini ortaya çıkarıyor. Duravit.
14- Özel forma sahip Form 500 serisinde, az yer kaplayan kısa klozeti ve ince uzun rezervuarıyla kullanım alanlarını genişleten VitrA, ferah mekanlar yaratıyor.
15- Çok yakın bir geçmişe kadar lavabo, klozet ve duş-küvet ürünlerinin kullanılabileceği minimum ölçüler ile sınırlandırılan banyo mekanları artık çok daha fonksiyonel, kendi içerisinde bir mekan kurgusu olan  ve daha çok zaman geçirilebilir alanlar olarak karşımıza çıkıyor. Banyo mobilyasıyla uyumlu lavabolar, armatür kullanımına da esneklik getirecek biçimde tasarlanmış. Ege Seramik.


 

16- RocaKale’nin çanak lavaboları farklı formları ile banyolara özgün birer kimlik kazandırırken, tasarımları ile gelinen son noktayı da sergiliyor. Çanak lavabolar, yalın detayları ile evinizin en güzel köşesi olmaya aday.
17- Kullanıcıların hayatını güzelleştirerek ve kolaylaştırarak ıslak mekânları özgünleştirebilen ve bu ortamlara kişilik katabilen sıradışı ürünlere sahip olmak artık daha da kolaylaşıyor. Exclusive Creavit®, banyolarınızda hemen hemen her düş ve düşüncenize hizmet edecek yeni fonksiyonel kullanımlara olanak sağlıyor. Creavit.
18- Serel’in yeni ürettiği Lila klozetler, 6 litre kapasiteli rezervuarlı olarak üretiliyor. Ancak butona basıldığında suyun sadece 3 litresi boşaltılarak 3 litre su tasarruf ediliyor. Lila’nın tasarım aşamasında yaratılan özel gövdesi otomatik olarak su tasarrufu sağlıyor. Lila klozet ile katı veya sıvı atık farkı olmaksızın, minimize edilmiş su miktarı ile tam ve kusursuz fonksiyon elde etmek mümkün.


 

19- Yeni Duravit Vero küvetler 70, 75, 80 ve 90 cm’lik genişliklerde sunuluyor. Farklı batarya alanı ile hem 170 cm’lik uzun tek kişilik, hem de 180 ve 190 cm’lik iki kişilik modeller, tarz sahibi tasarım dilini başarıyla tamamlıyor. Kumandalara kolay ulaşım sağlayan ahşap panel sistemi ise giderek daha da popüler olan davetkar bir alternatifin ispatı.
20- Banyo mobilyası ve banyo mekanı içerisindeki diğer armatür gruplarına uygun olacak şekilde tezgahüstü ve duvardan aplike lavabo bataryası kullanımına uygun lavabo seçenekleri de Ege Seramik ürün portföyünde bulunmakta.
21- İki su damlasından esinlenilen Delta, Sonia’nın yeni nesil cam lavabolarından. Kar beyazı ve buz rengi de bulunan Delta, tasarımı ve malzeme olarak camdan yapılmış olması ile farklılaşan bir seçenek olarak öne çıkıyor.

 

 

22- İmaj Yapı tarafından satışa sunulan Simas lavabolar, birçok farklı modeli ve rengiyle oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor.
23- Exclusive Creavit® sayesinde tasarım dünyasının her beğeniye uyarlanabilen şekil ve formlarını, her türlü ebada uyarlanabilen ürünler olarak ıslak mekânlara taşımak mümkün hale geliyor. Farklı efektler için, eklentili mobilya detayları ile değişik varyasyonlar oluşturularak, tamamen sınırsız bir tasarım özgürlüğü sunuluyor.  
24- Modern hatlara sahip lavabolar, yine aynı çizgideki Toprak Seramik koleksiyonuna ait Potpourri asma klozet ve klozet kapağı ile birlikte sunuluyor. Böylece tüm parçalar arasında göz alıcı bir uyum sağlanmış oluyor.


 

25- Ege Seramik, bilinçli anne babalar için özel bir çocuk ürün grubu oluşturdu. Çocukların rahatlıkla kullanabileceği boyutlarda klozet ve lavabolardan oluşan bu serinin fil formundaki tasarımı çocuklar için tuvalet mekanını eğlenceli bir hale getiriyor.

26- Elips formu ile sıradışı bir çizginin ifadesi olan Corian lavabo, Hare Tasarım firmasının kendi ekibi tarafından tasarlanmış.
27- Günümüzün popüler trendi olan grafik ve renk uygulamaları Sonia’nın SX-1 modelinde kendini gösteriyor. Modernist arayışlardan vazgeçmeyenler için şık ve yalın bir sunum…

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler