Her yaş grubu ve ilgi alanına özel kitaplar

Yayın tarihi: 28.08.2006
Her yaş grubu ve ilgi alanına özel kitaplar

Her yaş grubu ve ilgi alanına özel kitaplar

Bir gurme için bulunmaz bir seri ‘Murdoch Kitapları’, mimarlara özel yayınlar, kariyer öyküleri ile ilgilenenlere Eylem Türk’ün yeni kitabı. Kısaca her yaş grubu ve ilgi alanına hitap eden kitapları ve süreli yayınları toparladık.RAF Ürün Dergisi’nin yeni sayısı çıktı

Arkitera.com’un Ürün Tanıtımı Bölümü’nün başarısından alınan ilham ile ortaya çıkan RAF Ürün Dergisi’nin Temmuz Sayısı çıktı ve bütün abonelerin adreslerine gönderildi. Derginin Temmuz sayısında, banyo mobilyalarından, otomatik kontrol sistemlerine, aydınlatma armatürlerinden cephe kaplamalarına kadar birçok ürünün detaylı tanıtımları yer alıyor. Mimari tasarım, yapı üretimi ve kullanım aşamalarının temel öğesi olan yapı malzemelerinin seçimi, mimari tasarım ürününü doğrudan etkiliyor. Nitelikli ürünlerin ortaya çıkması için, kullanılacak olan malzemenin özelliklerinin bilinmesi ve seçimin bu doğrultuda yapılması önem kazanıyor. Yapı sektöründe malzeme ve ürün seçiminde karar verici pozisyonlardaki kişiler günümüzde yoğun bir bilgi yağmurundan kendi ihtiyaçlarına göre seçim yapmakta zorlanıyorlar. Sürekli gelen tanıtım broşürleri, malzeme ve ürün örnekleri, kataloglar, ürünün özelliklerinden çok markayı öne çıkartan reklamlar ve bunun gibi benzeri her tür tanıtım, özellikle mimarların yeni ürünlerle ilgili bilgi edinme ihtiyacını karşılamaktan uzak kalıyor. Ücretsiz olarak abonelerin adreslerine gönderilen dergiye abone olmak için,  http://raf.arkitera.com adresindeki abonelik formunu eksiksiz olarak doldurmak gerekiyor.

 

Çocuklar, Sakıp Sabancı Müzesi’nde hayallerini yoğuruyor

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde (SSM) Akbank’ın sponsorluğunda 3 Eylül’e kadar devam edecek “Heykelin Büyük Ustası Rodin İstanbul’da” başlıklı sergi kapsamında, Ben Rodin isimli bir çocuk kitabı hazırlandı. “Ben Rodin”, heykeltıraş August Rodin’in 203 eserinin sergilendiği müzeyi ziyaret eden çocuklara, heykelin serüvenini yalın bir dille tanıtmayı amaçlıyor. Sergi kapsamında düzenlenen eğitim programlarına katılan çocuklara ücretsiz dağıtılan kitabı Ravza Kızıltuğ tasarladı, Sibel Sonmaz yazdı, Cem Kızıltuğ ise renkli ve neşeli illüstrasyonlarla resimledi. Ben Rodin’de, 30 bin yıl önce yapıldığı düşünülen ve heykelin ilk örneği kabul edilen Villandorf Venüsü’nden günümüze kadar heykel sanatının geçirdiği evreler, biçim, malzeme ve işlevleriyle eğlenceli bir dille anlatılıyor. Ben Rodin, heykelin Anadolu, Urartu, Eski Mısır, Eski Yunan ve Aztek medeniyetlerindeki örneklerine değindikten sonra, sözü usta August Rodin’e bırakıyor.

 

Gazeteci Eylem Türk'ün üçüncü kitabı çıktı

Gazeteci Eylem Türk, ‘Nasıl Marka Oldular’ ve ‘İş Dünyasındaki Marka Kadınlar’ kitaplarının ardından şimdi de ‘Yıldızlı Kariyer Öyküleri’ adlı son kitabıyla okurlarıyla buluşuyor. Milliyet Gazetesi Ekonomi Muhabiri Eylem Türk, ‘Yıldızlı Kariyer Öyküleri’ adlı 3 üncü kitabını çıkardı. Şirketlerin başarı öykülerinden derlenen “Nasıl Marka Oldular” ve iş yaşamındaki kadınların parlak kariyer hikayelerinin bir araya getiren “İş Dünyasındaki Marka Kadınlar” adlı kitaplarının yazarı Eylem Türk, ‘Yıldızlı Kariyer Öyküleri’ kitabında iş dünyasındaki 35 ayrı ismi bu kitapta biraraya getirdi. İş dünyasından çıkan başarı öykülerini okura aktaran Türk, kitabında başarıya giden yolda okuyucularına önemli ipuçları da veriyor. Kitapta, Arçelik’ten Nokia’ya, Microsoft’tan Mercedes’e, Vestel’den DHL’e ve dünya pazarındaki hakimiyetleri ile bilinen önemli kurumların kilit isimleri yer alıyor. Birbirinden şaşırtıcı hikayelerle 35 üst düzey yöneticinin aşama aşama kariyer hedeflerine nasıl ulaştığını anlatan kitap, başarı yolunda ilerleyenlere de tavsiyelerde bulunuyor.

 

 

Yapı’nın Ağustos sayısı çıktı

Yapı Dergisi’nin Ağustos sayısı, Danimarka’daki Kopenhag Opera Binası ve ünlü Irak asıllı mimar Zaha Hadid’in tasarımı olan BMW Tesisleri Leipzig Merkez Binası projeleriyle dikkat çekiyor. Ayrıca Ağustos sayısında Yalın Tan ve Jeyan Ülkü’nün tasarımı olan “Go Mongo Moğol Barbekü” projesi geniş yer buluyor. Ağustos sayısında yer alan ve tasarımı Zaha Hadid’e ait olan Almanya’daki BMW Tesisleri Leipzig Merkez Binası, tüm fabrika kompleksinin etkin sinir merkezi ya da beyni denilebilir. Bina işlevlerinin tüm bileşenleri burada toplanıp, buradan dağılıyor. Bir başka dikkat çekici proje ise Danimarka’daki Kopenhag Opera Binası. Tasarımı Hlt Henning Larsens-Tegnestue Architects’e ait olan yapının formu kabuklu deniz hayvanlarından esinlenilerek oluşturulmuş. Belli bir mesafeden binaya baktığınızda fuaye cephesinden salonun dışını kaplayan ve güneşte altın gibi parlayan akçaağaç panelleri görebiliyorsunuz. Yapı, davetkâr görüntüsüyle merkez limandaki hareketliliği kendine çekiyor.

 

Dünyanın en güzel yemek kitapları…

Tam 2000 adet yepyeni, harika tarif hepsi bu kitapta. Yayınlandığı ülkelerde milyonlarca satış rakamına ulaştı. Executive Chef Ceren Büke Yayına Hazırladı. Her tarif defalarca denendi ve anlaşılır bir dil kullanıldı. Her biri 400 sayfalık 10 adet benzersiz yemek kitabı. Ceren Büke Cordon Bleu Aşçılık Okulu mezunu. Downtown, Vogue, Max,Havana, Anjelique restoranları onun izini taşıyor. Türkiye'de kadın aşçıların önünü açtı ve bir çok genç kıza örnek oldu.  “Murdoch Books gibi bir dünya devinin deneyimi, Boyut Yayın Grubu’nun özenli çalışması ile birleşince ortaya çok “lezzetli” bir proje çıktı. Ekipte yer almaktan büyük keyif aldım. Muhteşem lezzetler yaratmanız dileğiyle...” Set içindeki ürünler; Hızlı Tarifler, Mangal Barbekü, Ev Yemekleri,  Tatlılar, Balık Tarifleri,  Pratik Yemekler, Parti Yemekleri, Sıcak Tabaklar, Trendy Tarifler, Vejetaryen Mutfağı.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler