Banyo_59.sayı

Yayın tarihi: 24.12.2008
BANYO

BANYO

Işık ve tasarımın kusursuz uyumu
Münihli ünlü tasarımcı Herbert Schultes, Duravit için tasarladığı Mirrorwall’da tüm işlevleri sadece üç parçada birleştirmeyi başardı; art alan olarak komple bir ayna duvar, bir seramik mono blok ve bunun içine doğru giden yatay seramik kuşaklı bir ahşap konsol. Konsolun üzerinde aynaya zarif bir şekilde yansıyan seramik bir lavabo konumlanıyor. Konsolun altında, önü seramikli tuvalet ünitesi monoblok tasarım olarak devam ediyor.

www.duravit.com.tr

Çeliğin estetik ve hijyeni banyolarınızda
Hijyenik, temizlenmesi kolay, darbelere ve çalınmaya karşı son derece dayanıklı olan Franke banyo ve vitrifiye grubu 14 farklı seri ile, klozetten pisuara, aksesuardan el kurutma makinelerine, lavabodan engelli kişiler için tasarlanmış tutamaklara kadar çok geniş bir ürün gamına sahip. Franke banyo ve vitrifiye grubu, ev kullanımının yanında, sirkülasyon yoğunluğunun yüksek olduğu kamu alanları, askeri kışlalar, hava alanları, stadyumlar gibi farklı mekanlar için çözümler de sunuyor.

www.franke.com.tr

LGA onaylı ekonomik klozet
VitrA, Alman Standartları Enstitüsü LGA’dan dünyada ilk kez onay alan ve isteğe göre 2.5-4 litre suyla çalışan ekonomik klozeti üretti. Yeni klozeti, ilk kez 9-13 Nisan tarihlerinde düzenlenen UNICERA fuarında sergileyen VitrA, en çok tercih edilen 3 koleksiyonunda standart olarak sunulan sistemin, kısa bir süre sonra tüm modellere uygulanacağını açıkladı. VitrA’nın yeni geliştirdiği klozeti kullanan 4 kişilik bir aile, yılda 45 ton daha az su harcayarak yüzde 69’a yakın tasarruf sağlıyor.

www.vitra.com.tr

Minimalist ve natürel
“Az daha çoktur” felsefesi ile tasarlanan natürel, minimalist çizgisi ile Natürel, daha ilk bakışta farkını ortaya koyuyor. Dünyalarında sadeliği tercih edenlerin, doğanın ferahlatıcı nefesini hissetmek isteyenlerin seçimi olmaya aday ürün, Creavit’in yeni saf akrilik polimer serisi Exclusive Creavit Jackline lavabo ile mükemmel dengeyi bulmanızı sağlıyor. Bu yıl özellikle banyo mobilyalarındaki tasarımlarını farklılaştıran ve zengin seçenekler sunan Creavit banyo mobilyaları, banyolarında şıklık arayanların buluşma noktası oluyor.

www.canakcilar.com.tr

 

Eczacıbaşı'ndan Avrupa'da önemli bir adım
Almanlar'ın 94 yıllık seramik kuruluşu Engers'i ve ardından da dünyanın en çok tanınan 260 yıllık seramik markası Villeroy&Boch’un karo bölümünü satın alan Eczacıbaşı, şimdi de lüks banyo mobilyaları pazarında Avrupa lideri olan Burgbad'ın çoğunluk hisseleri için anlaşmaya vardı. 28 Nisan 2008 tarihinde İstanbul’da imzalanan satın alma anlaşmasında konuşan Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Yapı Ürünleri Grubu’nun kapasitesi, ürünlerinin kalitesi, tasarım düzeyi ve coğrafi yaygınlığı ile bugün bir uluslararası oyuncu haline geldiğini belirterek, “Bu niteliğe ulaşmamızda Burgbad’ın topluluğumuza katılmasının da önemli bir katkısı var” dedi.

www.eczacibasi.com.tr

Stiliniz yaşam alanlarınıza yansısın
Teknik Porselen markası olan “Seranit” dünyanın en prestijli tasarım ofisleri ile birlikte geliştirdiği ve “Serahome” adını verdiği koleksiyonu ile tüm mekânlara yepyeni bir stil katıyor. SeraHome’un farklı renklere ve dokulara sahip koleksiyonu sizi büyülerken, mekânlarınızı da bu dünyanın büyüsü ile kaplıyor, dokunduğu her yere yepyeni bir stil katıyor.

www.seranit.com.tr

3,5 litre ile temizlik yapan klozet
Ece Banyo, UNICERA fuarında 3,5 litre ile katı temizliği yapan klozetlerinin yanı sıra, yeni banyo dolaplarını, asma klozetlerini, lavabolarını ve armatürlerini de tanıttı. Fuarda tanıtımı yapılan klozet, 3,5 litre ile katı temizliği özelliğine sahip. 3,5 litrelik klozetin sıvı temizliği ise 2 litre ile gerçekleşiyor. Ece Banyo Genel Müdürü Bülent Onur, 3,5 litre ile tam, 2 litre ile yarım fonksiyon sağlayan yeni nesil klozetlerle ortalama bir evde yılda 49 ton su tasarrufu sağlanacağını ifade etti. 

www.ecebanyo.com.tr

Fonksiyonel ve kompakt
RocaKale’nin yeni vitrifiye serisi İdea, günümüzün estetik ve fonksiyonellik beklentilerine cevap veriyor. İdea banyo mekanını daha fonksiyonel kullanmaya imkan veren kompakt tasarımıyla ferahlık hissi uyandırıyor. 2 farklı ebatta lavabo ve duvara sıfır klozet takımından oluşan serinin parçaları arasındaki bütünlük, ürünleri çevreleyen geniş hat ile sağlanıyor.

Tel: 0.212 270 70 00

www.rocakale.com.tr

Mekanlara dekoratif çözümler
Kale Grubu şirketlerinden Kalekim A.Ş.’nin markası Kalekim, katıldığı Uluslararası Yapı 2008 İstanbul Fuarı’nda çözümlerini tanıttı. Kalekim’in yeni prestijli ürünü FugaSim, altın, gümüş, bakır simin metalik ışıltısı ve karanlıkta ışık veren fosfor efekti ile derz dolgu konusunda mekanları farklılaştıran dekoratif çözümler sunuyor. Her türlü kaplama malzemesinin derzlerinde kullanılabilen, mekânları farklılaştıran FugaSim, farklı renk seçeneklerine de sahip.

www.kalekim.com.tr

Farklı renk ve ölçülerde karolar

Mavi, gri, kahve, bej, fildişi renkleri ve parlak yüzey görüntüsüyle dikkat çeken Seikan ürünü Bien Seramik tarafından üretiliyor. 20x42.5 duvar, 40x40 yer karosu ebadına sahip ürünün,  dekor ve sujet dekora sahip iki farklı tasarımda bordürü bulunuyor.     

www.bienseramik.com.tr

Cam sanatı yeniden doğuyor
Camın, hafif, dingin ve dinlendirici özelliklerini tasarımlarına yansıtan Brezza cam mozaiklerinin her biri ayrı ayrı el işçiliği ile cam sanatçıları tarafından özenle üretilmekte. Bu nedenle hiçbir mozaik diğerinin birebir aynısı değil. Brezza mozaikler, duvarlarda, çerçevelerin etrafında, koridorlarda, mutfaklarda, banyolarda ve dekorasyonun yer aldığı her mekana rahatlıkla uygulanabilir. 

www.kutahyaseramik.com.tr

Hare Tasarım’dan yeni lavabolar
Hare Tasarım 2008 yaz sezonu için hazırladığı koleksiyonunu ilk kez İ-deco fuarındaki standında sundu. Lavabo, duş ve dekoratif panel ürünlerinden oluşan 20 parçalık koleksiyon fuarda ilgi gördü. Tasarımcı Ekrem Sözen ve Ebru Kundakçı’nın birlikte hazırladığı koleksiyon Corian’dan üretilmiş. Renk ve ölçüde sınırsız seçimler sunan Hare koleksiyonu Fulya’daki mağazasında sergileniyor.

Tel: 0.212 216 72 53

www.haretasarim.com

 

Kısa Haberler » Konu Başlıkları

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler