kısa kısa_59.sayı

Yayın tarihi: 24.12.2008
Kısa Kısa

Kısa Kısa

Tasarım ve kalite bir arada
Mobilya, kapı donanım ve aksesuarları alanında geniş ürün yelpazesine sahip olan ve birçok markanın Türkiye distribütörlüğünü yürüten Häfele’den Pamar markalı mobilya kulpları, klasik ve çağdaş modelleriyle kaliteden ödün vermeden mobilya sektöründe yerini alıyor. Üst yüzeyleri krom, nikel, alüminyum olmakla birlikte mat ve parlak seçenekleri de bulunan mobilya kulplarının aynı zamanda metal ve deri kombinasyonlu çeşitleri de mevcut.

www.hafele.com.tr

Özgün mutfak tasarımları
12 çekmece ve 6 iç çekmecenin oluşturduğu dolapla moda renklerin, tasarımların nasıl Hettich innotech çekmece sistemleriyle bir araya getirilebileceği sunulmuş. Ayrıca çekmece sistemlerini tamamlayan derin çekmecelerdeki kapamalar ve iç paneller de tamamlayıcı bir ürün olarak kullanılıyor. Hettich Zow 2008’de trendforum standını sergileyerek mutfak tasarımcıları için ipuçları verdi. Bu yeni akımın mutfakta yüksek kalite beklentisinde olan mimarlar, tasarımcılar ve mobilya üreticileri açısından bir kaynak oluşturması hedefleniyor.

Tel: 0.216 658 88 36

www.hettich.com

Sade ve şık çizgiler
Federal Simon Elektromekanik A.Ş.’nin 2007 yılı son çeyreği içinde piyasa sunduğu anahtar ve prizler seri 54 olarak tanımlanmış. Sade ve şık görüntüsü, kalitesi ve uygun fiyatı ile pazarda fark yaratan seri 54, gerçek metal ve gerçek ahşap çerçeveden imal edilmiş. Montaj kolaylığının yanı sıra, kaliteli içyapısı ile fonksiyonel ömür olarak belirlenmiş standartların çok üzerinde verim almak Federal Simon markalı ürünlerle özdeşleşen bir özellik olarak görülüyor.

Tel: 0.216 394 05 50

www.federal-simon.com.tr

DNA filtreli klima
Samsung’da bulunan DNA filtresi ise gözle görülemeyecek kadar küçük olan mikropların yok edilmesini sağlıyor. Deodorizasyon filtresi ile sigara ve benzeri istenmeyen kokuları yok eden Samsung MB, Mikro Plasma Ion sistemi ile ortamdaki havanın kalitesini artırıyor ve SARS, kuş gribi virüsü gibi zararlı partikülleri yok ediyor.

Tel: 444 77 11

www.samsung.com.tr

Kaleseramik’ten ışık geçirgen seramik
Kaleseramik, ileri teknoloji ürünü “Işık Geçirgen Kalesinterflex”i ilk kez Uluslararası Yapı Fuarı’nda ziyaretçileri ile buluşturdu. İnovatif özellikler taşıyan, dünyanın en ince, en hafif ve en büyük porselen seramiği Kalesinterflex’in yeni bünye çalışması olan “Işık Geçirgen Kalesinterflex” ile Kaleseramik yine bir ilke imza atıyor.

www.kale.com.tr

 

Her nefeste taze hava ve tasarrufun keyfi
Siemens klimalar, sahip olduğu özgün iyonizer teknolojisiyle iç mekanlarda soluduğumuz havanın moleküler yapısını etkileyerek doğal ortamdaki iyon değerlerini yükseltiyor. Siemens’in bu teknolojisi, her bir santimetre küp için ortalama 30,000 – 50,000 negatif yüklü iyon oluşturarak ev veya ofis ortamında açık havanın doğal yapısını sunarak, kapalı mekanlardaki yaşam kalitesine doğrudan katkıda bulunuyor. Siemens klimalardaki özel filtreleme sistemi de iç mekandaki havanın temizliğini şansa bırakmıyor.

Tel: 444 66 88                                 

www.siemensevaletleri.com

Kişiye ve mekana özel tasarımlar
Sade, zarif veya çok gösterişli ama aynı zamanda eğlenceli bir atmosfer yaratmak isteyenler için mozaik taşlar arasından seçim yaparak istedikleri etkiyi yaratmak mümkün. Kişiye özel tasarımlarla mekanlar yaşanan ve içinde yaşayanları yansıtacak yerler haline geliyor. Cam, porselen, mermer ve seramik olarak çeşitleri olan mozaiklerde taşlar çok küçük parçalara kırılabildiği için istenilen herhangi bir resim veya görüntü, desen haline tarafından getirilebiliyor. Sinka Yapı.

www.sinka.com.tr

Suya hayat veren tasarımlar
Eviye ve batarya tasarımlarından oluşan geniş bir ürün koleksiyonu bulunan Alman markası Blanco, başarılı üretim çizgisini 2008’de aldığı ödüllerle de sürdürüyor. Ergonomi ve estetiği buluşturan konseptiyle dikkat çeken Blanco, bu kez de Statura 6 U modeliyle International ForumDesign tarafından Almanya’da düzenlenen IF Design Awards 2008 Yarışması’nda ödül kazandı. Ülkemizde Öztiryakiler tarafından Türk mutfaklarına kazandırılan Blanco’nun, eviye ve batarya dışında davlumbaz, bulaşık makinesi gibi ürünleri de bulunuyor.

www.blanco.com.tr

Maskülen mutfaklar
Hızla değişen yaşam tarzları ve alışkanlıklarla birlikte, yeni evlenenler ve eski mutfaklarını değiştirmek isteyen mutfak müşterilerine son olarak bekâr erkekler ordusu katıldı. Ürün gamına Maskülen Mutfaklar’ı da katarak bir yeniliğe imza atan Domsan Mutfak’ın profesyonel bayan tasarımcıları tarafından dizayn edilen Maskülen Mutfak modelleri özellikle erkeklerin istek ve zevklerini dikkate almasıyla fark yaratıyor.

www.domsan.com.tr

Legrand’dan daha çok esneklik
Yenilenen “Sistem Armada” sadece modüler bir anahtar priz serisi değil, aynı zamanda kablo kanallarından döşeme buatlarına, bürotik bloklardan alüminyum sütunlara kadar komple bir sistem. Ürün tasarımı, yuvarlatılmış hatları, daha fazla esneklik için geliştirilen işlevleri ile  sıvaaltı, sıvaüstü, yerden ve tavandan montaj kaideleri ile çalışma alanları ve ofisler için uzman çözümler sunuyor.

www.legrand.com.tr

Tasarım harikası camlar
Geliştirdiği ürünlerle dekorasyon dünyasına yaratıcı ve yenilikçi çözümler getiren 3M, DINOC™ dekoratif folyo serisinden sonra şimdi de 3M™ dekoratif cam filmleri ile iç ve dış mekan dekorasyonuna yeni bir soluk getiriyor. Uygulandığı mekanlara şıklık getirerek farklı ihtiyaçlara özel çözümler sunan dekoratif cam filmlerinin kumlu ve buzlu olmak üzere iki farklı seçeneği bulunuyor.

Tel: 0.212 350 77 77

www.3m.com.tr

Bahar koleksiyonları
Homteks ürün yelpazesindeki duvar tekstilleri, yapısal olarak vinillerden daha kullanışlı bir ürün. Duvar tekstili nefes alan ve akustiği olan bir malzemedir, konduğu mekanda ses çınlaması ortadan kalkar, kişilerin ses tonu yumuşar ve huzurlu bir atmosfer yaratır. Çok gelişmiş bir leke koruma sistemi olan duvar tekstili ürünleri üzerine dökülen sıvılar yere akar. Yanmazlık özelliği de bulunan Homteks duvar tekstilleri, farklı renk seçenekleri ile evinizi yaza hazırlıyor.

www.homteks.com

Küresel ısınmayı objektifinize hapsedin!
Küresel ısınmanın dünyamızı tehdit ettiği; kuraklık, sel ve artan sıcaklıklar ile karşı karşıya olduğumuz bu dönemde Türk Ytong; bu konuda bilinç yaratmak ve kitleleri harekete geçirmek amacıyla “Küresel Isınmayı Objektifinize Hapsedin!” konulu Ulusal Fotoğraf Yarışması’nı düzenliyor. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun da desteklediği ve son katılım tarihi 7 Ekim 2008 olan yarışma, profesyonel ve amatör tüm fotoğrafseverlerin katılımına açık.

www.ytong.com.tr

Müziğin yenilikçi çizgilerdeki yankısı
B&W tasarımcılarının klasik ve yenilikçi çizgileri birleştirdikleri CM serisi, bu farklı iki eğilimi aynı anda yaşamak isteyen müzik dinleyicilerine ayrıcalık tanıyor. Avrupa’nın en prestijli ödülü sayılan EISA ödülü sahibi olan CM serisi CM1 mini monitör hoparlör, ödül komitesi tarafından kendi sınıfının başyapıtı olarak değerlendirildi.

Tel: 0.212 257 75 00

www.sfrkd.com

Demirdöküm İtalya’da
DemirDöküm, İtalya’nın Milano kentinde gerçekleşen fuarda sergilediği kombi, radyatör, yenilenebilir enerji ile çalışan su ısıtıcıları, klima ve döküm ürünleriyle yoğun ilgi gördü. DemirDöküm, geniş ürün yelpazesi ile Çin’den Şili’ye uzanan bir coğrafyada 53 ülkeye ihracat yapıyor. 2007 yılında Vaillant Group bünyesine katılan DemirDöküm, yeni ürün ailesi ile 2008 yılında 160 milyon Euro’luk ihracat geliri hedefliyor.

www.demirdokum.com.tr

Meinhard von Gerkan İstanbul’daydı
Alman çağdaş mimarlığına damgasını vuran, Türkiye’de de Ankara Sheraton Hotel ve Calista Luxury Resort Belek gibi iki otel projesinin sahibi mimar Meinhard von Gerkan, 40 yıllık deneyimini İstanbul’a taşıdı. Tanınmış mimarın meslek hayatının yaratıcı birikimini izleyiciler ile paylaştığı ve E.C.A. Serel sponsorluğu düzenlenen ARKIMEET konferansı Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi’nde gerçekleştirildi.

www.arkitera.com

 

Kısa Haberler » Konu Başlıkları

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler