Mobilyada “gizlenen” teknoloji

Yayın tarihi: 24.10.2008
Mobilyada “gizlenen” teknoloji

Mobilyada “gizlenen” teknoloji

Mobilya ve medya teknolojisini bir bütün olarak ele alan Holzmedia’nın ürettiği C4 video konferans masası, sade görüntülü mobilyasının içine entegre ettiği ileri teknolojik tasarımıyla ofislerde hayal gücünün sınırlarını zorluyor.


Hidrolik kapaklarla merkezi olarak birleştirilmiş multimedya rayı, projeksiyon ve veri bağlantı panellerinin bir araya gelmesine izin veriyor. Masadan doğrudan projeksiyonu sağlamak ve çeşitli mekanizmalarla bağlantı kurabilmek için kapakları tek bir dokunuşla açmak da mümkün.

“Medya teknolojisi üzerinde çalışmak”tan ziyade “Medya teknolojisiyle çalışmak” fikriyle hareket eden ve sadece mobilya ya da medya teknolojisi değil, aynı zamanda aydınlatma ve hizmetler konusunda da müşterilerine çözümler sunan Holzmedia, ofislerde hayal gücünün sınırlarını zorlayan tasarımlara imza atıyor. Örneğin bir konferansta olduğunuzu hayal edin.  Sunum dokümanlarınızı ya da tanıtacağınız yeni ürününüzü herkesin görebileceği şekilde duvara projekte etmek için onları sadece masanın üzerine yerleştirmenin yeterli olabileceği aklınıza gelir miydi?
İlk bakışta sade, beyaz bir masaymış izlenimi veren C4 konferans masası, yüksek teknolojik donanımı ile işlev ve tasarımı birleştirerek bu hayali gerçek kılıyor. 2008 if ürün tasarım yarışmasında üstün bir ürün olarak ödül almaya layık görülen C4’ün muntazam tasarımı, sofistike teknoloji entegrasyonu ve en yüksek işlevselliği içinde saklıyor. Hareketli bir mekanizma ile kaplanmış olan masa, oturma düzeniyle katılımcıları video konferansı için uygun olan biçimde sıralıyor ve böylece tüm katılımcılara kamera takibi açısından elverişli bir görüş sağlıyor. Masanın üstü kapandıktan sonra ise kurgu tekrar normal toplantı pozisyonuna geri dönüyor.
Hidrolik kapaklarla merkezi olarak birleştirilmiş multimedya rayı, projeksiyon ve veri bağlantı panellerinin bir araya gelmesine izin veriyor. Masadan doğrudan projeksiyonu sağlamak ve çeşitli mekanizmalarla bağlantı kurabilmek için kapakları tek bir dokunuşla açmak da mümkün. C4 video konferans masası, Holzmedia renkleriyle yapılandırılmış lake veya kaplamalı yüzeyiyle kullanışlı bir tasarım olarak öne çıkıyor.
Kendini bir sistem satıcısı olarak gören Holzmedia, ofis yaşamı ile ilgili tüm ihtiyaçlara cevap verdiğini iddia ediyor. Genel Müdür Manuel Holz, Holzmedia’nın çalışan insanın düşünmesi ve çalışması için zihnini özgürleştiren dünyalar yarattığını söylüyor. Mimarlar, teknisyenler ve kurum yöneticilerinin yanı sıra müşterileriyle de koordinasyon içinde çalışan Holzmedia, bu şekilde müşterilerine, kurumsal imajlarına ve uygulamalarına uyan mobilyalar içinde ihtiyaç duydukları teknolojiyi sunuyor.
Zanaat geleneğine sadık kalarak Holzmedia, her projeyi ayrı bir biçimde ele alıyor. Manuel Holz’un ailesinden devraldığı mobilyacılık geleneğinden kazandığı deneyim ve bilgi, yeni fikirler ve tasarımla birleşerek, mobilya ve medya teknolojisinin bir bütün olarak ele alındığı bu yaklaşımı oluşturuyor. Bu çabası rutin görevleri kolaylaştırmakla kalmıyor, ofislere “hi-tec” bir çizgi de kazandırıyor.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler