Genç, avangard ve yalın

Yayın tarihi: 13.11.2006

Genç, avangard ve yalın

 

Denize nazır bir Cihangir evine konuk olduğumuz bu sayımızda seçkin bir yaşam gustosunun izlerini sürüyoruz. Yalınlık, beyazlık ve şeffaflık, dekorasyonun genel çizgisinde göze çarpanlar. Detayların arkasındaki anlamları keşfetmeyi ise size bırakıyoruz…

 

 

Cihangir’de denize nazır, dubleks evlerinin dekorasyonunu kendileri gerçekleştiren Christian Haig ve Reyhan Kemertaş Selchau çifti, modern yaşam çizgilerini yaşadıkları mekana da incelikle yansıtmayı başarmışlar. Doğal aydınlatmanın hakim olduğu ana yaşama mekanı olan salon ve yemek odasında ağırlıklı olarak tercih edilen beyaz, dekorasyonun tümüne damgasını vuran minimalizmin ayrılmaz öğelerinden biri olarak öne çıkıyor. Salondaki oturma grubu genç çiftin kendi tasarımı olup, Ankara’daki Siteler Mobilyacılar Sitesi’ndeki bir mobilyacıya sipariş edilmiş. Yemek odasındaki metal ayaklı, cam tablalı yemek masası da kendi tasarımları olup, yine özel sipariş üzerine yapılmış. Büyük koltuk yanındaki zebra desenli orta sehpa, Reyhan Hanım’ın kendi tasarımı. Salondaki sehpalar İtalyan MOB firması ürün gamına ait. Çekmeceler, çelik raflar, ahşap kitaplık ve perdelerin İkea Türkiye’den temin edildiği evin banyo ve mutfak dolapları İstanbul’daki Özgür Mutfak tarafından yapılmış. Mutfaktaki yemek masasının tasarımcısı Danimarkalı mimar B. Andersen.

Alt katta salon ve yemek odasının yanı sıra, mutfak, banyo ve misafir yatak odası konumlanmış. Üst kata oldukça şık bir dönel merdiven aracılığıyla ulaşılıyor. Üst katta ebeveyn yatak odasının yanı sıra, merdivenin yanı başında bir oturma köşesi mevcut.

Alt kattaki misafir yatak odası ve üst kattaki ebeveyn yatak odasındaki yataklar İdaş’tan temin edilmiş. Üst kattaki siyah kare sehpa İtalyan Mob koleksiyonuna ait. Üst katın açıldığı, denize nazır terasta bütün düzenlemeler becerikli ev sahibesi tarafından gerçekleştirilmiş.

 

Doğal aydınlatmanın hakim olduğu ana yaşama mekanı olan salon ve yemek odasında ağırlıklı olarak tercih edilen beyaz, dekorasyonun tümüne damgasını vuran minimalizmin ayrılmaz öğelerinden biri olarak öne çıkıyor.

 

 

 

Tarz » Konu Başlıkları

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler