Öğünlerin geleneksel köşeleri Yemek odaları

Yayın tarihi: 13.11.2006

Öğünlerin geleneksel köşeleri: Yemek odaları

 

Yemek yemenin törensel bir ritüelden, giderek “hızlı yemek” tarzı atıştırma şekline dönüştüğü tüketim kültüründe, yemek odaları hala evlerin en sosyal mekanlarından biri olmaya devam ediyor.

 

 

Evlerdeki  yemek köşeleri, günün belli saatlerinde ev sakinlerinin biraraya geldiği, sabahları evden çıkmadan önce kahvaltılarını atıştırıp kahvelerini yudumladıkları, ‘beş çayı’nda ise dostlarıyla sohbet ettikleri “yaşanan” ve “yaşayan” sosyal mekanlar. İçinde yaşayanların yaşam tarzını, alışkanlıklarını, seçimlerini birebir yansıtan yemek köşelerini oluşturmadan önce, yaşam biçimini oluşturan işlevleri, kişisel gereksinimleri ve öncelikleri gözden geçirmekte fayda var. Bu gereksinim ve öncelikler nelerdir?

 

İstikbal/Rapido

 

Arstil/Odalis

 

Ana yaşama mekanının büyüklüğü, evde kaç kişinin yaşadığı, eve yemeğe gelen konukların sıklığı ve sayısı, yemek takımlarını koymak için dolap, büfe ve servis masasına gerek olup olmadığı gibi konulara karar vermek, bir yemek köşesini doğru  olarak planlamak ya da yeniden düzenlemek için gerekli adımların ilkini oluşturuyor.

Salonunuz yeteri kadar genişse, mutfağa ve koridora en yakın bölümü yemek köşesi olarak düzenlemelisiniz. Böylelikle mutfak ve yemek grubu arasındaki mesafeyi kısaltabilir, yemek takımlarını saklayabileceğiniz bir büfeyi yemek köşenize ekleyerek işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bu size, özellikle kalabalık bir aileyseniz, ya da sık sık yemeğe konuk davet eden biriyseniz gereksindiğiniz hareket alanını sağlar. Tekerlekli mobil bir servis masası da servis kaplarını koyabileceğiniz bir alan oluştururken, masanın diğer ucuna servis yaparken servis tenceresini ve ya tabakları taşımak zorunda kalmazsınız.

Eğer kalabalık bir aileyseniz, ya da evinizde sık sık konuk ağırlamanız gerektiriyorsa, bir ya da iki ekle genişleyebilen yemek masalarını tercih edebilirsiniz Böylece kalabalık olmadığınız zaman yemek masasının ekstra yer kaplamasını önlemiş olursunuz.

 

 

1. Koleksiyon tarafından satışa sunulan yemek masası Faruk Malhan imzası taşıyor. Cam üst tablasıyla öne çıkan metal ayaklı masa, modernist metal sandalyelerle tamamlanıyor.

 

 

2. Sihir Mobilya tarafından satışa sunulan Coral -Cristallo yemek odası takımı, minimalist arayışlar içinde olanlar için uygun bir seçenek.

 

 

3. Adalılar Mobilya’nın Modoko’daki mağazasında satışa sunulan yemek odası takımı, dömi klasik çizgileri aradığınız konforla buluşturuyor.

 

4. Uğur Yapı’nın Vitale koleksiyonu içinde satışa sunulan Roma serisi, ahşabın doğal sıcaklığını yalın çizgilerle buluşturmuş.

 

5. Mirage tarafından elit zevklerin beğenisine sunulan yemek odası takımı, boy dolabı ve şık konsoluyla göz dolduran bir seri.

 

6. Arı Mobilya’nın Modoko’daki mağazasında tüketicilerin beğenisine sunulan yemek odası takımı, sade çizgilerden hoşlananlar için uygun bir seçenek.

 

7. Sedat Abayoğlu imzası taşıyan yemek odası takımı, zarafet ve estetiği konforla buluşturuyor. Adress Mobilya.

 

8. Nüans Mobilya ürün yelpazesi içinde satışa sunulan dört kişilik yemek takımı, son zamanlarda yemek odası takımlarının vazgeçilmezi olan banklardan biriyle tamamlanarak kullanılarak kalabalık davetler için uygun bir seçenek olabilir.

 

9. Beşgül Mobilya tarafından tüketicilerin beğenisine sunulan yemek odası takımı, modernist çizgilerin arayışında olanlar için.

 

10. Nero Bianco koleksiyonu içinde bulunan takım farklı tarz ve renkteki sandalyelerle kombine edilerek tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

 

11. Studio Kairos imzalı Cumbia serisi, evlerde yer alan TV ve müzik sistemlerinin yerleştirilmesi için ideal yapıyı oluşturacak şekilde tasarlanmış. Koleksiyon.

 

12. Sınır Mobilya koleksiyonu içinde satışa sunulan yemek masası, cam tablası ve metal ayağıyla sıra dışı bir görünüm çiziyor.

 

13. Acar Design koleksiyonu içinde satışa sunulan yemek odası, ayrıcalıklı bir şıklık arayanlar için…

 

14. Uğur Yapı’nın Vitale koleksiyonu içinde yer alan Dallas 2 serisi, cam ve metal kombinasyonunun şık bir örneğini sunuyor.

 

15. Çiçek Mobilya’nın Modoko’daki mağazasında sergilediği ürünler arasında rastladığımız bu yemek odası, beyazın soylu şıklığını yalın çizgilerle buluşturan modernist bir tasarım.

 

16. Artechno koleksiyonu içinde satışa sunulan yemek odası takımı, detay ve sıradışılığa önem verenler için uygun bir seçenek.

 

17. Tamplas koleksiyonu içinde tüketicilerin beğenisine sunulan yemek odası takımı, doğanın esintilerini yemek odalarına taşımak isteyenler için uygun bir seçenek.


18. Nero Bianco koleksiyonu içinde göz dolduran yemek odası takımı işlevsel bir oturma bankıyla tamamlanmış. Yeniliklerden hoşlananlar için uygun bir seçenek…

 

19. Banklı yemek odası takımları artık çok gözde! Siyah beyaz karşıtlığının yalın çizgilerle buluştuğu seri, Nüans Mobilya tarafından satışa sunuluyor.

 

20. Home Life koleksiyonu içinde satışa sunulan yemek odası takımı, klasiğin ayrıcalığından vazgeçemeyenler için uygun bir seçenek.


21. Address Mobilya koleksiyonu içinde satışa sunulan bu çok özel tasarım, Sedat Abayoğlu imzası taşıyor.

 

22. Millenium tarafından satışa sunulan yemek odası takımı, farklı tarzda sandalyelerin bir araya getirilmesiyle sıra dışı bir kullanım sunuyor.

 

23. N&G koleksiyonu içinde seçkin zevklerin beğenisine sunulan yemek odası takımı, ayrıcalıklı bir şıklık resmediyor.

 

24. Home Life koleksiyonu içinde satışa sunulan yemek odası takımı, klasik çizgilerin görkemini salonların yemek köşelerine taşıyor.

 

25. Karcılar Mobilya’nın Masko’daki mağazasında rastladığımız bu takım, varak kaplamalı ahşap masası ve konsoluyla oldukça dikkat çekici…

 

26. Can Ataman Mobilya tarafından satışa sunulan yemek odası takımı, detaylarda işçilik ve kaliteye önem verenler için uygun bir seçenek...

© 2018 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler