Pratik Bilgiler - Dondurmalar

Yayın tarihi: 15.12.2006

 

Pratik Bilgiler

 

 

Meyvelerin Saklanması

Meyveleri buzlukta saklamaktan kaçının. Çünkü buzlukta saklanan elma, armut, muz, üzüm gibi meyveler renklerini kaybeder ve yumuşar.

 

 

Krem Şanti

Krem şanti asla alüminyum kaplarda muhafaza edilmemelidir. Çünkü hemen onun metalik tadını alır ve rengi değişir.

 

 

Dondurmanın Kaplara Boşaltılması

Eğer dondurmacıların kullandığı dondurma kepçelerinden elinizde yoksa donmuş dondurmaları kuplara servis etmek oldukça zor olur. Bunu kaşıkla rahatça yapabilmeniz için dondurmayı servisten 15 dakika önce buzluktan çıkarın.

 

Tahta Kaşıkların Temizliği

Tahta mutfak eşyalarını temizlemek oldukça zordur. Ancak onları bulaşık tozuyla ovup temizledikten sonra durulayarak açık havada kurutabilirsiniz. Yalnız güneş altında ya da soba kenarında bırakmamaya dikkat edin.

 

 

Şarabın Kalitesi

Aldığınız şarabın iyi kalitede olup olmadığını anlamak için, bir bardak alıp, içine biraz şarap koyup çalkalayın. Oluşan köpük hemen yok oluyorsa, şarabınız iyi kalitede demektir.

 

 

Portakal Soyarken

Portakal soyarken beyaz posalarından ayırmak oldukça güçtür. Bu zahmetten kurtulmak için işte size pratik bir öneri. Portakal dilimlerinin kabuklarından kolayca ayrılması için 3-4 dakika sıcak suyun altında veya sıcak fırında tutarsanız kolaylıkla soyulduklarını göreceksiniz.

 

 

Dondurmanın Püf Noktası

Dondurmanın püf noktası derin dondurucuda uzun süre beklettikten sonra, buzlarını ezip tekrar derin dondurucuya kaldırmaktır. Bu işlemi 3-4 sefer, yani dondurma istediğiniz kristal kıvama gelinceye dek tekrarlamalısınız. Buzları rahatça ezebilmeniz için dondurmayı yayvan bir kaba dökerseniz işiniz kolaylaşır.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler