Yalın yenilikçiliğin izinde

Yayın tarihi: 22.12.2006
Yeni yıl renkli ve şık sofralarla geliyor

Yalın yenilikçiliğin izinde…

 

Yalınlık ve konseptin tasarım ve mimarlığın temeli olduğunu ileri süren Auguste Perret’nin bu düşüncesiyle kendi tasarım yaklaşımını özetleyen ünlü İtalyan tasarımcı Vico Magistretti’nin Schiffini firması ile işbirliğinden doğan Cinqueterre’yi sayfalarımıza taşıdık bu sayımızda…

 

 

Cinqueterre serisi, özünü açıkça ve net olarak ifade eden ve tamamen alüminyum malzemeden üretilen bir mutfak.ççVico Magistretti’nin1999 tarihinde Schiffini için tasarladığı ve en son olarak Milano’daki 2006 Eurucucina Fuarı’nda sergilenen bu seri, dünya vitrinlerinde ilgi çeken tasarımlar arasında. Tasarımı oluşturan alüminyum komponentlerin dışarıdan da algılanabildiği seri, zarafetle tanımlanan ama aynı zamanda uzun ömürlülük, hijyen ve kusursuz işçiliğin istisnai örnekleri sayılabilecek alüminyum kapaklarıyla öne çıkıyor.

Dalgalı profili olan sıra dışı kapaklar ve gerek duvar, gerekse zemin ünitelerinde mevcut olan sürme cam kapakların, farklı zevk ve ihtiyaçlara uygun alternatifler sunduğu Cinqueterre serisinde kulplar alüminyum ve venge seçenekleriyle sunuluyor. Mutfak ortasında üzerlerinde büyük davlumbazlarla donatılan ada üniteleri, ortak paydaları tasarım, incelik ve yüksek malzeme kalitesi olan sayısız tasarım çözümüne olanak sağlıyor.

Tasarımı oluşturan parçalı yapı, farklı tasarımlara özgürlük sağlarken, zemin ve kolon üniteleri için geleneksel kapaklar, duvar üniteleri içinse katlanır kapaklardan oluşan bir sistem resmediyor. Çekmeceler ise, biri 75 cm x 150 cm, diğeri 30 cm x 90 cm olmak üzere) iki farklı ebattan oluşuyor.

Bu model de, tüm Schiffini koleksiyonlarında olduğu gibi, 18 ve 30 mm kalınlıklarında alüminyumdan üretilen ve tamamen nem geçirmezlik, hijyen ve uzun ömürlülük nitelikleriyle donatılmış özel ALSystem gövdeyle tasarlanır. Ünitelerin arka ve alt bölümleri 4 milimetre kalınlığında, su geçirmez beyaz HPL laminat malzemeden olup, iç rafları temperli camdandır.

 

 

Not: Schiffi’nin Türkiye distribütörlüğünü Önalanlar Yapı yapmaktadır.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler