Ahşap ve metalin mükemmel uyumu SOLARO

Yayın tarihi: 03.02.2007
Yeni yıl renkli ve şık sofralarla geliyor

Ahşap ve metalin mükemmel uyumu: SOLARO

 

Vico Magistretti tasarımı Solara Mutfak, Schiffini ile deniz arasındaki ilişkiden yola çıkılarak oluşturulmuş. Siyah şeritli ceviz mutfak dolapları tasarımın ilgi odağı.

 

 

Vico Magistretti tasarımı Solara Mutfak, Schiffini ile deniz arasındaki ilişkiden yola çıkılarak oluşturulmuş. Siyah şeritli ceviz mutfak dolapları tasarımın ilgi odağı olan bölümü, ayrıca yarım daire şeklinde tasarlanmış dolap kulpları da elegant bir hava katmış. Bu mutfakta en çok göze çarpan şey ahşap ile metalin uyumu. Mutfağı özgün kılan parça, krom kaplama dolap kulpları çekmecelerde de kullanılmış. Doğrusu bu ufacık aksesuar mutfağın havasını değiştirmiş. Mutfağın parçalı yapısı her bölüm için özgürce farklı bir tasarım yapılmasına olanak veriyor. Çekip çıkarılabilen üniteler çeşitli büyüklüklerde tasarlanmış.

Bu farklılığı iki başlık altında toplayabiliriz. İlki ‘Kutu bir Sistemi’(30ve 90cm’lik ünitelerden oluşuyor), ikincisi de ‘Alan Sistemi’

(75 ve 150 cm lik ünitelerden oluşuyor). Schiffini koleksiyonunun diğer tüm parçalarında olduğu gibi ALSystem ile tasarlanabiliyor. Bu sistemde 18 ve 32 mm’lik alüminyum kullanılabiliyor. Kullanılan malzeme kesinlikle dayanıklı ve hijyenik. Ünitelerin arka bölümleri ve tabanlarında  suya dayanıklı 4 mm kalınlığında HPL lamine kullanıldı. Dolap içlerindeki raflar temperli cam. Alternatif olarak suya dayanıklı melamin ile kaplanmış 18 mm kalınlığında geri dönüşümlü fibre paneller de kullanılabiliyor. Mutfağı yakından görmek ve daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler Önlanlar Showroom’unda bu olanağı bulabiliyorlar.  Zira mutfağın Türkiye temsilcisi Önalanlar.  

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler