Aydınlıkla yaşam bulan mekanlar

Yayın tarihi: 03.02.2007
Yeni yıl renkli ve şık sofralarla geliyor

Aydınlıkla yaşam bulan mekanlar

 

Florya’daki Acar Evi, fonksiyona odaklanan mekan kurgusu, modernist anlayışla dömi-klasik çizgileri buluşturan tarzı ile öne çıkıyor. Gün ışığıyla yıkanan ve şeffaf geçişlerinin yanı sıra İtalyan çizgisiyle mutfak, evin en çok göz dolduran mekanı… 

Acar Evi’nin mutfak mobilyaları, Değişim Mimarlık tarafından Türkiye’ye getirilen Venetta Cucine koleksiyonuna ait. Ankastre cihazlar Siemens imzası taşıyor, buzdolabı ise General Electric.

 

 

Florya’da konumlanan Acar Evi’nin şeffaf geçişler sayesinde birbiri içine akan mekanları, modernist ve dömi-klasik anlayışları buluşturan özgün tarzı, kapıdan içeri adımımızı attığımızda ilk gözümüze çarpanlar oluyor. Yaşama mekanları olan salon ve yemek odasının dömi-klasik çizgisi, mutfak ve banyodan oluşan ıslak hacimlerin modernliği ile uyum sergilemekte. Malzemelerin uyumlu karşıtlığı da mekana meydan okuyor adeta. Ev sahibinin zevkli tercihlerinin yanı sıra, bazı mobilyaları kendisinin tasarlayarak özel olarak yaptırmış olması dikkatimizi çekiyor. Oturma takımının karşısında yer alan televizyon ünitesi bunlardan biri. Oturma grubu, sehpalar ve yemek takımı Şiraz Mobilya’dan temin edilmiş. Aynı salon gibi metal çerçeveli, sürgülü cam kapılarla ulaşılan mutfak, bir çok fonksiyonu içine alacak kadar geniş. Buradaki mobilyalar Değişim Mimarlık’ın Venetta Cucine koleksiyonuna ait. Mutfak, ortadan açılan balkon kapısı sebebiyle birbirine paralel birimler olarak oluşturulmuş. Ortada 4-6 kişilik geniş bir yemek masasına olanak tanıyan bu düzenleme, görsel olarak da hem aydınlık, hem ferah bir ambiyans katmış mekana. Evin diğer tüm mekanları gibi banyosu da oldukça geniş ve ferah. Köşedeki Luicci markalı hidromasajlı küvet, hem sabahları canlandırmak, hem de akşamları günün yorgunluğunu atmak için ev sahiplerince en çok rağbet gören köşesi evin. Banyo mobilyalarının özel yapım olduğu banyoda vitrifiye Duravit, armatür ise Hansgrohe’den temin edilmiş. Gömme rezervuar Schwab imzalı.

 

Acar Evi’nin salonunda yer alan yemek odası takımı ve oturma grubu Şiraz Mobilya’dan temin edilmiş.

 

Florya’da konumlanan İlkem-Kurtuluş Acar Evi, dömi klasik çizgilerle modern dokunuşları seçkin bir harmanla buluşturmuş. Televizyon ünitesi gibi bazı özel parçaları ev sahibesinin kendisi tasarlamış.

 

 

Aynı salon gibi metal çerçeveli, sürgülü cam kapılarla ulaşılan mutfak, bir çok fonksiyonu içine alacak kadar geniş.

 

Banyo mobilyalarının özel yapım olduğu banyoda vitrifiye Duravit, armatür ise Hansgrohe’den temin edilmiş.

 

Köşedeki Luicci markalı hidromasajlı küvet, hem sabahları canlandırmak, hem de akşamları günün yorgunluğunu atmak için ev sahiplerince en çok rağbet gören köşesi evin.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler